Lietuvos U-19 merginos Garliavoje kovos dėl kelialapio į Europos čempionatą

2015-04-16

Ateinantį savaitgalį (penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį) Garliavos sporto centre (vasario 16-osios g. 8, Garliava) vyks 2015  metų Europos merginų (U-19) rankinio čempionato atrankos turnyras, kuriame Lietuvos rinktinė kausis su Norvegėmis, Farerų salų ir Čekijos atstovėmis.

Dvi geriausios šios grupės komandos pateks į Europos čempionatą, kuris vyks liepos mėnesį Ispanijoje.

Lietuvaitės, treniruojamos trenerės Alos Senvaitienės, balandžio 17 d. (penktadienį) 19 val. susitiks su Farerų salų atstovėmis. Dar prieš šią dvikovą nuo 17 val. tarpusavyje varžysis norvegės ir čekės.

Balandžio 18 d. (šeštadienį) 14 val. į kovą kils čekės ir Farerų salų atstovės, nuo 16 val. – lietuvės ir norvegės.

Balandžio 19 d. nuo 13 val. susitiks Farerų salų ir Norvegijos rankininkės, nuo 15 val. – čekės ir lietuvės.

Trenerė, kokios mintys ir nuotaikos prieš atrankos turnyrą?, – pasiteiravome Lietuvos rinktinės trenerės Alos Senvaitienės.

Šiam atrankos turnyrui ruošiamės atsakingai. Nuo pirmadienio stovyklaujame Garliavoje, kasdien vyksta po dvi treniruotes – ryte ir vakare. Trečiadienį žaidėme draugiškas rungtynes su Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipa, rungtynes laimėjome (47:31), tačiau darėme daug klaidų, be to, garliaviškės žaidė nepagrindinės sudėties. Tikrai nesu patenkinta rinktinės žaidimu. Stebėsime vaizdo įrašus, analizuosime klaidas.

Jau penktadienį prasidės 2015  metų Europos merginų (U-19) rankinio čempionato atrankos turnyras. Kaip vertinate savo būsimas varžoves? Ką apie jas žinote?

Varžovės yra labai pajėgios. Juk Norvegijoje, Čekijoje rankinis yra labai populiarus. Su Farerų salų rinktine rungtyniavome 2014 metais atvirame Europos čempionate, mes tada laimėjome, tačiau mūsų rinktinė buvo kitokia. Šiemet Lietuvos rinktinei negali padėti net keturios svarbios žaidėjos: Klaudija Šidlauskytė (trūko kelio raiščiai), Viltė Lubytė (piršto trauma), Justė Tamošiūnaitė (nugaros trauma) ir Greta Burkaitė (kojos trauma).

Taigi, pasipildėme rinktinę jaunesnėmis žaidėjomis, tad viską pradedame iš naujo.

Kokios galimybės Lietuvos rinktinei iškovoti kelialapį į Europos čempionatą?

Bus sunku, bet galimybių visada yra. Reikia kautis, stengtis iš širdies ir daryti viską, kas įmanoma.

Lietuvos U-19 merginų rinktinės sudėtis ČIA.

Varžybų rezultatai