LRF supertaurė turės naują savininką

2017-09-15

Jau šį šeštadienį Lietuvos rankinio klubai turi galimybę iškovoti pirmąjį sezono trofėjų – LRF supertaurę. Jau dabar aišku, jog šis pirmasis naujojo sezono titulas turės naujus šeimininkus, kadangi praėjusių metų nugalėtojai – Alytaus „Varsos – Stronglaso“ rankininkai finale nesivaržys. Garliavos sporto ir kultūros centre 13:15 val. susikaus Klaipėdos „Dragūnas“ ir HC „Vilnius“.

hc vilnius

Istorija

Klaipėdos „Dragūnui“ praėjusiais metais iki pilnos vietinių trofėjų komplektacijos pritrūko būtent šio titulo, todėl motyvacijos uostamiesčio ekipai pritrūkti tikrai neturėtų. „Dragūno“ rankininkai pernai susigrąžino prarastus tiek LRF taurės, tiek lygos čempionų titulus. Lygos finale klaipėdiečiai atsigriebė būtent prieš Alytaus ekipą, kuri prieš pora metų buvo nukarūnavusi daugkartinius šalies čempionus. Seriją Artūro Juškėno vadovaujama komanda laimėjo 3:0 ir vainikavo puikų „Dragūno“ sezoną. Prieš tai LRF taurės finale Garliavoje „Dragūnas“ įveikė ir būsimą savo šio savaitgalio varžovą HC „Vilnių“. Taigi, šį šeštadienį matysime savotišką praėjusių metų LRF taurės pakartojimą: vieta ta pati, komandos, kovojančios dėl titulo, taip pat.

HC „Vilniui“ praėjusiais metais tas patekimas į LRF taurės finalą turbūt ir buvo skambiausias pasiekimas. Nors finale vilniečiai „Dragūnui“ itin rimto iššūkio tuomet nemetė, tačiau visa finalo ketverto puošmena tapo HC „Vilniaus“ pergalė pusfinalyje, kuomet po 7 metrų baudinių serijos, vilniečiai eliminavo „Granitą – Karį“. Tuo tarpu „Vivus.lt“ lygos varžybose vilniečiai pasitraukė jau ketvirtfinalyje. Juos eliminavo kitas Vilniaus klubas – VHC „Šviesa“, kuris vėliau pusfinalyje sugebėjo pakutenti padus ir būsimiems čempionams iš Klaipėdos.

Pokyčiai

Jeigu lygintumėm ekipas, kurios praėjusiais metais kovėsi LRF taurės varžybose ir tas, kurios į aikštę žengs šeštadienį – pakitimų rastumėm nedaug. Klaipėdos „Dragūnas“ galbūt atrodo kiek sustiprėjęs – pasipildyta Ernestu Ignatenko iš Uzbekijos, Laurynu Palevičiumi, kuris praėjusius sezonus rungtyniavo Vokietijoje bei perspektyviu pasvaliečiu Luku Vanagu. Panašu, jog šie tris komandos naujokai turėtų vaidinti tikrai gana svarbų vaidmenį „Dragūno“ žaidime. Tuo, jog Laurynas Palevičius jau dabar tapo vienu svarbesnių Klaipėdos ginklų puolime, galima buvo įsitikinti EHF taurės rungtynėse, kuriose „Dragūnas“ susitiko su Zagrebo „Dubravos“ rankininkais. Per du mačus Laurynas savo naujajame klube sugebėjo pelnyti net 19 įvarčių ir buvo rezultatyviausias klubo žaidėjas.

HC „Vilnius“ prieš naująjį sezoną savąjį veidą taipogi išlaikė. Panašu, jog ir toliau ekipa remsis tais pačiais lyderiais. Ekipai pavyko išlaikyti Karolį Antonovičių, Martyną Lapinską, Martyną Žalą, Donatą Žebelį bei po pertraukos į ekipą vėl turėtų sugrįžti Šarūnas Sakalauskas. HC „Vilnius“ jėgas šį sezoną jau išbandė „Erimos“ taurės varžybose, kur iškovojo vieną pergalę, sužaidė lygiosiomis bei patyrė dvi nesėkmes.

dragūnas1

Nuomonė

Prieš artėjantį supertaurės mačą rankinio komentatorius Vytautas Kleinauskas Klaipėdos „Dragūną“ yra linkęs laikyti aiškiu favoritu, tačiau vilniečių nurašyti taipogi neketina: Abi ekipas šiame sezone jau buvo galima įvertinti. „Dragūnas“ kovojo Europoje, o HC „Vilnius“ „Erimos“ taurėje. Šiai minutei, be jokios abejonės, favoritas yra Klaipėdos „Dragūnas“, kuris privalo laimėti viską lietuviškame fronte. Jau praėjusiais metais jie iškovojo du titulus, o po vasaros atrodo dar stipresni ir universalesni. Taurės, ko gero, yra vienintelė proga įkasti klaipėdiečiams. Šiai minutei jie Lietuvoje atkrintamųjų serijų nepralaimėtų nei vienai ekipai. Su visa pagarba, bet šiandieninis HC „Vilnius“ pralaimėtų penkias serijas iš penkių. Ir vis tik tai yra vienos rungtynės, o vieną pergalę iškovoti HC „Vilnius“ tikrai gali. Tai viena stipriausių ekipų lygoje emociškai, ir jei žaidimas „paeis“, o komanda užsives, sulaikyti juos bus be galo sunku. Esant reikalui, jie gali būti greitesni už „Dragūną“, arba gali žaisti labai klampų rankinį. Tai gali tapti rimtu, bet ne vieninteliu, ginklu šios ekipos žaidime. Reziumuojant, „Dragūnas“ turi laimėti užtikrintai. Jų žaidėjai individualiai stipresni, suolas ilgesnis, finalų patirties taip pat netrūksta. Galima prisiminti ir tai, kad klaipėdiečių treneris A. Juškėnas dažną dvikovą Lietuvoje laimi taktiškai. Tad „Dragūnas“ stipresnis ne tik pagal žaidėjų sudėtį. HC „Vilnius“ gali sukurti intrigą ar laimėti tik tuomet, jei sužais tikrai geras rungtynes, kurių kiekviename sezone būna. Visa problema, kaip „pataikyti“ ant tų gerų rungtynių?

 

Varžybų rezultatai