Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lyga: jau žinomi du pusfinalio dalyviai (nuotraukos)

2015-04-04

Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos atsakomosiose ketvirtfinalio dvikovose buvo visko: ir sutriuškinimų, ir trilerio vertos kovos su dviem pratęsimais, ir net grasinimų fiziškai susidoroti. Jau žinomi du pusfinalio dalyviai: jais tapo reguliariojo čempionato nugalėtojai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai ir antrąją vietą reguliariajame čempionate užėmę Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ atstovai.

Jie varžysis skirtinguose pusfinaliuose, o savo būsimus varžovus sužinos ateinantį trečiadienį, po lemiamų Kauno „Granito-Gajos-Kario“ ir Vilniaus „VHC „Šviesa“ bei Varėnos „Ūlos“ ir HC „Vilnius“ ketvirtfinalio dvikovų.

Grasino fiziniu susidorojimu

Dar vieną įspūdingą pergalę iškovojo penkių pastarųjų metų Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“. Artūro Juškėno auklėtiniai antrose ketvirtfinalio rungtynėse Pasvalyje rezultatu 44:19 (18:9) sutriuškino vietos „Rankininką/SM“ ekipą ir seriją laimėjo sausu rezultatu – 2:0.

„Dragūno“ komandą į pergalę vedė Laurynas Simonavičius, įmetęs 10 įvarčių, Jonas Geryba pridėjo 7 įvarčius, Arvydas Bučius – 5, Lukas Juškėnas – 4, Mindaugas Meškauskas, Lukas Jurys ir Mindaugas Dumčius – po 3 įv.

Pasvalio komandai 5 įvarčius įmetė Audrius Dobrodiejus, 4 (1 iš 7 m) – Eligijus Povilionis, 4 (1 iš 7 m) – Arnas Tekutis, 3 (1 iš 7 m) – Išmaras Valiulis.  

„Labai smagu, kad patekome į pusfinalį. Varžybos buvo labai lengvos, atvažiavome gerai nusiteikę“, – po varžybų sakė rezultatyviausias šių rungtynių žaidėjas klaipėdietis Laurynas Simonavičius.

Klaipėdiečiai akivaizdžiai kontroliavo situaciją ir savo emocijų nesuvaldė Pasvalio komandos žaidėjas Artūras Balčiūnas. Jis teisėjams pažėrė virtinę necenzūrinių žodžių, o vėliau ir rungtynių inspektoriui grasino fiziniu susidorojimu. Žaidėjas užsidirbo diskvalifikacinę pražangą su rašytiniu raportu. Jam gresia baudos ir sankcijos.

„Artūras Balčiūnas nuolat yra nepatenkintas teisėjavimu. Jei nesiseka žaisti, viską verčia teisėjams. Čia nebuvo jokios klaidos – per rungtynes girdėjome tikrai ne vieną keiksmažodį, o išvarytas iš aikštės atėjęs prie manęs net ėmė grasinti fiziškai susidoroti. Bus baudžiamas klubas, o žaidėjas – diskvalifikuotas, neaišku, vienerioms ar dvejoms rungtynėms. Šitaip negalima elgtis, čia juk sportas“, – sakė rungtynių inspektorius Feliksas Gedvilas. Nuotraukų albumas

Priminsime, kad pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes dragūniečiai namuose prieš Pasvalio ekipą laimėjo taip pat solidžiu skirtumu – 38:16 (20:6).

Klaipėdos rankininkų vyr. treneris Artūras Juškėnas teigė, kad dabar telieka sužinoti, su kuo teks susitikti pusfinalyje – Vilniaus „VHC Šviesa“ ar Kauno „Granitu–Gaja–Kariu“.

„Kaip visuomet, varžovų nesirenkame. Turime problemų žaisdami su „Šviesa“, nuolat sunkiai klostosi rungtynės, o „Granitas“ – taip pat labai pavojingas varžovas, nors su juo šį sezoną jau daug kartų žaidėme“, – galimų priešininkų nenuvertino „Dragūno“ strategas.

