Lietuvos U20 rinktinė prieš naujus metus susitiks su bendraamžiais iš Ispanijos, Lenkijos ir Belgijos (komentaras)

2017-12-22

 Lietuvos jaunimo U20 vaikinų rinktinė gruodžio 21-22 dienomis susirinko į trumpą treniruočių stovyklą Vilniuje. Jos metu pajėgiausi dvidešimtmečiai ruošiasi tarptautiniam draugiškam turnyrui Belgijoje, kur gruodžio 26-30 dienomis susitiks su Lenkijos, Ispanijos bei šeimininkų belgų nacionalinėmis dvidešimtmečių rinktinėmis.

u20Lietuvos jaunimo rinktinė šia stovykla bei draugišku turnyru Belgijoje pradeda pasirengimą vasarą vyksiančiam Europos U20 čempionatui Makedonijoje. Turnyrą Belgijoje Lietuvos rinktinė pradės gruodžio 27 dieną rungtynėmis su bendraamžiais iš Ispanijos, kitą dieną lauks susitikimas su šeimininkais belgais, o gruodžio 29 turnyras bus baigtas rungtynėmis su kaimynais lenkais.

Makedonijoje Lietuvos rinktinė varžysis A grupėje kartu su Baltarusijos, Farerų Salų, Suomijos, Graikijos ir Estijos rinktinėmis.

Prieš artėjančias draugiškas rungtynes vyriausiasis treneris Raimondas Maldžius yra nusiteikęs optimistiškai ir tikina, jog šis kontrolinis turnyras turėtų padėti išryškinti komandos stipriąsias bei silpnąsias puses.

Treneri, kokie pagrindiniai šios stovyklos tikslai ir kas yra akcentuojama žaidėjams jos metu?

Į šią trumpą stovyklą susirinko 15 mūsų rankininkų. Per treniruotes modeliuojame komandinius veiksmus puolant ir ginantis. Penktadienį sužaisime draugiškas rungtynes ir tada pasimatys ar teisinga linkme judame.

Kaip vertinat galimybę sužaisti kontrolines rungtynes su tokiomis pajėgiomis rinktinėmis kaip Lenkija ar Ispanija?

Visuomet yra malonu žaisti su pajėgiausiomis komandomis. Tokiose rungtynėse nereikės ieškoti papildomos motyvacijos žaidėjams. Visi laukia šio turnyro Belgijoje, po kurio bus galima aiškiau kalbėti apie mūsų žaidimo lygį ir galimybes vasarą.

Kokius įžvelgiant pagrindinius šios rinktinės privalumus ir ką labiausiai reikia tobulinti iki vasarą vyksiančio čempionato?

Viena iš šios komandos stiprių vietų turėtų būti tai, jog visi žaidžia vyrų komandose ir jose jau vaidina vis svarbesnius vaidmenis. Taigi, į rinktinę turėtų atvykti patobulėję tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Visa kita priklausys tik nuo mūsų pačių – ar visi galės dalyvaut, ar bus sveiki, ar išvengsime traumų ir tt. Tikrai tikiu šiais vyrais – jie turi gerą atmosferą komandoje, yra talentingi ir motyvuoti. Belieka dirbti ir tikėtis, jog vasarą viską pavyks įrodyti ir aikštėje.

Lietuvos U20 rinktinės sudėtis, kuri vyks į draugišką turnyrą Belgijoje:

 1. Matas Pranckevičius – VHC „Šviesa“;
 2. Deividas Jovaišas – Kauno raj. SM;
 3. Arminas Stankūnas – Kauno raj. SM;
 4. Simonas Mecelica – HC „Utena“;
 5. Matas Mecelica – VHC „Šviesa“;
 6. Laurynas Petrušis – „Hurry Up“ (NED);
 7. Aleksandr Grišin – VHC „Šviesa“;
 8. Tadas Rasakevičius – VHC „Šviesa“;
 9. Lukas Vanagas – „Dragūnas“;
 10. Karolis Antanavičius – VHC „Šviesa“;
 11. Kristupas Goštautas – VHC „Šviesa“;
 12. Nedas Buronko – „Varsa – Stronglasas“;
 13. Justas Lynikas – „Ūla“;
 14. Airijus Čypas – VHC „Šviesa“;
 15. Tautvydas Petrušauskas – „Varsa – Stronglasas“.
Varžybų rezultatai