Lietuvos rinktinė pasirydomą Europos čempionato atrankoje baigė lygiosiomis Portugalijoje

2019-06-16

Paskutiniosiose Europos čempionato atrankos ciklą Lietuvos rankinio rinktinė baigė lygiosiomis 28:28 (13:16) išvykoje su Portugalijos rinktine.

Lietuva Portugalijoje

Lietuvos rankininkai prieš paskutiniąsias rungtynes dar turėjo galimybių kovoti dėl patekimo į Europos rankinio čempionatą užėmusi trečiąją vietą grupėje. Tiesa, lietuviams reikėjo ne tik iškovoti pergalę Portugalijoje, bet ir sulaukti palankių rezultatų kitose arenose.

Lietuvos rinktinei šiose rungtynėse negalėjo padėti visas būrys žaidėjų (Aidenas Malašinskas, Valdas Drabavičius, Rolandas Bernatonis, Benas Petreikis, Laurynas Palevičius, Ignas Grigas), tačiau, nepaisant to, Lietuvos rankininkai pirmosiomis rungtynių minutėmis varžovams nieko nenusileido. Vis dėlto, geriau antrąją pirmojo kėlinio dalį sužaidę šeimininkai po 30 minučių pirmavo 16:13.

Jau pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis Lietuvos rinktinei pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo (17:18), tačiau į tai vėl sėkmingesniu žaidimu atsakė šeimininkai, kurie vienu metu pirmavo net 4 įvarčiais (22:18). Mindaugo Dumčiaus vedama Lietuvos rinktinė vėl spurtavo ir lygino rezultatą (24:24). Nors paskutinėmis rungtynių minutėmis portugalai, kurių vartuose puikiai atrodė po keitimo į aikštę įėjęs vartininkas Bravo Quintana, vėl atitrūko (28:25), tačiau lietuviams per likusias minutes pavyko išlyginti rezultatą (28:28) ir dar turėjo paskutinę ataką tam, jog išplėštų pergalę. Per ją viskas, ką pavyko išpešti tai 9 metrų laisvas metimas, kurį metęs Mindaugas Dumčius varžovų vartininko nuginkluoti nesugebėjo.

Lietuvos rinktinė iškovojusi vieną tašką šiose rungtynėse pakilo į trečiąją vietą grupėje, tačiau pasibaigus kitų grupių rungtynėms paaiškėjo, jog pergalės Lietuvai taip pat būtų neužtekę. Lenkija 26:23 nugalėjo Izraelį, Serbija 32:31 įveikė šveicarus, o olandai 25:21 pranoko mūsų kaimynus latvius, kurie jau buvo užsitikrinę vietą čempionate. Visi šie trys rezultatai buvo neparankūs mūsų rinktinei, kuri dabar visų trečiąsias vietas užėmusių rinktinių liko 6, o viso į čempionatą pateko keturios geriausios trečiosios rinktinės.

Lietuva: Mindaugas Dumčius 9, Mindaugas Urbonas 6, Gerdas Babarskas ir Jonas Truchanovičius po 4, Vaidotas Grosas 3, Mindaugas Tarcijonas ir Žanas Gabrielius Virbauskas po 1.

Varžybų rezultatai