Lietuvos rinktinė išvyko į Norvegiją, kurioje iškovotas bent taškas atvertų kelią į Zagrebą

2017-06-16

vyrų rinktinėLietuvos vyrų rinktinė išskrido į Norvegiją, kur jau rytoj mūsų nacionalinės komandos laukia istorinis mūšis su kartą įveiktais norvegais. Nors paskutiniąsias Europos čempionato atrankos rungtynes prieš prancūzus lietuviai minimaliu skirtumu (25:26) pralaimėjo, tačiau vis dar išsaugojo gerus šansus kovoti dėl kelialapio į 2018 – ųjų metų pirmenybes Zagrebe.

Šiuo metu Lietuvos ir Norvegijos rinktinės yra surinkę po vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių, todėl lygiųjų Osle atveju Lietuvos rinktinė grupėje liktų antra, kadangi pirmąsias Vilniuje vykusias rungtynes laimėjo 33:29.  Deja, bet į Oslą neišvyko vienas iš rezultatyviausių rinktinės žaidėjų Valdas Drabavičius, kuris jau rungtynėse su Prancūzija žaidę kęsdamas nugaros skausmus. Net ir tame mače Vilniaus VHC „Šviesos“ ekipoje žaidžiantis Valdas Drabavičius pasižymėjo 4 pelnytais įvarčiais ir rezultatyvumu nusileido tik geriausiam rungtynių žaidėjui Jonui Truchanovičiui.

Paskutinį kartą Lietuvos rinktinė Europos pirmenybių finaliniame etape žaidė 1998 metais ir rytoj lygiųjų arba pergalės atveju Lietuva vėl pravertų senojo žemyno čempionato slenkstį. Deja, tačiau pralaimėjus rungtynes Osle bent vieno įvarčio skirtumu, mūsų rinktinė neturėtų jokių šansų žengti, kaip geriausia trečioji komanda, kadangi trečioji geriausia vieta nustatoma pagal taškus surinktus prieš pirmąsias dvi tos pačios grupės ekipas. Jau dabar aišku, jog dviejų turimų įskaitinių taškų lietuviams žengti į čempionatą kaip geriausiai trečiajai komandai neužtektų.

Rungtynes rytoj tiesiogiai 20:25 tiesiogiai transliuos „Viasat Sport Baltic“ kanalas bei www.viaplay.lt internetinė platforma.

Varžybų rezultatai