Lietuvos vyrų ir moterų čempionatų apdovanojimai

2022-06-05

Vilniuje apdovanoti Lietuvos vyrų ir moterų rankinio čempionatų nugalėtojai bei prizininkai. Taip pat išrinkti naudingiausi čempionatų rankininkai bei paskelbtos simbolinės vyrų ir moterų lygų rinktinės.

Kauno Zalgiris

Moterų čempionato aukso medaliai ir čempionių taurė įteikta Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkėms. Sidabro medalius atsiėmė Vilniaus „Eglės“ komanda, bronzos – Kauno raj. „Garliavos“ ekipa.

Žalgirietė Dovilė Ilčiukaitė laimėjo net tris asmeninius prizus. Čempionių lyderė buvo išrinkta naudingiausia čempionato, naudingiausia finalo žaidėja ir geriausia įžaidėja.

Dovile Ilciukaite

„Asmeninius prizus gauti smagu, bet jų nesureikšminu. Svarbiausia pergalė – laimėtas Lietuvos čempionato auksas – pasiekta kartu su komanda. Tikėjomės ir labai norėjome laimėti čempionatą ir tai mums pavyko. Čempionato lygis kyla, atsirado daugiau lygiaverčių komandų ir teko sunkiai pakovoti ne tik finale, bet ir dėl pirmos vietos reguliariajame sezone. Finale prireikė visų penkerių serijos rungtynių. Mes turime daugiau tokių svarbių rungtynių patirties negu varžovės. Mūsų komandos komplektacija šiek tiek geresnė, nes ilgą laiką žaidžiame kartu ir išlaikėme komandos branduolį. Tai ir lėmė mūsų pergalę“, – teigė D. Ilčiukaitė.

Rezultatyviausios čempionato rankininkės prizas įteiktas „Žalgirio“ atstovei Audingai Kniubaitei, pelniusiai 205 įvarčius.

Simboline rinktine_mot

Į simbolinę rinktinę išrinktos trijų komandų atstovės: vartininkė ukrainietė Olesia Semenchenko („Žalgiris), kairysis kraštas Dominyka Andronik (Vilniaus „Tauras“), dešinys kraštas Beatričė Ruseckaitė („Eglė“), įžaidėja D. Ilčiukaitė („Žalgiris“), kairysis pusiau kraštas Inesa Verbovik („Eglė“), dešinysis pusiau kaštas A. Kniubaitė („Žalgiris“), linijos žaidėja Rita Repečkaitė („Eglė“), geriausia gynėja Grėta Burkaitė („Žalgiris“).

Vilniaus Sviesa

Vyrų čempionato nugalėtojų taurė ir aukso medaliai įteikti antrus metus iš eilės Lietuvos čempionais tapusiems Vilniaus „Šviesos“ rankininkams.

Kauno Granitas_tylos minute

Prieš įteikiant sidabro medalius Kauno „Granito-Kario“ rankininkams, tylos minute buvo pagerbtas šiais metais miręs olimpinis ir pasaulio čempionas, IHF taurės laimėtojas, ilgametis „Granito“ rankininkas ir treneris Valdemaras Novickis. Sidabro medalis bus įteiktas V. Novickio žmonai Vitai.

Bronzos apdovanojimai antrus metus iš eilės atiteko Klaipėdos „Dragūno“ komandai.

Naudingiausiu Lietuvos rankinio lygos žaidėju išrinktas Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis. Jis laimėjo ir geriausio vartininko prizą, surinkęs maksimalią taškų sumą.

Lukas Gurskis

„Sezonas buvo sėkmingas tiek man asmeniškai, tiek ir visai komandai. „Granitas“ į finalą pateko po dešimties metų pertraukos. Gaila, kad finale pritrūko sėkmės ir pralaimėjome du pratęsimus. Smagu sulaukti ir asmeninių įvertinimų. Nesitikėjau, kad būsiu išrinktas naudingiausiu čempionato rankininku. Geriausio vartininko prizą šį sezoną gavau tiek Lietuvos, tiek ir Baltijos lygoje. Pridėjus žaidimą Lietuvos rinktinėje Europos čempionate, galiu drąsiai teigti, kad tai kol kas geriausias mano sezonas per visą karjerą“, – sakė su Prancūzijos „Bordeaux Bruges Lormont“ klubu kontraktą pasirašęs L. Gurskis.

Simboline rinktine_vyr

Į simbolinę Lietuvos čempionato rinktinę išrinkti trijų komandų atstovai: vartininkas L. Gurskis („Granitas“), kairysis kraštas Deividas Jovaišas („Granitas“), dešinysis kraštas Valdas Drabavičius („Šviesa“), įžaidėjas Skirmantas Plėta („Šviesa“), kairysis pusiau kraštas Paulius Šarkauskas („Granitas“), dešinysis pusiau kraštas Nedas Buronko (Alytaus „Varsa“), linijos žaidėjas Tadas Stankevičius („Varsa“), geriausias gynėjas Manvydas Lazauskas („Granitas“).

Rezultatyviausiu čempionato rankininku tapo 193 įvarčius įmetęs Vilius Juozaitis iš „Kauno Ąžuolo“ komandos. Naudingiausio finalo rankininko prizas atiteko „Šviesos“ atstovui Šarūnui Ugianskiui.

Varžybų rezultatai