Lietuvos U-19 merginų rinktinės trenerė Laima Bernatavičiūtė: „Iki pilnos komplektacijos trūksta kelių perliukų ir Niklas Landino vartuose“

2017-03-11

merginosLietuvos merginų iki 19 metų rinktinė susirinko į paskutinę stovyklą prieš kovo 17-19 dienomis Ispanijoje vyksiančias Europos čempionato atrankos varžybas. Šiuo metu 20 pajėgiausių merginų kartu su trenerėmis pluša Garliavoje, o artimiausiu metu bus paskelbtas ir galutinis šešiolikos devyniolikmečių sąrašas, kuris atstovaus Lietuvą Ispanijoje.

Rinktinė jau buvo susirinkusi į treniruočių stovyklą kovo 3-7 dienomis Alytuje, tuomet sudėtyje nebuvo Gretos Rinkevičiūtės, kuri gydėsi traumą patirtą Baltijos pirmenybių rungtynėse. Šiuo metu Garliavos HC „Cascados“ ekipos žaidėja, kuri jau yra pravėrusi ir nacionalinės moterų rinktinės duris, jau pasirengusi žaisti ir treniruojasi kartu su komanda. Deja, komandai vis dar negalės padėti Gabija Gaidytė, Erika Drulytė bei geriausia 2015 metų šalies rankininke išrinkta Brigita Ivanauskaitė. Pastaroji jau buvo pasirodžiusi aikštėje Lietuvos moterų rankinio lygos pusfinalio rungtynėse, tačiau to susitikimo metu viena perspektyviausių šalies žaidėjų atlikdavo tik 7 metrų metimus. Be Gretos Rinkevičiūtės Lietuvos moterų rinktinei šį rudenį atstovavo ir dar dvi jaunių komandos žaidėjos, tai Klaipėdos HC „Dragūno – Viesulo“ žaidėja Roberta Ivanauskaitė bei Vilniaus „Šviesos – Eglės“ garbę ginanti Greta Sadauskaitė.

Šios stovyklos metu kovo 11 dieną Lietuvos merginų rinktinė planuoja sužaisti kontrolines rungtynes su Garliavos HC „Cascada“ ekipa. Būtent šios komandos žaidėjos ir sudaro rinktinės pagrindą. Iš dvidešimties merginų, kurios yra pakviestos į šią stovyklą, net 7 atstovauja Garliavos komandai. Gausų būrį delegavo ir Vilniaus SM „Tauras“, šią sporto mokyklą atstovauja 6 merginos, 3 atvyko iš Klaipėdos „Viesulo“, po 2 merginos atvyko iš Kretingos ir Utenos, o Kauno FM „Taurą“ ir tuo pačiu ACME „Žalgirį“ atstovaus viena rankininkė.

Jau kovo 16 dieną Lietuvos merginų rinktinė pasieks Ispanijos šiaurėje įsikūrusį Carballo miestelį. Čia mūsų rinktinės be šeimininkių ispanių dar laukia dvi itin pajėgios varžovės – Rumunijos bei Islandijos rinktinės. Būtent su islandėmis lietuvaitės ir žais pirmąsias rungtynes jau kovo 17 dieną, kitą dieną laukia susitikimas su Rumunijos rinktine, o paskutinę viešnagės dieną mūsų merginas egzaminuos šeimininkės ispanės. Į finalinį varžybų etapą iš mūsų grupės pateks dvi stipriausios komandos. Vietas čempionate jau dabar turi trys rinktinės: Danijos, Rusijos bei Slovėnijos komandos.

Prasidėjus stovyklai pakalbinome vieną iš Lietuvos merginų rinktinės trenerių Laimą Bernatavičiūtę, kuri prasidėjus stovyklai buvo išties puikiai nusiteikusi ir juokavo, jog šiuo metu ekipai labiausiai trūksta vieno geriausių vartininkų pasaulyje Niklaso Landino.

Dėl traumos vis dar negali rungtyniauti Brigita Ivanauskaitė bei dar keletas žaidėjų. Ar tai didelė netektis komandai?

Taip, trūksta iki pilnos komplektacijos kelių perliukų  ir Niklas Landin`o vartuose (juokiasi). Visi žino, kas yra Brigita, ką ji gali ir kokia jos svarba yra komandoje. Trūksta ne tik jos, bet ir dėl traumų negalinčių padėti Erikos Drūlytė, Gabijos Gaidytės.  Versimės su tomis žaidėjomis, kurios šiuo metu yra sveikos ir gali rungtyniauti.

