Lietuvos U20 rinktinė Europos čempionate Makedonijoje užėmė 6 vietą

2018-07-29

Lietuvos U20 rankinio rinktinė nesėkme baigė pasirodymą Europos U20 čempionate ir galutinėje rikiuotėje užėmė 6 – ąją vietą. Lietuvos dvidešimtmečiai paskutinėse rungtynėse dėl 5 – os vietos minimaliu skirtumu (28:29) nusileido bendraamžiams iš Ukrainos.

ltu makedonijoj

Per plauką nuo pusfinalio etapo likę lietuvaičiai šeštadienį sėkmingai pradėjo paguodos kovas. Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos 31:29 palaužė kitoje grupėje ketvirtą vietą užėmusius italus, tad paskutinę varžybų dieną Lietuvos rinktinės laukė kova dėl penktosios pozicijos.

Kovoje dėl penktos vietos Lietuvos rinktinė susitiko su Ukrainos nacionaline komanda. Pirmajame kėlinyje didesnę dalį laiko pirmavę mūsų šalies rankininkai persvaros iki pertraukos vis tik neišsaugojo ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 11:11.

Antroji rungtynių buvo jau kur kas rezultatyvesnė, tačiau jos metu pirmaujanti komanda jau keitėsi net kelis kartus. Vis tik, susitikimo pabaigoje ukrainiečiai atitrūko ir pirmavo 3 įvarčių skirtumu 29:26. Nors lietuviai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo, tačiau laiko tam, jog išlygintų rezultatą mūsų rinktinei jau neužteko ir rungtynės baigėsi Ukrainos pergale 29:28.

Geriausiu žaidėju Lietuvos nacionalinėje rinktinėje išrinktas Deividas Jovaišas, kurio sąskaitoje 9 įvarčiai, 8 pelnė Karolis Antanavičius, 5 pridėjo Arminas Stankūnas, 3 Laurynas Petrušis, 2 Tadas Rasakevičius ir 1 Arijus Čypas.

Europos čempionato B diviziono finale susitiks šeimininkų makedonų rinktinė bei lietuvius įveikę Baltarusijos rankininkai. Dėl trečiosios vietos žaidžia Farerų salų ir Šveicarijos rinktinės.

Varžybų rezultatai