Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pradėjo pasiruošimą svarbiausioms kovoms

2015-12-21

Nacionalinė vyrų rankinio rinktinė gruodžio 21 d. renkasi į pirmąsias treniruotes prieš atrankos į pasaulio čempionatą 2017 m. Prancūzijoje kovas. Planuojamos ir draugiškos rungtynės su Lietuvoje viešinčiais Egipto rankininkais, kurie šiuo metu yra Afrikos vicečempionai bei išvyka į tarptautinį turnyrą Lenkijoje.

Lietuvos rinktinėje stovyklos pradžioje bus nemažai naujų veidų. Nacionalinės ekipos lyderiai prie komandos prisijungs vėliau, vietoj jų į rinktinę pakviestas artimiausias rezervas, kurį rungtynėse su Egiptu ir turnyre Lenkijoje galės išbandyti komandos treneriai.

Tiesa, komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas pripažįsta, kad sudėtis eksperimentinė dėl objektyvių priežasčių, o ir tarp svarbiausių pasiruošimo ciklo uždavinių nebus tikslas laimėti.

A. Juškėnas

„Tikslas tikrai nebus pergalė. Norime patikrinti rezervą. Tokiu metu surinkti stipresnę rinktinę sunku. Legionieriai dar negrįžę iš savo klubų. Rinktinė labai eksperimentinė ir ji tokia bus rungtynėse su Egiptu ir turnyre Lenkijoje. Pamatysime, kaip Lietuvoje žaidžiantys žaidėjai nusiteikę atstovauti rinktinę“, – svarbiausius aspektus vardina A. Juškėnas.

Su Egipto rinktine bus žaidžiama du kartus – gruodžio 22 ir 23 d. Kauno sporto halėje. Pastaroji ekipa 2015 m. pasaulio čempionate pateko į ketvirtfinalį, tad Lietuvos rinktinės laukia pakankamai stiprus varžovas.

„Egipto komanda kitokia nei varžovai atrankoje į pasaulio čempionatą. Žaidimo stilius ne europietiškas. Sunku ir spėlioti, ko galime sulaukti iš jų“, – pirmąjį varžovą apibūdina rinktinės treneris.

12189577_1702465903373058_7335591038962829236_nTuo metu prieš pat naujuosius metus, gruodžio 28-30 dienomis rinktinė išvyks į tarptautinį turnyrą Lenkijoje. Kol kas dar nepatvirtinti šio turnyro dalyviai, tačiau tikimasi, kad jame dalyvaus antrosios Lenkijos ir Norvegijos rinktinės bei Liuksemburgo nacionalinė ekipa.

Po šios išvykos Lietuvos rinktinė grįš į Lietuvą ir tęs pasiruošimą svarbiausioms kovoms. Prie ekipos turėtų prisijungti ir rinktinės lyderiai rungtyniaujantys užsienyje. Sausio pradžioje atrankoje į pasaulio čempionatą pirmojoje grupėje Lietuvos rankininkų laukia lemiamos kovos. Po pergalės prieš Kosovą ir lygiųjų su Bosnija ir Hercegovina, šiuo metu grupėje lietuviai užima pirmąją vietą. Sausį jiems teks du kartus žaisti su Slovakijos ekipa ir po kartą su Bosnija ir Hercegovina bei Kosovu.

Lietuvos rinktinės atrankos į pasaulio čempionatą rungtynių tvarkaraštis:

Sausio 7 d. Lietuva – Slovakija (Kauno sporto halė)

Sausio 9 d. Slovakija – Lietuva (Hlodovecas)

Sausio 13 d. Lietuva – Kosovas (Kauno sporto halė)

Sausio 17 d. Bosnija ir Hercegovina – Lietuva (Tuzla)

Lietuvos rinktinės kandidatų, pakviestų į treniruočių stovyklą, sąrašas.

Vardas, pavardė Pozicija Klubas
Lukas Gurskis Vartininkas „Granitas-Karys-Gaja“ LTU
Martynas Savonis Vartininkas SG Ratingen 2011, GER
Aistis Pažemeckas Vartininkas „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Lukas Juškėnas Kairys kraštas „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Lukas Vanagas Kairys p. kraštas „Kurana SM“ Pasvalys, LTU
Karolis Stropus Kairys p. kraštas „Vikingur“ ISL
Rolandas Bernatonis Kairys p. kraštas „BM Puerto Sagunto“, ESP
Modestas Štarolis Dešinys p. kraštas „Granitas-Karys-Gaja“ LTU
Mindaugas Dumčius Dešinys p. kraštas „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Laurynas Petrušis Dešinys kraštas „Ūla“ Varėna, LTU
Šarūnas Sakalauskas Dešinys kraštas ,,HC Vilnius‘‘ Vilnius, LTU
Tadas Stankevičius Linija „Almeida-Stronglasas“ LTU
Domantas Pukas Kairys p. kraštas Panevėžio KKSC, LTU
Arūnas Valancevičius Kairys kraštas Panevėžio sporto gimnazija, LTU
Vaidas Trainavičius Centras „Kremer/Hurry-Up“ NED
Mindaugas Tarcijonas Linija „Nielba Wagrowiec“ POL
Paulius Orlovskis Dešinys p. kraštas „Granitas-Karys-Gaja“ LTU

 

Varžybų rezultatai