Vyrų rankinio rinktinei – darbingas šventinis laikotarpis

2015-12-26

Metų pabaiga ir Naujųjų metų pradžia pats darbymetis Lietuvos vyrų rankinio rinktinės kandidatams. Rinktinės treneriai pirmiausia sukvietė kandidatus dviem draugiškoms rungtynėms su Egipto nacionaline ekipa, kuri stovyklauja Lietuvoje.

Būsimi Afrikos čempionato šeimininkai Lietuvoje rengiasi šiam turnyrui, kuris vyks sausio mėnesio pabaigoje. Egiptiečiai, 2015 m. pasaulio čempionate Katare likę 14 vietoje, pasiryžę namuose iškovoti kelialapį į Rio olimpines žaidynes.

Išbandė rezervą

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas į komandą kontrolinėms rungtynėms su Egiptu pakvietė eksperimentinę sudėtį, t.y. žaidėjus, kurie kovoja dėl vietos pagrindinėje nacionalinės rinktinės sudėtyje bei patikrino artimiausią rezervą.  Patikrinti buvo ir keli pagrindinės komandos žaidėjai. Treneris norėjo pažiūrėti kokioje formoje dabar yra Skirmantas Plėta, rungtyniaujantis ne tokio aukšto lygio Šveicarijos trečios lygos klube.

12390901_996118710427315_5825621187987873749_nKarolis Stropus taip pat turėjo savo progą, kuris labai neblogai rungtyniauja Islandijoje, bet rinktinėje pasirodo epizodiškai dėl pusiau krašto pozicijoje esančios didelės konkurencijos (Povilas ir Gerdas Babarskai, Jonas Truchanovičius, Rolandas Bernatonis ir puikiai su bosniais šioje pozicijoje sužaidęs Augustas Strazdas).

Patikrinti ir po Achilo sausgyslės traumos atsigaunantis Rolandas Bernatonis, įžaidėjas Vaidas Trainavičius, mažiau gaunantis pasireikšti rinktinėje, kai įžaidėjo pozicijoje rungtyniauja užtikrintai ir rezultatyviai savo klubuose žaidžiantys Aidenas Malašinskas bei Benas Petreikis. Linijos pozicijoje treneris norėjo matyti po sugrįžimo iš užsienio savęs dar neatrandantį Tadą Stankevičių ir kelis metus Lenkijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujantį Mindaugą Tarcijoną.

Saugoti vartų, šalia patyrusio Aisčio Pažemecko, pakviesti jaunieji Lukas Gurskis iš „Granito“ ir Martynas Savonis, žinomo daugiamečio Lietuvos rinktinės vartininko Almanto Savonio sūnus, rungtyniaujantis Vokietijoje. Dešiniame krašte rungtyniavo Mindaugas Dumčius, išbandytas ir Šarūnas Sakalauskas, pasižymėjęs Lietuvos lygoje HC „Vilnius“ komandos sudėtyje ir granitietis Marius Kairys. O taip pat stebėti buvo jaunimo rinktinės nariai Lukas Juškėnas, Modestas Štarolis, Domantas Pūkas bei vis šešėlyje tūnantis kairio krašto žaidėjas Mindaugas Urbonas iš „Granito“ klubo.

10359019_996119740427212_6970701973537954662_oŠios sudėties Lietuvos rinktinė ne tik garbingai kovojo su pajėgiais varžovais, bet ir nugalėjo juos abejose rungtynėse 27-26 ir 25-24. S.Plėta įrodė, kad nėra praradęs formos, profesionaliai žiūrintis į savo darbą  ir buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas antrose rungtynėse, atlikęs net 9 taiklius metimus į varžovų vartus. Iš viso per dvi rungtynes pasižymėjo 11 kartų. K.Stropus iš Islandijos grįžo patobulėjęs, R.Bernatonis parodė, kad neprarado savo „patrankos“, nors kojos dar nejuda taip gerai, kaip norėtųsi.

