Lietuvos teisėjų brigadoms patikėtos Čempionų lygos atidarymo rungtynės

2023-09-14

Prasidėjo prestižiniai Europos klubų rankinio turnyrai – vyrų Čempionų lyga ir moterų Čempionių lyga. Abiejų turnyrų pirmame ture buvo ir lietuviški akcentai. Atidarymo rungtynėms teisėjavo Lietuvos arbitrų poros.

Teisejai Barysas ir Petrusis_1

Teisėjai Povilas Petrušis ir Tomas Barysas („Ferencvaroš“ klubo nuotrauka)

Vengrijos sostinėje vykusiose Čempionių lygos rungtynėse tarp Budapešto „Ferencvaroš“ ir Prancūzijos „Metz“ rankininkių, teisėjavo Tomas Barysas ir Povilas Petrušis. Svečiuose žaidusi „Metz“ komanda sutriuškino praėjusio sezono Čempionių lygos finalininkę „Ferencvaroš“ ekipą 38:25 ir atsirevanšavo vengrėms už pralaimėjimą praėjusio sezono ketvirtfinalyje.

Teisėjas Povilas Petrušis

Teisėjas Povilas Petrušis („Ferencvaroš“ klubo nuotrauka)

Čempionių lygoje T. Barysas ir P. Petrušis teisėjauja nuo 2016 m. Praėjusį sezoną varėniškiai švilpė ne tik grupių varžybose, bet ir ketvirtfinalyje.

Vyrų Čempionų lygos pirmame ture teisėjavo Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Vilniečiai vadovavo „Montpellier“ ir „Barcelona“ rankininkų rungtynėms. Po sezono pertraukos į Čempionų lygą grįžęs „Montpellier“, kurio gretose 2018 m. Čempionų lygos nugalėtoju tapo Jonas Truchanovičius, namuose turėjo pripažinti labiausiai tituluotos Europos komandos pranašumą. Net 11 kartų Čempionų lygą laimėjusi „Barcelona“ sezoną pradėjo pergalė 30:25.

V. Mažeika ir M. Gatelis Čempionų lygoje teisėjauja nuo 2007 m. Šešis kartus lietuviai buvo skiriami teisėjauti ir atkrintamosiose Čempionų lygos varžybose. Per savo karjerą V. Mažeika ir M. Gatelis taip pat teisėjavo net aštuoniuose pasaulio čempionatuose – keturiuose vyrų ir keturiuose moterų bei trijuose Europos vyrų rankinio čempionatuose.

Dar viena Lietuvos teisėjų pora Gytis Šniurevičius ir Andrius Grigalionis teisėjavo prasidėjusio Europos taurės turnyro rungtynėse tarp Liuksemburgo „Berchen“ ir Austrijos „Aon Fivers“ rankininkų. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 33:33.

Suomijoje vykusiose dvejose Europos taurės rungtynėse tarp „Helsinki“ ir Turkijos „Sport Toto“ komandų, EHF inspektoriaus pareigas ėjo Valdas Gecevičius. Bendru rezultatu 65:57 pergalę iškovojo Turkijos klubas.

 

Varžybų rezultatai