Lietuvos U13 čempionatą laimėjo Varėnos ir Kauno r. komandos

2023-05-08

Alytuje įvyko Lietuvos U13 merginų ir vaikinų čempionatas legendinio Lietuvos trenerio Romualdo Jansono taurei laimėti.

Jansono taure. Kaunas

Lietuvos merginų U13 čempione tapo Kauno rajono SM-1 komanda, treniruojama Ernestos Žilienės. Kauno r. komanda šventė visas tris pergales – 31:25 nugalėjo Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komandą, 24:18 įveikė Alytaus SRC ir 28:22 pranoko Šiaulių SC „Dubysa“ ekipą.

Antrą vietą užėmė Vilniaus SM „Sostinės tauras“ komanda, vadovaujama trenerio Karolio Kaladinsko. Vilnietės po įtemptų ir permainingų susitikimų 22:21 įveikė Šiaulių SC „Dubysos“ ir 15:13 Alytaus SRC komandų pasipriešinimą. Trečią vietą iškovojo Šiaulių SC „Dubysa“ merginos vadovaujamos trenerių Birutos Vaitiekienės ir Rimutės Kvedaravičienės. Šiaulietės 25:14 įveikę Alytaus SRC komandą, treniruojamą Rasos Lugauskienės.

Naudingiausia čempionato žaidėjas pripažinta Altėja Ustilaitė (Kauno rajono SM-1) apdovanota 200 eurų hummel čekiu.

Jansono taure. Merginos

U13 Žvaigždžių rinktinės nominacijas pelnė: kairiojo krašto žaidėja Gytė Baltulionytė (Alytaus SRC), kairiojo pusiau krašto žaidėja Emily Petali (Vilniaus SM „Sostinės tauras“), įžaidėja Altėja Ustilaitė (Kauno rajono SM-1), dešiniojo krašto žaidėja Agnė Balaitė (Šiaulių SM „Dubysa“), dešiniojo pusiau krašto žaidėja Kamilė Juozaitytė (Kauno rajono SM-1), linijos žaidėja Vanesa Vėgelytė (Kauno rajono SM-1), vartininkė Milita Lytus (Vilniaus SM „Sostinės tauras“).

Geriausių žaidėjų prizai buvo įteikti: Kauno rajono SM-1 – Kamilė Kulpė ir Justina Žilytė, Vilniaus SM „Sostinės tauras“ – Rugilė Šimkutė ir Emilija Raudonikytė, Šiaulių SM „Dubysa“ – Gytė Jackevičiūtė ir Luka Urbonaitė, Alytaus SRC – Greta Lastauskaitė ir Smiltė Adamkevičiūtė.

Vaikinų čempionato nugalėtoja tapo Varėnos SC komanda.

Jansono taure. Varena

Varėniškiai iškovojo visas tris pergales. Irmanto Markiavičiaus treniruojamas Varėnos SC rezultatu 23:13 nugalėjo Klaipėdos „Viesulo“ SC septynetą, Molėtų KKSC įveikė 25:17 ir 19:5 pranoko Šiaulių SM „Dubysa“ komandą.

Antrą vietą iškovojo Molėtų KKSC rankininkai. Martyno Žalos treniruojama Molėtų komanda 31:17 įveikė Šiaulių ekipą ir 28:23 pranoko Klaipėdos komandą. Trečią vietą užėmė Arūno Balčiūno treniruojama Šiaulių SC „Dubysa“, rezultatu 19:16 nugalėjusi Klaipėdos „Viesulo“ SC komandą, kurią treniruoja Rasa Juškėnienė.

Naudingiausias čempionato žaidėju pripažintas Eitvydas Molis (Varėnos SC). Jam įteiktas 200 eurų hummel čekis.

Jansono taure. Vaikinai

U13 Žvaigždžių rinktinės nominacijas pelnė: kairiojo krašto žaidėjas Kipras Barysas (Varėnos SC), kairiojo pusiau krašto žaidėjas Arijanas Razgūnas (Molėtų KKSC), įžaidėjas Gabijus Lagunovas (Šiaulių SM „Dubysa“), dešiniojo krašto žaidėjas Pijus Aidukevičius (Varėnos SC), dešiniojo pusiau krašto žaidėjas Eitvydas Molis (Varėnos SC), linijos žaidėjas Ronaldas Jašinskas (Klaipėdos „Viesulo“ SC), vartininkas Tadas Vyšniauskas (Molėtų KKSC).

Geriausių žaidėjų prizai buvo įteikti: Varėnos SC – Faustinas Miliauskas ir Dominykas Kvietkauskas, Molėtų KKSC – Deimantas Jonas Daleckas ir Vėjas Kozlovskis, Šiaulių SM „Dubysa“ – Tautvydas Keras ir Denas Ševeliovas, Klaipėdos „Viesulo“ SC – Nerius Kairys ir Denisas Vargalis.

R. Jansono taurės varžybos organizuojamos nuo 2000 metų. Nugalėtojams ir prizininkams įteiktos nugalėtojų taurės ir medaliai bei ilgamečio turnyro rėmėjo – buvusio rankininko ir teisėjo Dainiaus Purvio įsteigti prizai.

Prizus jauniesiems rankininkams įteikė R. Jansono sūnus EHF delegatas Tadas Jansonas, Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astrauskas ir Lietuvos rinktinės bei Alytaus „Varsos-Stronglaso“ klubo rankininkas Tadas Stankevičius.