Kokius pagrindinius trūkumus ir privalumus šiuo metu įžvelgiate komandoje? Ką per likusį laiką dar norėtumėte patobulinti?

Laiko liko visai ne daug iki pagrindinių varžybų, tai naujų dalykų ir technikos neprimokinsim, fiziškai stipresnėmis nepadarysim.  Reikia šlifuot  taktiką ir pagerint tarpusavio ryšius. Merginos yra labai motyvuotos, labai džiugina kovingumas.

Ar nekeista tai, jog su nemaža dalimi komandos tenka rungtyniauti HC „Garliavos“ ekipoje, o su kai kuriomis net ir Lietuvos moterų rinktinėje?

Tai tik privalumas.  Gerai pažįstu tas merginas, žinau stipriąsias ir silpnąsias jų puses, todėl  lengva bendradarbiauti  ir žinau, ko tikėtis tam tikrose situacijose. Nėra įtampos tarpusavyje.  Jos žino, kad gali bet kada ateit paklaust, paprašyt  patarimo ar gaut velnių jei sugalvos  patinginiaut.

Kokius tikslus keliate varžyboms Ispanijoje ir ką laikytumėt pagrindinėmis konkurentėmis?

Tai žinoma, kad mūsų tikslai yra patekti  į kitą etapą.  Visos komandos  yra labai stiprios, turinčios patirties europinio lygio čempionatuose, todėl bus nelengva. Bet žinom kur važiuojam ir esam tam pasirengę.

Šiuo metu rinktinės stovykloje dalyvaujančių merginų sąrašas:

POZICIJA Nr. Vardas Pavardė MIESTAS
VARTININKĖS 1 BENITA ŠLIUPAITĖ KAUNO R
2 RAMINTA KRIPAITYTĖ KAUNO R
3 RAIMONDA GIEDRYTĖ VILNIUS
4 JOLANTA KOSIAKAITĖ VILNIUS
LINIJOS ŽAIDĖJOS 5 LAURA LAPINSKAITĖ VILNIUS
6 EVELINA DŽEVERAKAITĖ KAUNO R
7 UGNĖ SLAVĖNAITĖ KAUNO R
KAIRIO KRAŠTO ŽAIDĖJOS 8 GRETA RINKEVIČIŪTĖ KAUNO R
9 EIMANTĖ ZENKOVAITĖ UTENA
10 MONIKA VAŠKYLAITĖ KRETINGA
KAIRIO PUSIAU KRAŠTO ŽAIDĖJOS 11 ROBERTA IVANAUSKAITĖ KLAIPĖDA
12 AUŠRA ŠPONĖ VILNIUS
CENTRO ŽAIDĖJOS 13 EMILĖ AGLINSKAITĖ KAUNO R
14 JUSTINA ZENKOVAITĖ UTENA
15 AUSTĖJA RIMKUTĖ KLAIPĖDA
DEŠINIO PUSIAU KRAŠTO ŽAIDĖJOS 16 KAROLINA SPARNAUSKAITĖ KAUNO R
17 SILVA MUZIKEVIČIŪTĖ VILNIUS
DEŠINIO KRAŠTO ŽAIDĖJOS 18 GRETA SADAUSKAITĖ VILNIUS
19 FAUSTA ABRUTYTĖ KRETINGA
20 AKVILĖ TOLVAIŠAITĖ KLAIPĖDA
REZERVAS
VARTININKĖ 1 GABRIELĖ JANUŠAUSKAITĖ KAUNAS
LINIJOS ŽAIDĖJA 2 PAULINA VAITKEVIČIŪTĖ ALYTUS
KAIRIO KRAŠTO ŽAIDĖJA 3 GABRIELĖ VAIČIŪTĖ KAUNAS
KAIRIO KRAŠTO ŽAIDĖJA 4 RAMINTA TAMOŠEVIČIŪTĖ ALYTUS
OFICIALŪS ASMENYS
TRENERĖ 1 GINTARĖ RAŠIMIENĖ KAUNO R
TRENERĖ 2 LAIMA BERNATAVIČIŪTĖ
DAKTARĖ 3 ROBERTA ZAREMBIENĖ
VADOVĖ 4 RITA URNIKIENĖ
Varžybų rezultatai