Liūdnos prognozės „Varsos – Stronglaso“ ekipai bei maksimali intriga mažajame finale

2017-05-15

Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos finaluose pasiekta stadija, kuomet čempionatas gali baigtis bet kuriomis rungtynėmis. Mūšyje dėl bronzos laukia lemiama dvikova, o auksiniame finale „Dragūnui“ iki pergalės serijoje betrūksta vienos pergalės.

 

Gegužės 16 d.

Kauno „Granitas-Karys“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

Vieta 19:15, serija 1:1 (iki dviejų pergalių)

Lemiamos rungtynės dėl trečiosios vietos, kaip ir praėjusiais metais, bus žaidžiamos Kaune. Tuomet su lyg paskutiniuoju dvikovos metimu paaiškėjo trečiosios vhc sviesavietos laimėtojai. Šiemet tikimės, kad intriga bus tokia pati. Dvi prieš sezoną skirtingai vertintos ekipos turės galimybę įrodyti ko yra vertos. Kauniečius dauguma planavo matyti finale, tuo metu atjaunėjusi Vilniaus ekipa buvo vertinama pakankamai atsargiai, o patekimas į geriausiųjų ketvertą prilyginamas geram pasiekimui.

Mūšyje dėl trečiosios vietos itin svarbi gali būti patirtis, kurios kauniečiai turi gerokai daugiau. Žvėrišką formą sezono pabaigoje „pagavę“ vilniečiai sieks nuskriausti „ant popieriaus“ stipresnius varžovus. Per pastarąsias penkias rungtynes V. Drabavičius pelno vidutiniškai po 11 įvarčių, o tai yra aiškus signalas kauniečiams apie tai iš kur laukti daugiausiai problemų. Kitas dalykas – visi žino apie šio rankininko sugebėjimus, tačiau sustabdyti kol kas jo nesugeba. Jei kauniečiai tai padarys –tai bus labai stiprus žingsnis pergalės link.

„Šviesai“ tai antroji iš eilės serija su lemiamomis rungtynėmis. „Dragūno“ atveju sėkmė nusisuko, tad šį kartą norėsis reabilituotis. Sunku matuoti tokius dalykus, bet, panašu, kad motyvacijos daugiau turės Vilniaus ekipa. Tai taip pat svarbus faktorius.

Kauniečiai, savo ruožtu, turi ilgą suoliuką, kurį pasistengs išnaudoti. Visų pirma patyręs Vaidas Drevinskas bus ta figūra, aplink kurią turėtų suktis žaidimas esant sunkioms situacijoms. Taip pat universalesnis puolimas, mažesnė priklausomybė nuo kelių lyderių ir namų arena leidžia šią ekipą laikyti ateinančių rungtynių favorite. Vis tik tas statusas negarantuoja lengvesnio gyvenimo. Laukia mūšis dėl kiekvieno aikštės centimetro. Intriguojanti serijos pabaiga garantuota.

Na ir pabaigai negalime nepaminėti, kad tarp abiejų ekipų vykstanti neakivaizdinė gražių greitų atakų kova tęsiasi. Po įspūdingų Mindaugo Urbono ir jau minėto Valdo Drabavičiaus metimų, rezultatas šioje kovoje 1:1. Laukiame tęsinio.

Prognozė 51:49

Gegužės 17 d.

Klaipėdos „Dragūnas“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

Neptūno sporto salė 19:00, serija 2:0 (iki trijų pergalių)

Jei bronziniame finale intriga pasiekė maksimumą, tai auksiniame mūšyje ji po truputį slūgsta iki minimumo. Dvi klaipėdiečių pergalės, serija grįžta į Klaipėdąmicevčius ir galime laukti naujų čempionų paskelbimo. Praėjusiais metais situacija buvo analogiška, tačiau tuomet Alytaus klubas sugebėjo „perlaužti“ seriją ir ją laimėjo. Vis tik praėjusiais metais „Varsa-Stronglasas“ atrodė įtikinamiau. Šiemet kol kas nė karto nepavyko įveikti „Dragūno“. Be to, iki šiol vykusios dvikovos verčia sunerimti. Per pirmąsias finalo serijos rungtynes tik penki čempionų žaidėjai pelnė daugiau nei du įvarčius. Antrojoje dvikovoje įvarčius apskritai pelnė tik keturi žaidėjai. Klaipėdiečių puolimas universalesnis, greitesnis ir pavojingesnis. Po praėjusių metų Klaipėdos ekipa padarė pažangą, jaunimas patobulėjo ir žaidimo kreivė pakilo aukštyn. Tuo metu Alytaus ekipa savo pozicijas praranda, o žaidimas lėtėja. Apskritai, jei situacija taip klostysis ir toliau, Alytaus klubas kitąmet turės rimtų problemų kaunantis ir dėl vietos didžiajame finale. Veteranais besiremianti ekipa turi priimti drastiškus sprendimus ir į komandą įlieti šviežio kraujo ir leisti labiau pasireikšti jaunimui, vykdyti didesnę rotaciją sezono metu, nes jo pabaigoje ne vienas alytiškis gydosi traumas, o visa tai ir nuovargio ženklas. Šiemet finale turi užtekti trijų rungtynių. Klaipėdos ekipos pralaimėjimo galima sulaukti tik tuomet, jei alytiškiai parodys tą veidą, kurį matėme praėjusių metų finale, o patys klaipėdiečiai per anksti patikės savo sėkme. Visais kitais atvejais lyga turės naujus čempionus, kurie šiemet jau ne kartą įrodė, kad yra tiesiog per stipri ekipa Alytaus klubui. Jeigu ir trečiosios finalo rungtynės baigsis Klaipėdos ekipos pergale, alytiškiai šį sezoną taip nė karto ir nebus įkandę uostamiesčio klubui.

Prognozė 70:30

Varžybų rezultatai