M.Dumčius drąsiau pradėjo atakuoti iš toli, V.Trainavičius veržliai atakuoja vienas prieš vieną. T.Stankevičiui linijos pozicijoje stengiasi nenusileisti po daugelio metų pertraukos į rinktinę sugrįžęs M.Tarcijonas. Geru ir patikimu žaidimu maloniai nustebino jaunieji vartininkai. Pirmose rungtynėse antrąjį kėlinį puikiai vartus „uždarė“ L.Gurskis, antrąją dieną antrame kėlinyje pasižymėjo M.Savonis. Pirmose rungtynėse gerai į žaidimą įsiliejo debiutantas Š.Sakalauskas, kuri pelnė 6 įvarčius ir jei būtų įvairiau atakavęs bei išnaudojęs visas geras galimybes įvarčiui pasiekti, būtų iš aikštės išėjęs su dviženkliu įvarčiu kraičiu.

Antrose rungtynėse Šarūnas jau nebuvo toks aktyvus, turbūt nuovargis padarė savo. Kitas krašto žaidėjas M.Kairys per dvi rungtynes sugebėjo įmesti 3 įvarčius. Jaunasis Domantas Pūkas, taip pat debiutavęs rinktinėje, parodė, kad turi potencialo gynyboje ir ateityje galbūt galėtų pakeisti rinktinės gynybos vadą Vaidotą Grosą. L.Juškėnas pelnė pirmuosius 3 įvarčius, žaisdamas už vyrų rinktinę. Tuo tarpu granitiečiai M.Štarolis ir M.Urbonas liko užgožti kitų.

Išvyks į Lenkiją

Tarp švenčių Lietuvos rinktinė dalyvaus tarptautiniame turnyre Lenkijos mieste Kielcuose. Į Lenkiją be vyriausiojo trenerio A.Juškėno, trenerių Egidijaus Petkevičiaus ir Mindaugo Andriuškos bei kineziterapeuto Deivido Valentavičiaus vyksta 16 žaidėjų. Prie su Egiptu žaidusių A.Pažemecko, S.Plėtos, T.Stankevičiaus, M.Dumčiaus, K.Stropaus, M.Štarolio, Š.Sakalausko, D.Pūko prisijungs vartininkai Vilius Rašimas (Oissel Metropole Rouen Normandie HB, FRA), Giedrius Morkūnas (Haukar Hafnarfjordur, ISL), Gintaras Cibulskis  (JMS Hurry-Up, HOL), Gerdas Babarskas (SG BBM Bietigheim, GER), Valdas Drabavičius (VHC „Šviesa“), o taip pat rinktinės debiutantai jaunasis Daugirdas Dilys (Alpla HC Hard, AUT), Žanas Gabrielius Virbauskas (SM „Dubysa-Gubernija“) ir  Lietuvos jaunių rinktinės lyderis Lukas Vanagas („Kurana-SM“).

1934194_996119047093948_2254591688028460569_nLenkijoje Lietuvos rinktinė gruodžio 28-30 dienomis pradžiai susitiks su Lenkijos antrąja rinktine. Po to lauks dvikovos su Vengrijos antrąja ir Liuksemburgo rinktinėmis.

Sausio mėnesį Lietuvos rinktinė žais lemiamus mačus dėl patekimo į 2017 m. pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas su Slovakijos, Kosovo ir Bosnijos bei Hercegovinos rinktinėmis. Kovoje dėl pirmos vietos pogrupyje Lietuvos rinktinei dar turėtų padėti Čempionų lygoje rungtyniaujantys A.Mallašinskas (Zaporožės „Motor“, UKR) ir P.Babarskas (Celjės „Pivovarna Laško“, SLO), rinktinės senbuviai V.Grosas (US Creteil , FRA), A.Strazdas (SG INSIGNIS West Wien, AUT), bei Austrijos Union JURI Leoben klube rungtyniaujantys B.Petreikis ir Jonas Truchanovičius.

 

Varžybų rezultatai