LRF I – osios lygos reguliaraus sezono paskutinėse rungtynėse užfiksuota staigmenų

2017-03-06

kurana_moletaLietuvos rankinio federacijos I lygos varžybose baigėsi reguliarusis sezonas, po kurio paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros. A grupėje pirmąją vietą užėmęs Kauno FRK „Atletas“ bei B grupės pirmos dvi komandos – Šalčininkų raj. „Sokol“ ir Molėtų HC „Molėtai“ kovas pradės tik nuo ketvirtfinalio etapo, tuo tarpu visos likusios komandos pirmuosius aštuntfinalio mačus žais jau kovo 12 dieną.

A grupėje paskutiniojo reguliaraus sezono turo metu lyderiai FRK „Atletas“ po dramatiškos kovos įveikė Kauno raj. SM ekipą rezultatu 40:39 (22:18). Šis pralaimėjimas Kauno rajono rankininkams užkirto galimybes pakilti aukščiau trečiosios vietos grupėje ir pasivyti „KTU“ komandą. „Atletas“ pirmąją vietą grupėje užsitikrinęs buvo jau anksčiau, reguliariajame sezono jie suklupo tik kartą, kuomet nusileido „KTU“ ekipai.

„KTU“ rankininkai reguliarųjį sezoną užbaigė tvirta pergale prieš Tauragės „Šiltaurą“ 46:27 (20:11). Nors vicečempionai ir strigo sezono pradžioje, tačiau šiuo metu žaidžia jau kur kas užtikrinčiau ir tai leido jiems užimti antrąją vietą grupėje. Tauragiškiams pergalė būtų leidusi pakilti į trečiąją pozicią, aplenkiant Kauno raj. SM ekipą, kadangi pastarieji pralaimėjo savo rungtynes „Altetui“. Kadangi pralaimėjimus patyrė abu klubai, pozicijos turnyrinėje lentelėje nepakito.

Pirmąją pergalę pasiekė Klaipėdos „Universiteto – Dragūno“ komanda.  Viso sezono metu pralaiminėję klaipėdiečiai paskutiniame ture įveikė Elektrėnų „Energiją“ ESSC 32:29 (15:14). Nors ši pergalė turnyrinėje pozicijoje Klaipėdos klubui nieko nepakeitė, tačiau į atkrintamąsias varžybas uostamiesčio rankininkai žengia jau ne su 0 pergalių grafoje. Jie A grupėje užėmė paskutinę vietą, o Elektrėnų miesto ekipa liko priešpaskutiniai – penkti.

B grupėje prieš paskutiniojo turo rungtynes klausimų buvo kur kas daugiau nei, kad atsakymų. Didžiąją dalį sezono puikiai rungtyniavę Pasvalio SM „Kurana“  rankininkai prieš paskutiniojo turo rungtynes dar buvo pirmoje pozicijoje, bet į šią vietą taikėsi dar dvi ekipos – HC „Molėtai“ ir Šalčininkų raj. „Sokol“. Galiausiai abiems šioms komandoms pavyko aplenkti Pasvalio klubą ir nustumti pastarąjį net į trečiąją poziciją.

Pasvalio SM „Kurana“ ir HC „Molėtai“ paskutiniame ture žaidė tarpusavyje ir „Kuranai“ tam, jog išlaikytų savo pozicijas užteko net ir lygiųjų, tačiau po dramatiškos kovos pergalę šventė „Molėtai“ 31:30 (18:16). Po šios pergalės Molėtai automatiškai aplenkė savo varžovus, o pasvaliečiams beliko tikėtis Vilniaus SM „Tauro“ VHC  paslaugos rungtynėse su „Sokol“,

Paslaugos vilniečiai Pasvalio ekipai nepadarė nors iki pergalės jiems trūko ir labai nedaug. Minimaliai persvara Vilniuje pergalę iškovojo „Sokol“. Ši pergalė jiems garantavo pirmąją vietą grupėje, o „Tauro“ rankininkams neleido pakilti iš penktosios pozicijos, juos aplenkė Alytaus ASRC „Varsa – Stronglasas“.

Alytaus klubas rezultatyviame mače palaužė Zarasų „Kirą“, kuriam pergalė būtų leidusi pakilti iš paskutiniosios vietos B grupėje. Rungtynes alytiškiai laimėjo 42:37 ir tai jiems užtikrino ketvirtąją vietą. Zarasų klubas liko paskutinis, į priekį praleidęs Panevėžio „KKSC/R.Sargūno SG“ ranininkus.

A grupė

Vieta Komanda Rungt. Taškai +/-
1. Kauno FRK „Atletas“ 10 18 42
2. Kauno „KTU“ 10 15 94
3. Kauno raj. „SM“ 10 11 42
4. Tauragės „Šiltaura SM“ 10 10 -26
5. Elektrėnų RK „Energija – ESSC“ 10 4 -65
6. Klaipėdos „Dragūnas – Universitetas“ 10 2 -83

B grupė

Vieta Komanda Rungt. Taškai +/-
1. Šalčininkų raj. Sokol 12 18 34
2. Molėtų HC „Molėtai“ 12 18 27
3. Pasvalio SM „Kurana“ 12 17 27
4. Alytaus ASRC „Varsa – Stronglasas“ 12 12 16
5. Vilniaus SM „Tauras“ VHC 12 10 -17
6. Panevėžio KKSC/R.Sargūno SG 12 5 -30
7. Zarasų RK „Kiras“ 12 4 -57

Aštuntfinalio etape bus žaidžiama iki dviejų pergalių, o pirmieji susitikimai vyks kovo 12 dieną. Atsakomąsias rungtynes ekipos žais lygiai po savaitės kovo 19 dieną.  Jeigu kurioje nors poroje prireiks trečiųjų rungtynių, jos įvyks jau tik Balandžio 2 dieną. Ketvirtfinalio etapas startuos balandžio 9 d. Ir ten vietas jau turi Kauno FRK „Atletas“, Šalčininkų raj. „Sokol“ bei Molėtų HC „Molėtai“.

Aštuntfinalių poros:

Kauno „KTU“ – Zarasų „Kiras“;

Kauno raj. SM – Panevėžio „KKSC/R.Sargūno SG“;

Tauragės „Šiltaura“ SM – Vilniaus SM „Tauras“ VHC;

Alytaus ASRC „Varsa – Stronglasas“ – Elektrėnų „Energija“ ESSC;

Pasvalio SM „Kurana“ – Klaipėdos „Universitetas – Dragūnas“.

 

 

Varžybų rezultatai