Alytiškiai – pusfinalyje

Be didesnės įtampos antrąją pergalę ketvirtfinalyje iškovojo ir pusfinalį žengė Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai. Jie Šiauliuose rezultatu 28:21 (13:10) nugalėjo vietos „SM Dubysos-Gubernijos“ ekipą ir ketvirtfinalio seriją laimėjo sausu rezultatu – 2:0.

Alytaus komandą į pergalę vedė Žygimantas Micevičius, įmetęs 10 (3 iš 7 m) įvarčių, Gintautas Adamkevičius pridėjo 6, Rokas Lastauskas – 4, Irmantas Asakavičius – 3 įv.

Šiaulių komandą nuo sutriuškinimo gelbėjo Gabrielius Virbauskas, įmetęs 10 įvarčių (1 iš 7 m), Mindaugas Nakvosas – 5, Egidijus Dambrauskas – 3 įv.

Per pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes alytiškiai namuose šventė pergalę taip pat 7 įvarčių skirtumu – 29:22 (16:10).  

Alytaus “Almeidos-Stronglaso” rankininkai (15 pergalių, 3 pralaimėjimai) reguliariajame čempionate užėmė antrąją vietą, Šiaulių “SM Dubysos-Gubernijos” (7 pergalės, 11 pralaimėjimų) – septintąją vietą.

Alytiškiai pusfinalyje iki dviejų pergalių susitiks su Varėnos „Ūlos“ ir HC „Vilnius“ poros nugalėtoju.

„VHC Šviesa“ pasiekė revanšą

Trečiųjų ketvirtfinalio rungtynių prireiks Kauno “Granito-Gajos-Kario” ir Vilniaus “VHC Šviesa” ekipoms. Šeštadienį vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 35:28 (20:15) iškovojo pergalę ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą – 1:1.

Šįkart iš Vilniaus komandos išsiskyrė 12 (4 iš 7 m) įvarčių įmetęs Skirmantas Plėta, 9 (2 iš 7 m) pridėjo Tomas Bernatavičius, 7 – Valdas Drabavičius, 3 – Lukas Balbierius.

Iš Kauno komandos 9 įvarčius (2 iš 7 m) įmetę Paulius Šarkauskas, 4 – Vaidas Drevinskas, 3 – Mindaugas Urbonas.

Pirmąją ketvirtfinalio kovą Kauno sporto halėje rezultatu 34:29 (17:16) laimėjo granitiečiai.

Lemiamos ketvirtfinalio rungtynės vyks balandžio 8 d. (trečiadienį) 19 val. Kauno sporto halėje. Šios poros nugalėtojas pusfinalyje iki dviejų pergalių susitiks su „Dragūnu“. Daugiau rungtynių nuotraukų ČIA.

Priminsime, kad šį Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos reguliarųjį sezoną „Granitas-Gaja-Karys” ir „VHC Šviesa“ pasidalijo po pergalę: 2014 m. lapkričio 12 d. Vilniuje kauniečiai laimėjo 2 įvarčių persvara – 34:32, tačiau 2015 m. vasario 21 d. „VHC Šviesa“ svečių arenoje atsirevanšavo 5 įvarčių skirtumu – 30:25.

Kauno “Granito-Gajos-Kario” rankininkai (10 pergalių, 2 lygiosios, 6 nesėkmės) reguliariajame čempionate užėmė ketvirtą vietą, Vilniaus “VHC Šviesa” (10 pergalių, 8 pralaimėjimai) – penktą vietą. 5 vietą.

Gintaras Paškevičius („VHC Šviesa“ treneris): „Pergalę ir sėkmingą mūsų žaidimą lėmė gera gynyba. Išstudijavome pirmas rungtynes, savo klaidas ir tokių ryškių klaidų tikrai nedarėme. Apsigynėme ir rezgėme greitas atakas. Šiandien pavyko pristabdyti varžovų komandų lyderius, kurie darė nemalonumų pirmose rungtynėse. Manau, kad koncentracija gynyboje bei atlikti namų darbai davė savo. Sąlygos patekti į pusfinalį abiems ekipoms yra vienodos. Aišku, kauniečiai turi pranašumą – žaidžia namuose, bet vėlgi lems charakteris, ramybė ir nusiteikimas“.

