Lietuvos rinktinės kelyje – pasaulio čempionai prancūzai

2018-10-25

Gerdas BabarskasLietuvos vyrų rankinio rinktinė ketvirtadienį Provanso Ekse (Prancūzija) pradeda kelią į 2020 – ųjų metų Europos čempionatą. Mūsų rinktinės pirmieji varžovai – Pasaulio čempionai prancūzai.

Pasikeitusi Europos čempionato sistema plačiau praveria duris, pro kurias bandys praeiti ir mūsų šalies rankininkai. Vietoje 16 finaliniame čempionato etape žaidusių rinktinių, nuo 2020 – ųjų metų Europos čempionate grumsis 24 stipriausios rinktinės. Artėjantis čempionatas bus išskirtinis ir tuo, jog vyks trijose skirtingose šalyse – Norvegijoje, Austrijoje ir Danijoje.

Atrankoje besivaržančios komandos yra suskirstytos į aštuonias grupes po 4 rinktines. Į Europos čempionatą pateks visų grupių pirmosios dvi rinktinės bei geriausios 4 visų grupių trečiosios komandos.

Be prancūzų lietuvių varžovais šeštojoje grupėje bus Rumunijos ir Portugalijos rankininkai. Trečiadienio vakarą įvyko pirmosios mūsų grupės rungtynės, kuriose portugalai namuose priėmė Rumunijos rinktinę. Šiame mače netikėtumas užfiksuotas nebuvo ir Portugalijos rinktinė pergalę šventė rezultatu 21:13. Būtent su portugalais Lietuvos rinktinė jau šį sekmadienį žais pirmąsias namų rungtynes Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Šiandien mače su Prancūzija Lietuva versis be kelių savo svarbių žaidėjų – dėl traumų ekipai negali padėti Aidenas Malašinskas, Jonas Truchanovičius, dėl asmeninių priežasčių rinktinėje nėra ir Beno Petreikio bei Giedriaus Morkūno. Aidenas Malašinskas turėtų į aikštę žengti sekmadienį namų mače su Portugalija. Prancūzams padėti negalės šios rinktinės viena iš didžiausių žvaigždžių Nikola Karabatičius, kuris dėl pėdos traumos be rankinio praleis mažiausiai keturis mėnesius.

Praėjusioje atrankoje į Europos čempionatą keliai jau buvo suvedę Lietuvos ir Prancūzijos rinktines. Tuomet išvykoje lietuviai varžovams pralaimėjo triuškinamai 37:20, tačiau Klaipėdoje prancūzai vos išnešė sveiką kailį, rungtynes laimėdami minimaliu skirtumu 26:25.

Tiesioginę rungtynių transliaciją 21:30 val. iš Prancūzijos bus galima stebėti oficialioje Europos rankinio federacijos svetainėje: www.ehftv.com

Varžybų rezultatai