Lietuvos rinktinė sužinojo varžovus atrankoje į Europos čempionatą

2020-06-16

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė sužinojo savo varžovus finaliniame atrankos etape į 2022 metų Europos čempionatą, kuris vyks Vengrijoje ir Slovakijoje.

Lietuviai dėl patekimo į pagrindinį Europos čempionato grupių etapą kovos su Islandijos, Portugalijos ir Izraelio rinktinėmis.

Visos trys rinktinės lietuviams yra gerai pažįstamos. Su portugalais lietuviai susitiko 2020 m. Europos čempionato atrankos turnyre. Susitikimą namuose lietuvaičiai pralaimėjo 23:24, o atsakomasis mačas Portugalijoje baigėsi lygiosiomis 28:28.

Su Islandijos rankininkais lietuviai žaidė atrankos finaliniame etape. Pirmąsias rungtynes namuose mūsų rinktinė sužaidė lygiosiomis 27:27, o išvykoje pralaimėjo trimis įvarčiais – 31:34.

Izraelio ir Lietuvos rinktinės keliai pastarąjį kartą susikirtę buvo taip pat 2019 metų pasaulio čempionato atrankos varžybose. Tuomet Klaipėdoje lietuvaičiai varžovus pranoko 26:20

„Neseniai žaidėme ir su portugalais, ir su islandais. Tai žinomos komandos, kurios nėra neįveikiamos. Izraelis sunkiau nuspėjamas ir apie jį turime mažiau informacijos. Šiek tiek neramina tolimos kelionės, kurios kainuoja nemažai jėgų.

Grupė nėra bloga, namuose su visomis komandomis galime siekti pergalės. Su Portugalija ir Islandija įrodėme, kad dėl pergalės galime kovoti ir išvykoje. Jeigu surinksime visus stipriausius rinktinės žaidėjus, manau, kad galime kovoti dėl vietos Europos čempionate“, – apie būsimus varžovus ketvirtoje atrankos turnyro grupėje kalbėjo vyriausias rinktinės treneris Mindaugas Andriuška.

Paskutiniajame etape dėl 20 vietų į Europos pirmenybes varžysis 32 ekipos, kurios bus suskirstytos į 8 grupes po 4 komandas.

Į Europos čempionatą pateks pirmąsias dvi vietas grupėse užėmusios komandos ir 4 geriausios trečiosios visų grupių rinktinės.

Viso 2022 metų Europos rankinio čempionate varžysis 24 rinktinės. Be šeimininkų slovakų ir vengrų vietas pirmenybėse jau yra užsitikrinusios Kroatijos ir Ispanijos komandos.

 

Varžybų rezultatai