Vilniuje – drama su 2 pratęsimais

Trilerio vertos ketvirtfinalio rungtynės vyko tarp aikštės šeimininkų HC „Vilnius“ rankininkų ir Varėnos „Ūlos“ ekipos. Nugalėtojui išsiaiškinti prireikė net 80 minučių – pergalę po dviejų pratęsimu minimalia persvara – 32:31 (13:10) išplėšė varėniškiai.

Taigi, dabar šios poros ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rezultatas lygus – 1:1 ir lemiama dvikova vyks ateinantį trečiadienį Varėnoje.

Antrose ketvirtfinalio rungtynėse „Ūlos“ gretose nesulaikomas buvo Remigijus Čepulis, įmetęs 12 įvarčių (4 iš 7 m), Arminas Grigėnas prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, Gediminas Barasas ir Gražvydas Sereičikas – po 4 įv.

Vilniaus gretose po 6 įvarčius įmetė Martynas Žala ir Domantas Čuplinskas, 5 (1 iš 7 m) – Šarūnas Sakalauskas, po 4 – Jūris Aganauskas ir Marius Panavas.

HC „Vilnius“ žaidėjas Šarūnas Sakalauskas po dvikovos apgailestavo, kad šįkart fortūna nusisuko nuo jo komandos.

„Tokiu atveju viską lemia sėkmė, o mums šį kartą jos pritrūko. Abi komandos yra panašaus lygio, abi stengėsi, noriu padėkoti varžovams už geras rungtynes. Mes šįkart neįmetėme savo metimų ir pralaimėjome“, – sakė vilnietis.

Įtemptų rungtynių nuotraukų albumas ČIA.

Anot Varėnos „Ūlos“ žaidėjo Remigijaus Čepulio, tai buvo labai įdomios, tačiau daug jėgų pareikalavusios rungtynės.

„Pavargome, vos stovime ant kojų, bet švęsti nėra kada, reikia ruoštis lemiamai ketvirtfinalio dvikovai. Maanau, kad rungtynės buvo gražios, turime nedaug laiko atsistatyt ir judėti pirmyn“, – pabrėžė rankininkas.

Priminsime, kad vilniečiai pirmose ketvirtfinalio rungtynėse Varėnoje šventė pergalę rezultatu 24:18 (11:9).

Varėnos „Ūla“ – 2014 metų Lietuvos supertaurės nugalėtoja, Lietuvos „Vivus.lt“ reguliariajame čempionate užėmė trečiąją vietą (11 pergalių, 1 lygiosios, 6 pralaimėjimai), Vilniaus HC “Vilnius” (10 pergalių, 8 pralaimėjimai) reguliariajame čempionate liko šeštas.

Varėniškiai ir vilniečiai reguliariajame čempionate pasidalijo po pergalę: 2014 m. rugsėjo 27 d. Vilniuje rezultatu 34:25 triumfavo Varėnos rankininkai, tačiau 2015 m. sausio 17 d. sostinės atstovai varžovų arenoje atsirevanšavo minimalia persvara – 27:26

Tolesnė varžybų sistema

Pusfinalio susitikimai iki dviejų pergalių prasidės nuo balandžio 15 dienos (trečiadienio).

Didžiajame finale bus rungtyniaujama iki trijų pergalių, dėl bronzos medalių – iki dviejų pergalių. Aikštės pranašumą turi aukštesnę vietą I etape užėmusi komanda.

Primename, kad čempionatą jau po pirmojo etapo baigė turnyrinės lentelės dugne likusios Kauno „LSU-Lūšies“ (3 pergalės, 15 pralaimėjimų, 9 vieta) ir Utenos HC „Utena“ (1 pergalė, 1 lygiosios ir 16 pralaimėjimų, 10 vieta).

Varžybų rezultatai