LRF I-osios lygos starte – nenuspėjamos akistatos

2017-10-12

Šį savaitgalį startuoja savo formatą pakeitusi LRF I-oji rankinio lyga, kurioje norą norą pareiškė dalyvauti 11 ekipų. Šiais metais komandos nėra skirstomos į grupes, o reguliariajame sezone sužais du ratus, po kurių bus pradėtos atkrintamosios varžybos

Nauji veidai lygoje

krsm1

Praėjusiais metais čempionais tapę Kauno „KTU“ rankininkai šiemet čempionų titulo nebegins, kadangi juos matome rungtyniaujančius „Vivus.lt“ rankinio lygoje. Taip pat šiemet lygoje nebebus Elektrėnų bei Klaipėdos ekipų, tačiau juos pakeis ambicingi naujokai. Vienas tokių Vilniaus HC „ Amber“ klubas, kuris savo sudėtyje turės ir keletą legionierių.  Molėtų miestui šiemet taipogi atstovaus jau kita ekipa – HC „Moletus“ lygoje keičia „InTransport“ klubas, o Panevėžio „R. Sargūno sporto gimnazija – KKSC Grifas“ I-osios lygos varžybose rungtyniaus su pagrindine savo komanda, kadangi pasitraukė iš „Vivus.lt“ rankinio lygos.

Lygoje taip pat išliko praėjusių metų prizininkai Kauno FRK „Atletas“ ir Kauno rajono „SM“ bei finalo ketverto dalyviai Šalčininkų raj. „Sokol“. Taip pat lygoje dar išvysime ir prieš pora metų dar stipriausioje šalies lygoje žaidusią Pasvalio „Kuraną SM“, Alytaus antrąją komandą „SRC Varsą – Stronglasą“ bei praėjusių metų dalyvius Zarasų „Kirą“ bei Tauragės „Šiltaurą SM“.

Visos šios ekipos tarpusavyje sužais po du kartus, o tuomet keturios stipriausios lygos ekipos keliaus į finalinio ketverto varžybas. Tokia varžybų sistema neleis ekipoms nuobodžiauti reguliariojo sezono metu, kadangi tik pirmosios keturios lygos komandos pateks į finalinį ketvertą, kuris jau tampa šios lygos tradiciją.

Įnirtingi mūšiai jau pirmajame ture

Kadangi lygoje dalyvaujančių ekipų skaičius yra nelyginis, kiekvieną turą viena iš ekipų ilsėsis. Pirmajame ture tokią teisę gavo praėjusio sezono vicečempionai Kauno FRK „Atletas“, kuris savo pasirodymą pradės tik spalio 22 dieną principinėmis rungtynėmis su Kauno raj. „SM“ ekipa.

Patys Kauno rajono „SM“ rankininkai sezoną pradės spalio 15 dieną 13:00 val. namuose testuodami naujokus iš Vilniaus – HC „Amber“ ekipą. Praėjusiais metais trečiąją vietą lygoje užėmę kauniečiai, šį sezoną taip pat turėtų būt priskiriami prie lygos favoritų, o jų būsimi varžovai iš Vilniaus – kol kas didžiausias lygos klaustukas.

Dar viena įdomi akistata laukia Šalčininkuose, kur „Sokol“ priims Kirą, atvykusį iš Zarasų. Patyrusi Šalčininkų komanda jau pernai buvo kietas riešutas visiems varžovams ir lygoje finišavo ketvirtoje vietoje. Jų būsimi varžovai Zarasų „Kiras“ pernai įsibėgėjo tik antroje čempionato pusėje ir didesnių pergalių pasiekti nebesuspėjo. Rungtynių Šalčininkuose pradžia 14:00 val.

Sokol 1

Centriniu turo mūšiu reikėtų laikyti susitikimą Molėtuose, kur pavadinimą pakeitusi vietos „InTransport“ susitiks su iš aukščiausios lygos atkeliavusia Panevėžio „Grifo“ ekipa. Molėtiškiams tai bus puiki galimybė įrodyti, jog su pasikeitusiu pavadinimu, keisis ir ekipos statusas lygoje, o Panevėžio rankininkai, kurie yra vieni lygos favoritų, taškų barstyti sezono starte tikrai nebus nusiteikę. Rungtynės sekmadienį Molėtuose prasidės 14:00 val.

Pasvalyje sekmadienį „Kuranos SM“ rankininkai priims Tauragės „Šiltauros“ ekipą. Praėjusiais metais Tauragės klubas iš varžybų pasitraukė aštuntfinalyje, o Pasvalio ekipa būsimų čempionų iš Kauno buvo eliminuota ketvirtfinalyje. Reikėtų paminėti ir tai, jog pernai į lygą sugrįžusi Pasvalio ekipa iki pat sezono vidurio žygiavo be pralaimėjimų, tačiau antroje sezono pusėje subyrėjo ir žaidė jau kur kas prasčiau. Ar pavyks pasvaliečiams ir vėl užtikrintai startuoti I-osios lygos varžybose sužinosime sekmadienį 13:00 val.

Vienerios I-ojo turo rungtynės įvyks dvejomis savaitėmis vėliau negu kiti susitikimai. Spalio 29 dieną, kuomet visos kitos ekipos ilsėsis Alytuje I-ojo turo rungtynes žais „SRC Varsa – Stronglasas“ bei Vilniaus „SM Tauras – VHC Smūgis“. Alytiškių praėjusio sezono lyderiai šiemet jau startuoja pagrindinėje šio miesto komandoje „Vivus.lt“ rankinio lygoje, tuo tarpu vilniečių ekipos pagrindą ir toliau sudarys jauni SM „Tauro“ mokyklos auklėtiniai.

Varžybų rezultatai