LRF moterų supertaurės finale – dviejų principinių varžovių akistata

2020-09-15

Jau šį šeštadienį 13:00 Garliavoje LRF Supertaurės rungtynėmis tarp Kauno „ACME-Žalgirio“ ir Kauno raj. „Cascados-HC Garliavos SM“ ekipų startuos naujasis 2020–2021 metų moterų rankinio sezonas.

Praėjusį sezoną Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) kovas sustabdžius dar prieš atkrintamąsias kovas, pirmoje turnyrinės lentelės vietoje buvo žalgirietės, antroje – Garliavos rankininkės, kurios laimėjo ir LRF taurės varžybas.

Kauno rajono rankininkės šį šeštadienį gins ir Supertaurę, kadangi prieš metus kovoje dėl šio titulo jos po baudinių serijos įveikė Vilniaus „Eglės“ klubą – 36:35.

„ACME-Žalgiris“ dėl pirmojo sezone titulo kausis po vienerių metų pertraukos. Žalgirietės praėjusiame sezone pirmą kartą nežaidė nei vieno finalo.

Garliaviečių stiprybė – stabilumas

garliava alytus taure 2020Kauno rajono komanda naująjį sezoną pasitinka praktiškai be pokyčių. Karta, kurios pagrindas prieš dvejus metus finalo serijoje jau sugebėjo triumfuoti LMRL ir įveikti tą patį „ACME-Žalgirį“, niekur neišsivaikščiojo ir šįmet.

Būtent po to laimėto finalo batus ant vinies tuomet pakabino tikra Garliavos rankinio legenda Laima Bernatavičiūtė, o laimės į užsienį ieškoti išvyko rezultatyviausia lygos žaidėja Greta Rinkevičiūtė, tačiau šį tarpsezonį komandai išvengti netekčių pavyko.

Komandos žaidimui aikštėje ir toliau diriguos Lietuvos rinktinėje spėjusi debiutuoti Emilė Aglinskaitė, o atsitraukusių žaidėjų grandyje vyriausioji trenerė Rita Urnikienė galės rinktis iš Kamilės Bušaitės, Inesos Verbovik, Karolinos Sparnauskaitės ir jaunųjų sesių Martynos bei Kamilės Ustilaičių.

Komandos pagrindine vartininke ir toliau lieka Benita Šliupaitė, kraštuose daugiausiai rungtyniauti turėtų Mantė Voskresenskaja ir Gabija Kleizaitė, o linijoje – Evelina Dževerakaitė.

Visiškai nepasikeitęs komandos branduolys gali tapti pagrindiniu Garliavos komandos pliusu ne tik kovoje dėl LRT Supertaurės, bet ir naujojo LMRL sezono starte.

Gilesnę rotaciją pasitelksiantis „ACME-Žalgiris“ tikslų nemažina

Antanas Skarbalius ŽalgirisJeigu kaunietės prieš sezoną sau keltų kitokius tikslus nei iškovoti visus įmanomus titulus – jos liktų nesuprastos. Vyr. ekipos treneris Antanas Skarbalius per pastaruosius metus į užsienio klubus turėjo išleisti nemažą dalį savo ekipos lyderių, tačiau klubą įstengė išlaikyti panašiame lygyje.

Net neabejojama, kad ir toliau viena ryškiausių ne tik Kauno klubo, bet ir visos Lietuvos lygos žaidėjų bus Audinga Kniubaitė. Iš Varėnos kilusi rankininkė yra tokia mobili, kad ja A.Skarbalius gali užkamšyti visas spragas aikštėje ir ji gali žaisti praktiškai bet kurioje pozicijoje.

Ne ką mažesnį vaidmenį komandoje praėjusį sezoną turėjo ir Grėta Burkaitė, kuri gali rungtyniauti abiejuose pusiau kraštuose ir buvo sunkiai stabdoma praktiškai visoms kauniečių varžovėms.

Taip pat po traumų jau turėtų atsigauti Neringa Gudaitytė, Martyna Vaitkutė, Viltė Lubytė, kurios buvo iškritę iš rikiuotės praėjusio sezono eigoje. LRF Taurės varžybose Alytuje A.Skarbalius vertėsi itin skurdžia 8 žaidėjų rotacija ir net tuomet sugebėjo mesti iššūkį pusfinalyje „Eglei“.

Vienas didžiausių klubo laimėjimo gali tapti ir Evelinos Stukaitės sugrįžimas. Kurį laiką be rankinio praleidusi vartininkė iš Utenos vėl yra „ACME-Žalgirio“ paraiškoje ir su Olesia Semenčenko bei Gabriele Janušauskaite sudarys turbūt pajėgiausią vartininkių grandį Lietuvoje.

Taip pat galima atkreipti dėmesį, kad prie komandos prisijungė gausus būrys jaunimo. Iš „Eglės“ ekipos perėjo kairiarankė Samanta Dunkulytė, kuri šioje komanoje dešiniajame krašte turėtų turėti svarbesnį vaidmenį. Ekipoje yra daug jaunų žaidėjų, atėjusių iš Kauno SM „Gajos“, kurios dar turės įrodyti savo vertę ir pakovoti dėl minučių aikštėje.

Varžybų rezultatai