LRF prezidentas Donatas Pasvenskas: „Net neabejoju, jog sekmadienį mūsų rankininkai aikštėje atiduos visą širdį“

2017-05-06
Gretos Pikutienės nuotrauka

Gretos Pikutienės nuotrauka

Jau rytoj 18:00 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje Lietuvos vyrų rinktinės laukia svarbus mūšis kovoje dėl patekimo į 2018-ųjų metų Europos pirmenybes Zagrebe. Šiuo metu mūsų rinktine su 2 pergalėmis ir 1 patirta nesėkme rikiuojasi antroje grupės vietoje ir į priekį yra praleidusi kol kas tik vieneriomis rungtynėmis daugiau žaidusius pasaulio čempionus prancūzus.

7-oje Europos čempionato grupėje kartu su prancūzais, norvegais ir belgais žaidžiantys lietuvaičiai kol kas turi visas galimybes kovoti dėl dviejų kelialapių Į Europos čempionatą, kurie atiteks pirmas dvi vietas grupėje užėmusioms komandoms. Taip pat teisę Europos čempionate Zagrebe gaus ir geriausia trečioji visų grupių komanda, o tai suteikia dar daugiau galimybių mūsų šalies rankininkams pakovoti dėl kelialapio į Zagrebe vyksiantį čempionatą.

Šiek tiek mūsų situaciją grupėje sukomplikavo pirmosios Pranvūzijos ir Norvegijos tarpusavio rungtynės vykusios gegužės 3 dieną Osle. Tą susitikimą kiek netikėtai laimėjo norvegai ir taip įsirašė į savąją sąskaitą ketvirtąjį tašką bei susilygino taškais su mūsų rinktine. Turint omenyje tai, jog pirmąsias tarpusavio rungtynes prieš norvegus mes laimėjome, o prancūzams išvykoje nusileidome triuškinamu skirtumu, kur kas didesnė tikimybė yra palikti už nugaros būtent Norvegijos rankininkus, su kuriais dar laukia rungtynės išvykoje. Vis tik gegužės 6 –ąją dieną vykusias atsakomąsias Prancūzijos ir Norvegijos rinktinių rungtynes jau rezultatu 26:22 laimėjo prancūzai ir ši rinktinė šiuo metu grupėje užima pirmąją vietą.

Mūsų būsimi varžovai belgai kol kas taškų dar nėra iškovoję. Jie pirmajame rate patyrė tris nesėkmes, tačiau tik vieninteles rungtynes būtent prieš norvegus išvykoje belgai pralaimėjo triuškinamai (35:26), tuo tarpu tiek lietuviams, tiek prancūzams rungtyniaudami savo arenoje belgai metė rimtą iššūkį. Jeigu mūsų rinktinei pavyktų sekmadienį dar kartą nugalėti raudonaisiais vilkais save pristatančius belgus, tuomet šios ekipos iškovoti taškai tiek prieš norvegus, tiek prieš prancūzus mums galėtų ženkliai pasitarnauti.

Donatas PasvenskasPrieš atsakomąsias rungtynes su Belgijos rinktine LRF prezidentas Donatas Pasvenskas teigė: „Belgija nors kol kas ir neturi iškovojusi taškų, tačiau demonstruoja tikrai įdomų ir gražų rankinį. Net neabejoju, jog ir rungtynėse Vilniuje ši ekipa kovos tik dėl pergalės.   Mūsų rankininkai puikiai supranta šių rungtynių kainą ir net neabejoju, jog sekmadienį atiduos aikštėje visą širdį. Apie šio susitikimo svarbą turbūt kalbėti net ir nereikia, visi puikiai suprantame esamą situaciją. Tikiuosi, jog ir visi Lietuvos sporto aistruoliai supras, jog sekmadienį jų visų palaikymas mūsų šalies nacionalinei komandai tiesiog būtinas ir jie gausiai susirinks palaikyti taip puikiai žaidžiančių mūsų rankininkų“

Susitikimo pradžia Vilniaus „Siemens“ arenoje 18:00 val.  Rungtynės tiesiogiai bus transliuojamos LRT Kultūros kanalu.

Varžybų rezultatai