Lietuvos rinktinės vairą perimą G.Savukynas

2022-02-03

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė turi naują vyriausią trenerį – federacijos pasiūlymą stoti prie nacionalinės komandos vairo priėmė aukščiausiame lygyje dirbantis Gintaras Savukynas.

G.Savukynas šiuo metu treniruoja Zaporožės ekipą

G.Savukynas šiuo metu treniruoja Zaporožės ekipą

Iš Alytaus kilęs 50 metų specialistas šiuo metu dirba EHF Čempionų lygoje rungtyniaujančioje Zaporožės „Motor“ ekipoje, kurioje žaidžia ir Aidenas Malašinskas bei po traumos atsigaunantis Jonas Truchanovičius.

G.Savukynas jau išsirinko ir asistentą – jam talkins Vilniaus „Amber“ ekipą ir Lietuvos jaunimo rinktinę treniruojantis Gintaras Paškevičius.

Naujasis Lietuvos rinktinės strategas džiaugėsi atsiradusia galimybe vėl stoti prie rinktinės vairo, kadangi nacionalinei komandai jis jau buvo vadovavęs 2009–2014 metais.

„Džiaugiuosi sulaukęs šio pasiūlymo ir svarbiausia, kad mano ir federacijos vizija sutampa. Mano tikslas nėra sudalyvauti kažkuriose atrankose ir tiek. Tikslai yra ilgalaikiai ir norisi kryptingai judėti į priekį, kad dalyvavimas čempionatuose taptų tendencija. Dabar dėliosime artimiausius planus rungtynėms su Izraeliu, peržiūrėsime rinktinės sudėtį – darbo tikrai yra“, – kalbėjo G.Savukynas.

Alytiškis teigė, kad jau turi galvoje susidėliojęs planą, kokias korekcijas įvesti į žaidimą ir kokį rankinį norės propaguoti.

„Turime žaisti greitą rankinį – tokios tendencijos dabar yra pasaulyje. Tam, kad galėtų ieškoti greitų įvarčių puolime – turi sunkiai ir aktyviai dirbti gynyboje. Norėsiu, kad gynyboje būtume itin agresyvūs ir aktyvūs, kadangi tada atsiranda galimybės rinkti įvarčius greitajame puolime, o ne žaisti tik poziciškai“, – apie savo viziją kalbėjo strategas.

LRF prezidentas Donatas Pasvenskas džiaugėsi, kad pavyko pasiekti susitarimą su aukščiausiame lygyje dirbančiu specialistu.

„Gintaras Savukynas buvo mūsų pirmas pasirinkimas, todėl džiaugiamės galėdami turėti jį vyriausiojo trenerio poste. Gintaras pastaruosius sezonus sėkmingai dirba Čempionų lygos klube, turi didelį autoritetą bei pagarbą žaidėjų ir rankinio bendruomenės tarpe. Su treneriu kalbėjomės ne tik apie vyrų rinktinės perspektyvas, tačiau ir bendrai apie Lietuvos rankinio vystymosi kryptį bei galimybes. Tad belieka viltis, kad mūsų planai bei vizijos išsipildys ir naują Lietuvos rankinio puslapį verčiame su dideliu optimizmu“, – kalbėjo D.Pasvenskas.

Pirmieji išbandymai Lietuvos rinktinės laukia jau pavasarį pasaulio čempionato atrankos varžybose. Burtai lėmė, kad pirmuoju lietuvių varžovu bus Izraelis, o įveikus šį barjerą dėl kelialapio tektų susikauti su Vengrijos rankininkais.

Varžybų rezultatai