LRF I – osios lygos B grupės viršuje intriga išlieka iki pat paskutiniojo turo

2017-02-27

sokolLRF I – ajai lygai artėjant prie reguliaraus sezono finišo išlieka dar daug painiavos turnyrinėje lentelėje. Tos painiavos dar padaugėjo po sekmadienį sužaistų dviejų B grupės rungtynių.

Pirmoje sezono dalyje itin užtikrintai atrodžiusi Pasvalio SM „Kurana“ pastaruoju metu pradėjo strigti ir tuo puikiai pasinaudojo labai svarbią svarbią sau pergalę iškovoję Alytaus ASRC „Varsa“ Stronglaso rankininkai. Vos penktoje B grupės vietoje buvę alytiškiai varžovus išvykoje įveikė rezultatu 34:29 (14:16). Tai buvo jau antroji SM „Kuranos“ nesėkmė iš eilės. Praėjusią savaitę pasvaliečiai minimaliu skirtumu pralaimėjo vieniems iš savo pagrindinių konkurentų B grupėje „Šalčininkų“ raj.  „Sokol“ komandai. Priminsime, jog iki to laiko Pasvalio komanda nebuvo patyrusi nė vienos nesėkmės. Nepaisant šios duobės SM „Kurana“ vis dar išsaugojo pirmąją vietą grupėje ir ją ir išsaugos jeigu kitame ture sugebės įveikti HC „Molėtus“. Alytaus rankininkai po šios pergalės susilygino su ketvirtoje vietoje buvusiais Vilniaus SM „Tauro VHC“ rankininkais. Kadangi abi tarpusavio rungtynes yra laimėjęs „Tauro VHC“ klubas, jis kol kas ir užima aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Alytaus gretose žaidė Tomas Staigys, pelnęs 9 įvarčius, 8 pridėjo Nedas Buronko, 6 Ugnius Venčkauskas. Pasvalio komandoje rezultatyviausi buvo Tautvydas Tekutis ir Arminas Katkūnas, abu jie pelnė po 5 įvarčius, po 4 pelnė Arnas Tekutis ir Eugenijus Baranauskas.

Kitose B grupėse rungtynėse, sužaistose sekmadienį, didelių staigmenų išvengta. Nors Zarasų „Kiro“ rankininkai sugebėjo įtikinamai priešintis vieniems iš lyderių Šalčininkų raj. „Sokol“ ekipai, tačiau iškovoti pergalės jiems nepavyko. Šalčininkiečiai pergalę itin rezultatyviose rungtynėse šventė rezultatu 40:37 (14:20). Rezultatyviausias „Sokol“ gretose buvo Darjuš Gurecki, pelnęs 10 įvarčių, po 7 prie pergalės pridėjo Andrej Gaiduk, Jan Girdijevskij ir Lukas Utovka. Zarasų komandoje išsiskyrė net 13 kartų kamuolį tiksliai metęs Mark Virčinskas ir 10 įvarčių pelnęs Deividas Matkevičius. Po šios Šalčininkų pergalės turnyrinės B grupės lentelės viršuje iškilo dar daugiau klausimų, kadangi „Sokol“ ekipa prieš paskutiniojo turo rungtynes nuo pasvaliečių atsilieka jau tik 2 taškais, o paskutiniosios SM „Kuranos“ rungtynės laukia su HC „Molėtais, kurie yra trečioje pozicijoje ir taip pat dar gali kautis net ir dėl pirmosios vietos, kadangi vis dar yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau ir turi 4 taškų atsilikimą nuo lyderių. Paskutiniosiose reguliaraus sezono rungtynėse Šalčininkų „Sokol“ žais su Vilniaus  SM „Tauro VHC“ rankininkais. Zarasų „Kirui“ šis pralaimėjimas neleido pakilti iš paskutiniosios vietos grupėje, tačiau šansų tai padaryti Zarasų ekipa dar turės, jiems reikės laimėti paskutines rungtynės prieš Alytaus ASRC „Varsą Stronglasą“ ir tikėtis Panevėžio rankininkų nesėkmės susitikime su HC „Molėtais“.

Ašuntfinalio etapo startas numatytas Kovo 12 dieną.

A grupė

Vieta Komanda Rungt. Taškai +/-
1. Kauno FRK „Atletas“ 9 16 41
2. Kauno „KTU“ 9 13 75
3. Kauno raj. „SM“ 9 11 42
4. Tauragės „Šiltaura SM“ 9 10 -7
5. Elektrėnų RK „Energija – ESSC“ 9 4 -62
6. Klaipėdos „Dragūnas – Universitetas“ 9 0 -86

 

B grupė

Vieta Komanda Rungt. Taškai +/-
1. Pasvalio „Kurana – SM“ 11 17 28
2. Šalčininkų „Sokol“ 11 16 33
3. Molėtų HC „Molėtai“ 10 14 20
4. Vilniaus SM „Tauras – VHC“ 11 10 -16
5. Alytaus ASRC „Varsa – Stronglasas“ 11 10 11
6. Panevėžio KKSC/R.Sargūno SG 11 5 -24
7. Zarasų RK „Kiras“ 11 4 -52

 

Varžybų rezultatai