Lietuvos rinktinėje dešimtmetį žaidęs V. Drabavičius baigė karjerą nacionalinėje komandoje

2022-02-14

„Patekimas į Europos čempionatą buvo svajonės išsipildymas. Dabar galiu ramia širdimi baigti karjerą rinktinėje“, – teigia daugiau negu dešimtmetį Lietuvos rankinio rinktinei atstovavęs Valdas Drabavičius.

31 metų rankininkas Lietuvos rinktinėje debiutavo 2011 m. lapkričio 11 d. Skaičius vienuolika tapo lemtingu ir priimant sprendimą trauktis iš Lietuvos rinktinės po beveik vienuolika joje praleistų metų. Lietuvos rinktinėje V. Drabavičius sužaidė 60 rungtynių ir pelnė 139 įvarčius.

Drabavicius

Lietuvos rinktinėje Valdas Drabavičius debiutavo 2011.11.11 (asmeninio archyvo nuotrauka)

„Pagrindinė pasitraukimo priežastis – sveikata. Stabdo kelio traumos ir gydytojai primygtinai rekomenduoja mažinti krūvius. Noro žaisti dar yra labai daug, bet kūnas jau siunčia signalus, kad atėjo laikas užleisti vietą rinktinėje jaunesniems. Užaugo gera pamaina, daugelis rinktinės rankininkų rungtyniauja užsienio klubuose, į rinktinę grįžo patyręs treneris Gintaras Savukynas. Rinktinė gerame kelyje“, – sako V. Drabavičius.

Iš Vievio kilęs V. Drabavičius visą savo klubinę karjerą praleido Vilniaus „Šviesos“ komandoje, kurioje debiutavo 2009 metais. „Šviesos“ gretose karjerą ir toliau tęsiantis rankininkas šį sezoną Baltijos lygoje per 14 rungtynių pelnė 52 įvarčius.

Valdas Drabavicius_1„Lietuvos rinktinę dabar palaikysiu tribūnose. Esu įsitikinęs, kad tikrai nereiks dešimtmečių laukti, kol rinktinė vėl pateks į Europos ar pasaulio čempionatą. Suburta stipri komanda, dauguma žaidėjų jau ne vienerius metus rungtyniauja kartu ir nėra rankininkų, kurie artimiausiu metu ketintų baigti karjerą, – sako V. Drabavičius. – Kad galime kaip lygūs su lygiais kovoti su stipriausiomis Europos komandomis, parodėme ir Europos čempionate. Pirmas dvejas rungtynes tikrai galėjome laimėti. Gal pritrūko tokio lygio varžybų patirties, gal perdegėme psichologiškai. Rungtynių pradžioje tiek su rusais, tiek ir su slovakais, leidome varžovams atitrūkti. Paskutinėse grupės rungtynėse su tituluota Norvegijos rinktine jau išvengėme duobių ir varžovai persvarą įgijo tik antrame kėlinyje.“

Europos čempionate V. Drabavičius žaidė visose trejose rungtynėse ir pelnė 7 įvarčius.

Valdas Drabavicius_4

Varžybų rezultatai