Lietuvos rinktinė sieks revanšo pasaulio čempionato atrankos turnyre

2022-03-19

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė sieks pratęsti kovą dėl kelialapio į 2023 m. pasaulio čempionatą. Atsakomosiose antro etapo rungtynėse Lietuvos rankininkai sekmadienį Alytuje priims Izraelio rinktinę. Pirmose rungtynėse Tel Avive lietuviai patyrė pralaimėjimą rezultatu 24:28 ir namo parsivežė keturių įvarčių deficitą.

Pasak Lietuvos rinktinės trenerio, svarbiausia, kad komanda gerai pailsėtų po varginančių kelionių. Dėl oro linijų kaltės, rinktinės kelionė į Izraelį truko net 24 valandas ir Tel Avivą rankininkai pasiekė likus vos kelioms valandoms iki rungtynių.

LTU_1

„Po kelionių dar jaučiasi nuovargis, bet turim laiko atsigauti. Sumažinome šiek tiek krūvius ir daugiau laiko skiriam analizei, nei treniruotėms. Daug analizavom, kur aikštėje nepadarėm taip, kaip planavom. Matosi, kad tokia kelionė ir nenormalus pasiruošimas toms rungtynėms davė negatyvų rezultatą, ypatingai antrame kėlinyje. Jeigu sutvarkysime puolimą ir neleisim varžovams padaryti tiek greitų atakų, kiek jie gavo šansų namuose, tai manau, viskas bus gerai. Antrame kėlinyje užstrigęs puolimas davė daug laisvės ir pigių įvarčių varžovams ir mums reikėjo juos vytis iki pat rungtynių pabaigos. Turim daug informacijos, ją analizuojam ir jeigu ištaisysim klaidas, viskas bus gerai“, – sako Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

image00037„Tokia sunki kelionė buvo nauja patirtis mums visiems. Bet pritrūko ir sėkmės aikštelėje. Nerealizavom daug gerų progų. Antrame kėlinyje neįmetėme iš gerų pozicijų kokių 8 metimų ir leidom varžovams grįžti į rungtynes. O to negalima leisti emocingai žaidžiantiems Izraelio rankininkams. Vienas kertinių momentų buvo ir tai, kad paskutinę pirmo kėlinio sekundę praleidom įvartį. Tai varžovus labai užvedė emociškai. Nes taktiniu žaidimu jie niekuo nenustebino. Žaidė taip, kaip ir planavom“, – teigia įžaidėjas Benas Petreikis.

Stipriausiame Europoje Vokietijos „Bundesliga“ čempionate rungtyniaujantis B. Petreikis sako, kad į Lietuvos rinktinę po 8 metų pertraukos grįžęs treneris G. Savukynas pakėlė rinktinės pasirengimą rungtynėms į kitą lygį.

„Per savo karjerą dar nesu turėjęs tokio trenerio, kuris pateiktų tiek daug informacijos, analizės ir statistikos tiek apie varžovus, tiek ir apie mūsų pačių žaidimą, mūsų stipriąsias ir silpnąsias puses. Treniruotės tapo daug intensyvesnės. Prie rinktinės vairo stojo geriausias šiuo metu Lietuvos treneris, turintis daug patirties Čempionų lygoje. Todėl visi rinktinės rankininkai esame patenkinti, kad profesionalumas mus lydi kiekviename žingsnyje“, – sako 2009 metais tuo metu taip pat G. Savukyno treniruojamoje Lietuvos rinktinėje debiutavęs B. Petreikis.

Alytuje nuo penktadienio įsikūrusią Lietuvos rinktinę treniruotėje pasveikino ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis, kuris pažadėjo stebėti ir rungtynes sekmadienį.

LTU_18

„Žiūrovai kiekviename sporte daug lemia, nes tai yra papildoma motyvacija, ypatingai sunkiais rungtynių momentais. Kada viskas sekasi gerai, tai palaikymas ne taip jaučiasi, bet jeigu einasi ne pagal planą, o žiūrovai aistringai palaiko, tai rungtynių eigą galima pakeisti savo naudai“, – tvirtina G. Savukynas.

Lietuvos ir Izraelio rinktinių susitikimas vyks sekmadienį 16.00 val. Alytaus arenoje.
Bilietus platina TICKET MARKET

Varžybų rezultatai