LRF moterų taurė: A.Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai

2020-02-21

Vasario 29 – kovo 1 dienomis Alytuje vyks Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybos. Dėl prestižinio trofėjaus susikaus po 4 stipriausias vyrų ir moterų komandos.

„Eglė“ sieks išsaugoti trofėjų

Šiuo metu trečioje vietoje Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) žengianti Vilniaus „Eglė“ į Alytų atvyks su nelengva užduotimi – jos bandys apginti prieš metus iškovotą LRF taurę.  Praėjusių metų taurės pusfinalyje vilnietės palaužė Kauno raj. „Cascada – HC Garliava SM“ merginas, o finale po baudinių serijos nugalėtos buvo ir daugkartinės taurės laimėtojos Kauno „ACME-Žalgiris“.

eglė žalgiris taurėBūtent LRF taurė ir tapo pagrindiniu praėjusio sezono vilniečių trofėjumi, kadangi moterų lygos varžybose „Eglė“ iškrito pusfinalyje ir vėliau tenkinosi jau tik mažuoju finalu bei iškovota trečiąja vieta.

Sostinės ekipa prieš šį sezoną išsaugojo ekipos branduolį, kurį dar papildė ir patyrusi vartininkė Renata Jatulevičę, tačiau iki norimų rezultatų šiame sezone vilnietėms dar gana toli. Dar rudenį Vilniaus klubas patyrė nesėkmę LRF supertaurės varžybose, kur nusileista „Cascada – HC Garliava SM“ merginoms, o Lietuvos lygoje šiuo metu vilnietės žengia tik trečioje vietoje.

Sostinės klubas gali pasigirti itin plačia rotacija ir tai dviejų dienų turnyre gali tapti dideliu šios komandos pliusu. „Eglė“ vienintelė savo rotacijoje turi platų kairiarankių žaidėjų (Akvilė Tolvaišaitė, Greta Sadauskaitė, Beatričė Ruseckaitė, Samanta Dunkulytė, Auksė Sviderskienė). Kitose pozicijose spragų Karolio Kaladinsko vadovaujama ekipa iš pirmo žviglsnio taip pat neturi: vartus gina Renata Jatulevičė, kuri po pertraukos turėtų grįžti ir į Lietuvos rinktinė, centre komandos žaidimui vadovauja antrus metus klube žaidžianti Daiva Aleksandravičiūtė, o kairiajame pusiau krašte sostinės klubas turi geriausią 2019 metų šalies rankininkę Aušra Šponę.

Profesorius turės pasukti galvą

Itin rimtas iššūkis laukia Kauno „ACME-Žalgiris“ ekipos, kuri visuomet sau kelia tik pačius aukščiausius tikslus. Pusfinalyje jos susikaus būtent su Vilniaus „Eglės“ merginomis, kurioms nusileido praėjusių metų finale.

Didžiausia kauniečių problema šiuo metu yra traumos. Profesoriaus Antano Skarbaliaus vadovaujama kauniečių komanda pastaruoju metu yra išretinta traumų, tačiau net ir tai nesutrukdė ekipai jau dabar užsitikrinti pirmąją vietą reguliariajame LMRL sezone.

Antanas Skarbalius ŽalgirisPraėjusį sezoną visus 3 trofėjus praradusi „ACME-Žalgirio“ ekipa į Alytų atvyks be Viltės Lubytės, Audingos Kniubaitė, Simonos Jaškūnaitės, Martynos Vaitkutės, kurios šiuo metu gydosi įvairias traumas. Vis dėlto tai sumažinti kauniečių tikslų neturėtų. Praėjusiose LMRL rungtynėse kaunietės net ir be visų išvardintų žaidėjų sugebėjo įveikti „Cascada-HC Garliava SM“ ekipą.

Iškritus net kelioms žaidėjoms, pasitempė kitos „ACME-Žalgiris“ merginos – Deimantė Baranauskaitė, Karolina Čekuolytė, Neringa Gudaitytė, kurios iki tol tokio svarbaus vaidmens komandoje neturėjo.

Nors Kauno ekipos suolelis Alytuje bus tikrai labai trumpas, tačiau jau dabar aišku, kad viskas priklausys nuo to kaip varžovėms seksis stabdyti kauniečių lyderes – Grėtą Burkaitę ir Klaudiją Šidlauskytę bei kaip vartuose atrodys ukrainietė Olesia Semenčenko.

Šiaulietės bandys sukurti staigmeną

Kitame pusfinalyje yra gana aiškus favoritas – „Cascada-HC Garliava SM“ ekipa. Kaip jau įprasta tokiose situacijose garliavietėms rungtynėse su Šiaulių SC „Dubysa-Porigida“ koją gali pakišti nusiteikimo stoka bei varžovių neįvertinimas.

Šiaulietės yra vienos iš LRF moterų I-osios lyderių ir savo sudėtyje turi tiek patyrusių žaidėjų, tiek perspektyvaus jaunimo. Pirmaisiais smuikais ekipoje griežia dar praėjusiais metais Lietuvos rinktinėje bei „ACME-Žalgiris“ gretose rungtyniavusi Lina Abramauskaitė ir šešiolikmetė Laura Tumaitė, o vartus gina Garliavos klube rungtyniavusi Raminta Kripaitytė.

inesa verbovik 2019Nepaisant solidžios Šiaulių komandos sudėties, Kauno rajono ekipa šiame mače bus gana aiški favoritė. Šiuo metu antrąją vietą LMRL užimanti Garliavos komanda į Alytų atvyksta pajėgiausios sudėties ir su aukščiausiais tikslais.

Šalies pirmenybėse solidžiausiai atrodo Karolina Sparnauskaitė, kuri buvo rinkta ir naudingiausia mėnesio žaidėja, ir šiuo metu su 94 įvarčiais yra antra pagal rezultatyvumą čempionate. Debiuto rinktinėje sulaukusi garliavietė šį sezoną gali laikyti proveržio, o iškovotas titulas tą sezoną tik dar labiau sustiprintų.

Komandoje taip pat vis geriau jaučiasi po motinystės atostogų sugrįžusi Inesa Verbovik, o didžiausiu šio sezono atradimu galima laikyti Mantę Voskresenskają, kuri tapo stipria startinės Kauno rajono komandos žaidėja.

Visas LRF taurės kovas iš Alytaus bus galima tiesiogiai stebėti portale www.lrt.lt

Vasario 29 diena pusfinaliai

13:00 Kauno „ACME-Žalgiris“ – Vilniaus „Eglė“;
15:00 Šiaulių SC „Dubysa“-Porigida – Kauno raj. „Cascada – HC Garliava SM“;

17:00 Vilniaus HC „Vilnius“ – Klaipėdos „Dragūnas“;
19:00 Vilniaus VHC „Šviesa“ – Kauno „Ąžuolas“-KTU.

Kovo 1 diena Finalai
12:00 Moterų taurės finalas ;
14:15 Vyrų taurės finalas.

RENGINYS NEMOKAMAS

Varžybų rezultatai