Lietuvos rinktinės laukia žūtbūtinis mūšis Portugalijoje

2019-06-16

Sekmadienį 19:00 val. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė išvykoje žais paskutiniąsias Europos čempionato atrankos rungtynes su Portugalijos rinktine. Vilčių prasibrauti į Europos čempionatą dar nepraradusiai Lietuvos rinktinei būtina tik pergalė.

Lietuvos rankinio rinktinė

Paskutiniosiose Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė turės verstis be dar vieną traumą patyrusio žaidėjo Lauryno Palevičiaus. Kairiarankis iš Varėnos traumą patyrė pirmajame rungtynių su Prancūzija kėlinyje. Jau anksčiau buvo aišku, jog rinktinė turės verstis be dviejų šios pozicijos žaidėjų Valdo Drabavičiaus bei Igno Grigo, tad vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška į Portugalija išsivežė jaunąjį Mykolą Lapiniauską iš Klaipėdos „Dragūno“.

Lietuvos rinktinė šiuo metu 6-oje atrankos grupėje užima ketvirtąją vietą, tačiau iškovoję pergalę Portugalijoje lietuviai realu, jog pakiltų į trečiąją vietą, kadangi šiuo metu trečioje vietoje esanti Rumunijos rinktinė išvykoje žais su grupės lydere Prancūzija. Į Europos čempionatą pateks keturios geriausios trečiosios visų grupių komandos, bet jų taškai skaičiuojami tik iškovoti prieš pirmąsias dvi vietas grupėje užėmusias rinktines. Nors scenarijai dar galimi patys įvairiausi, tačiau galimybių žengti į Europos čempionatą Lietuvos rinktinė dar turi. Mūsų komandai sėkmės Portugalijoje atveju stipriai pagelbėti gali Latvijos, Lenkijos ir Šveicarijos rinktinės, laimėdamos savąsias rungtynes šiandien.

Mūsų šios dienos varžovai portugalai jau yra užsitikrinę vietą Europos rankinio čempionate. Portugalai jau turi iškovoję 8 taškus ir grupėje dalinasi 1-2 vietas su Prancūzijos rinktine. Pirmąsias tarpusavio rungtynes Klaipėdoje lietuvaičiai būsimiems šios dienos varžovams pralaimėjo vos vieno įvarčio skirtumu (23:24). Būtent po šių rungtynių iš vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukė tuomet rinktinei vadovavęs Artūras Juškėnas.

Varžybų rezultatai