Lietuvos rinktinės lyderiai Rumunijoje tikisi kieto žaidimo (VIDEO)

2019-04-10

AidenasLietuvos vyrų rankinio rinktinė trečiadienio popietę išskrido į Rumuniją, kur ketvirtadienį 18:00 val. susitiks su šios šalies nacionaline komanda Europos čempionato atrankos rungtynėse. Atsakomasis ekipų susitikimas jau šį sekmadienį 16:30 val. bus žaidžiamas Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Rumunija – kietai žaidžiantis varžovas

Tiek Lietuvos, tiek Rumunijos rinktinės atranką į Europos pirmenybes pradėjo dviem pralaimėjimais, tad norint kautis dėl patekimo į Europos čempionatą, abiems rinktinėms būtinos pergalės tarpusavio rungtynėse. Pirmus du mačus dėl traumos praleidęs Jonas Truchanovičius akcentavo varžovų kietą žaidimą ir gynybą: „Rumunija propoguoja kietą fizinį rankinį, todėl bus tikrai labai sunkios rungtynės.“

Jam pritarė ir su Zaporožės „Motor“ klubu sezoną čempionų lygoje jau baigęs Aidenas Malašinskas: „Laukia sunkios rungtynės, ypač išvykoje, tačiau mes nebeturime, kur trauktis, tad važiuosime nugalėti“.

Į Europos rankinio čempionatą tiesiai keliauja dvi pirmosios grupės komandos bei keturios stipriausios visų grupių trečiosios rinktinės, tad pergalės prieš rumunus Lietuvos rinktinei išsaugotų realias galimybes pretenduoti į 2020-ųjų metų Europos rankinio čempionatą.

Rinktinės treniruočių procese lyderiai pakitimų neįžvelgia

Būtent rungtynės su Rumunija bus pirmosios naujajam rinktinės treneriui Mindaugui Andriuškai. Prie rinktinės stovyklos J. Truchanovičius prisijungė tik pirmadienį, kadangi sekmadienį dar žaidė Prancūzijos taurės pusfinalio rungtynes. Iš Šiaulių kilęs J. Truchanovičius pokyčių rinktinės treniruotėje didelių neįžvelgė, o savo vaidmens komandoje taip pat nedetalizavo: „Smagu prisijungti, matosi, jog vyrai dirba, atmosfera komandoje gera. Kol kas pokyčių nepastebėjau, tačiau dar tik ką tik atvykau ir jaučiasi šioks toks nuovargis po rungtynių. Dėl savo vaidmens rinktinėje su treneriu dar nekalbėjome“.

Geriausių 2018-ųjų metų šalies rankininku vėl išrinktas A. Malašinskas džiaugėsi, jog komandos nuotaikos kovingos, o pokyčių trenerių štabe per daug nesureikšmino: „Ruošiamės, nuotaikos kovingos. Pokyčių kol kas per daug nejaučiame, galbūt jie jausis ateityje. Galbūt bus įvesta kažkokių taktinių naujų sumanymų.“

Pergalės tarpusavio rungtynėse ir šlovinga Rumunijos rankinio istorija

Paskutinį kartą Lietuvos ir Rumunijos rankinio rinktinės susitiko 2011-aisiais Europos čempionato atrankos varžybose ir tuomet abi pergales šventė Lietuvos rinktinė. Išvykoje lietuvaičiai varžovus nugalėjo 27:25, o namuose pasiekė minimalią pergalę 24:23.

Nors pastaruoju metu rumunams pasižymėti aukštesniais pasiekimas vyrų rankinio čempionatuose nepavyksta, tačiau tai šalis turinti gilias rankinio tradicijas. Rumunų sąskaitoje net trys olimpiniai bronzos medaliai, iškovoti 1972, 1980 ir 1984 metais, o 1978 Rumunijos vyrų rinktinė puošėsi olimpiniu sidabru.

Šios šalies sąskaitoje ir 4 pasaulio čempionų titulai, tačiau visi šie laimėjimai pasiekti prieš daugiau nei 40 metų, o paskutinį kartą planetos pirmenybėse Lietuvos varžovai žaidė 2011-aisiais Švedijoje ir liko 19-oje vietoje. Europos čempionate rumunai paskutinį kartą rungtyniavo tik 1996-aisiais metais Ispanijoje ir liko 9-oje pozicijoje.

Varžybų rezultatai