Lietuvos U20 rankinio rinktinė užtikrintai pradėjo atranką į Europos čempionatą

2016-04-08

Lietuvos U20 vaikinų rankinio rinktinė pergale pradėjo atrankos į Europos čempionatą, kuris šiemet vyks Danijoje, kovas. Lietuviai 29:19 (15:7) įveikė Kosovo rinktinę ir dėl geresnio įvarčių santykio įsitvirtino pirmoje grupės vietoje.

DSCF3458Gerai rungtynes pradėję Lietuvos rinktinės žaidėjai iš karto atitolo – 4:1, 8:3. Startinio jaudulio nesijautė, o gera lietuvių gynyba leido didinti persvarą. Sužaidus kiek daugiau nei 20 minučių lietuviai priekyje 13:5.

Kėlinio pabaigoje po kelių kvailokų baudų, lietuviai lieka su keturiais aikštės žaidėjais, tačiau tai jų nesutrikdo ir Kosovo rinktinė atsilikimo nesumažina. Lietuviai žaisdami keturiese pelnė du įvarčius. Pasibaigus pirmajai rungtynių pusei rezultatas – 15:7

Varžovai gerai pradėjo antrąjį kėlinį ir laimėjo atkarpą 4:0, o rezultatas tapo 15:11. Tačiau tuomet prabudę lietuviai uždarė varžovus bei pradėjo pelnyti įvarčius ir išsprendė rungtynių nugalėtojo likimą – 21:11. Tuo metu viena po kito įvarčius iš tolimesnių distancijų pelnė Lukas Simėnas. Toliau teliko formalumai ir abi ekipos korektiškai pabaigė rungtynes.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausias buvo Lukas Simėnas pelnęs 6 įvarčius. Modestas Vaitiekūnas ir Lukas Juškėnas pridėjo po 5. Gabrielius Virbauskas pelnė 4, Gytis Šmantauskas ir Dovydas Kuodys – po 3, Gediminas Šiburkis, Jovydas Jurašius ir Ovidijus Jagučanskis – po 1.

Varžovų gretose išsiskyrė Jon Muqolli pelnęs 7 įvarčius, 6 pridėjo Valon Istrefi.

Po rungtynių komandos treneris Valdemaras Burba pasidžiaugė, kad iš esmės rinktinės žaidimo braižas ir pagrindiniai žaidėjai jau surasti. Tad belieka kautis. Komanda demonstravo gerą gynybą ir tikimasi analogiško žaidimo rytojaus rungtynėse su Rusija.

Vienas geriausių rinktinės žaidėjų šiose rungtynėse Lukas Simėnas akcentavo, kad prieš rungtynes apie varžovus žinojo labai nedaug, tad komandos nusiteikimas buvo maksimalus. Taip pat rankininkui teko stebėti ir būsimų varžovų žaidimą, kuris paliko gerą įspūdį. L. Simėnas net ne abejoja, kad kitos dvikovos bus gerokai sunkesnės.

DSCF3447Kitose grupės rungtynėse Vokietija įveikė Rusiją rezultatu 29:26.

Grupės lentelė po pirmųjų rungtynių:

  1. Lietuva – 2
  2. Vokietija – 2
  3. Rusija – 0
  4. Kosovas – 0

Primename, kad ryt 17:00 Lietuvos rinktinė susitinka su Rusija, o sekmadienį 15:00 su Vokietija.

Varžybų rezultatai