Lietuvos rinktinė nepasipriešino Prancūzijos žvaigždynui (VIDEO)

2019-06-13

Lietuvos rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje nepasipriešino Prancūzijos nacionalinei komandai. Varžovai šventė užtikrintą pergalę 37:17 (19:9) ir užsitikrino patekimą į Europos čempionatą.

Lietuva Prancūzija

Rungtynes sėkmingai pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri po dviejų Gerdo Babarsko įvarčių netgi pirmavo rezultatu 2:0, tačiau tuomet iškart krito į duobę ir Prancūzija pabėgo į priekį (7:2). Į tai lietuviai vėl atsakė dviem rezultatyviom atakom (7:4), tačiau ir varžovai ir vėl atsakė rezultatyviu žaidimu (10:5).

Traumą pirmojo kėlinio viduryje patyrus Laurynui Palevičiui Lietuvos rinktinė krito į dar gilesnę duobę, o puikiai kėlinį užbaigę prancūzai susikūrė dviženkli pranašumą (19:9).

Antrajame susitikimo kėlinyje Lietuvos rinktinės gretose gavo pasireikšti ir jaunieji komandos žaidėjai. Savų progų neišnaudoję ir dažnai klydę lietuviai per antrąjį kelinį varžovams leido dar labiau atitolti. Prancūzijos rinktinė užtikrintai žaidė iki pat mačo pabaigos ir šventė pergalę 37:17.

Po rungtynių kalbintas vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška teigė, jog komanda padarė per daug vaikiškų klaidų: „Akcentavome prieš rungtynes, jog tokia komanda baus už klaidas, tačiau jų išvengti nepavyko. Taip pat nerealizavome savųjų progų. Dabar svarbiausia atvėsinti galvas ir pasiruošti sekmadienio rungtynėms su Portugalija“.

Naudingiausio žaidėjo prizą Lietuvos rinktinėje gavęs Žanas Gabrielius Virbauskas apmaudo neslėpė: „Negalime taip žaisti prie savų žiūrovų. Per daug klydome, nesusimetėme savo metimų. Aišku varžovai aukščiausio lygio, bet tai nėra pasiteisinimas.“

Sekmadienį Lietuvos rankinio rinktinė išvykoje susitiks su Portugalijos rankininkais, kurie šiandien 24:19 išvykoje įveikė Rumunijos rinktinę ir užsitikrino vietą Europos čempionate. Lietuvos rinktinei prieš paskutinįjį turą liko tik teorinės galimybės į čempionatą pakliūti kaip vienai iš geriausių trečiųjų grupių rinktinei.

Lietuva: Gerdas Babarskas ir Mindaugas Dumčius po 5, Jonas Truchanovičius 2, Mindaugas Urbonas, Žanas Gabrielius Virbauskas, Lukas Gurskis, Skirmantas Plėta, Laurynas Palevičius po .

Prancūzija: Nedimas Remili 8, Valentinas Porte ir Romain Lagarde po 4, Kentin Mahe, Yanis Lenne, Dylan Garain, Mathieu Grebille po 3.

Varžybų rezultatai