LRF supertaurėje principinė Kauno ir Garliavos merginų akistata

2017-09-14

Šį šeštadienį 11:00 val. Garliavoje bus duotas startas naujajam rankinio sezonui Lietuvoje. Supertaurės varžybų moterų finale susitiks pastaruoju metu Lietuvos rankinyje dominuojančios Kauno ir Garliavos komandos. Principinė šių dviejų ekipų akistata po truputėlį tampa Lietuvos rankinio puošmena.

lrf zalgiris

Istorija

Praėjusį sezoną galima laikyti lūžio tašku, kadangi Kauno raj. HC „Garliava – SM Cascada“ sugebėjo paveržti Lietuvos čempionių titulą iš „ACME – Žalgirio“ merginų. Serijoje iki trijų pergalių galbūt netgi kiek netikėtai sausu rezultatu 3:0 triumfavę garliavietės tapo šalies čempionėmis.  Iki tol „Žalgirio“ merginoms Lietuvos čempionėmis pavyko tapti net keturis kartus iš eilės, todėl ši Garliavos ekipos sėkmė kardinaliai pakeitė jėgų balansą Lietuvos moterų rankinyje.

Praėjusio sezono pradžia „Žalgiriui“ buvo įprasta – supertaurės finale tuomet jos susitiko su Vilniaus LEU „Eglės – Šviesos“ merginomis ir iškovojo eilinį titulą. Vis tik pirmuosius pavojaus signalus apie prarandamas pozicijas „Žalgiris“ pajuto dar sezono eigoje, kuomet buvo patirti pralaimėjimai tiek Kauno raj. HC „Garliavai – SM Cascadai“, tiek Vilniaus LEU „Eglės – Šviesos ekipoms“.  Reguliarųjį Lietuvos moterų rankinio lygos sezoną laimėjo Garliavos rankininkės, o „Žalgirio“ merginos liko antroje vietoje.

Puikią galimybę atimti pirmąjį čempionių titulą iš Kauno „ACME – Žalgirio“ Garliavos moterų rankinio klubas turėjo dar vasarį. Tiesa, tuomet LRF taurės varžybų finale savo žiūrovų akivaizdoje „Garliava – SM Cascada“ pralaimėjo ir nukarūnavimo planus teko atidėti keliems mėnesiams į priekį. Į moterų lygos finalus abi komandos atžygiavo užtikrintai ir be kluptelėjimų, todėl buvo galima tikėtis lygios ir bekompromisės kovos. Nors aikštėje ir vyko graži ir lygi kova, tačiau visas tris rungtynes iš eilės laimėjusios Garliavos atstovės atėmė čempionių titulą iš „ACME – Žalgirio“ rankų.  Natūralu, jog jau šio sezono starte galime tikėtis pamatyti „ACME – Žalgirį“ kovojantį dėl užleistų pozicijų, o Garliavą bandančią tas pozicijas apginti.

Garliava team

Pasikeitimai

Abi komandos naująjį sezoną pasitinka tik su minimaliomis korekcijomis. Kauno „ACME – Žalgiris“ susigrąžino Martyną Vaitkutę, kuri pastaruosius metus rungtyniavo Danijoje bei Neringą Gudaitytę iš Šiaulių. Komandos branduolys išlaikomas jau ne vienerius metus, todėl natūralu, jog po truputį ekipos žaidime ir tuo pačiu rezultatuose turi atsirasti stabilumas.

Kauno raj. HC „Garliava SM – Cascada“ remiasi daugiausiai savo išugdytomis žaidėjomis. Kiekvienais metais prie ekipos prisijungia keletas talentingiausių vietinių rankininkių. Ne išimtis ir šie metai, kadangi klubo marškinėliais vilkės dvi U17 rinktinės lyderės – Greta Valatkevičiūtė ir Rusnė Markinaitė. Jauna ir ambicinga komanda jau pernai įrodė, jog tikrąją to žodžio prasme „užaugo“ pergalėms ir tas komandos pagrindas, kuris pernai atvedė ekipą į aukščiausią poziciją šiuos metus pasitinka dar labiau subrendęs pergalėms. Tiesa, reikia pripažinti ir tai, jog komandos rezultatai stipriai priklausomi ir nuo labiausiai patyrusios ekipoje Laimos Bernatavičiūtės, kurios patirtis aikštėje vaidina itin svarbų vaidmenį.

Nuomonė

Prieš artėjantį LRF supertaurės finalą pakalbinome rankinio komentatorių Vytautą Kleinauską, kuris pasidalino mintimis apie artėjančias rungtynes: „Gaila, kad kol kas nebuvo galimybės pamatyti kaip ekipos atrodo sezono pradžioje, o tai gali pažerti staigmenų. Vis tik, tai yra dvi viena kitos vertos komandos su gilia tarpusavio pastarųjų metų kovų istorija. Priežasčių perkasti gerkles vienos kitom, jos turi daugiau nei reikia. Jau dabar galima drąsiai spėti, kad tai turėtų būti kibios ir grubokos rungtynės. Galbūt net su pašalinimais. „Žalgiris“ praėjusiame sezone prarado čempionių titulą ir tai turėjo būti stiprus smūgis joms. Galbūt ne tiek titulų prasme, kiek pakilo Garliavos pasitikėjimas savimi ir buvo sugriauti visi psichologiniai barjerai, kurie būdavo žaidžiant su „Žalgiriu“. Dabar jau kaunietėms teks įsijaust į rolę, kurioje dažniau būdavo varžovės – kaip įveikti čempiones? „Ant popieriaus“ komandos pakankamai lygios, bet skirtingos, tad viską gali lemti stilius, kuris vyraus rungtynėse.Vėlgi, negalima nepaminėti Garliavos ekipos priklausomybės nuo L. Bernatavičiūtės. Bet kokiu atveju ši rankininkė „sužais“, bet daug kas priklausys kiek padės kitos komandos draugės ir kiek jėgų bus likę rungtynių pabaigoje, kuri, atrodo, turėtų būti karšta. Esant lygiai jėgų pusiausvyrai, tenka prognozuoti, kad laimės HC „Garliava“. Jos yra čempionės ir jos žaidžia namuose.“

Varžybų rezultatai