LRF taurė – įspūdingas „Šviesos“ išsigelbėjimas ir be problemų žengęs „Granitas-Karys“

2021-12-01

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybose paaiškėjo dvi pusfinalio dalyvės. Vietas tarp keturių stipriausių komandų iškovojo Kauno „Granitas-Karys“ ir Vilniaus VHC „Šviesa“.

Vilniaus klubas sugebėjo panaikinti parsivežtą deficitą – „Šviesa“ nuotr

Vilniaus klubas sugebėjo panaikinti parsivežtą deficitą – „Šviesa“ nuotr

Šalies čempionų „Šviesos“ rankininkų kelias į pusfinalį buvo išties sudėtingas. Pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes vilniečiai išvykoje Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ekipai pralaimėjo 26:29.

Atsakomasis susitikimas Vilniuje prasidėjo sėkmingiau prasidėjo šeimininkams, kurie netruko įgyti 3 įvarčių persvaros – 6:3. Vis tik netrukus lygos vicečempionai alytiškiai išlygino rezultatą (9:9), o lygus rezultatas išliko ir po pirmojo kėlinio – 13:13.

Prabėgus 17 minučių antrajame kėlinyje rezultatas vis dar buvo lygus (20:20), tačiau tuomet įvarčiais pasižymėjo Skirmantas Plėta ir Eimantas Sinkevičius – 22:20. Alytiškiams pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalaus (22:23), tačiau tuomet dar vieną įvartį pelnė S.Plėta (24:22), o persvarą dar labiau padidino Valdas Drabavičius – 25:22. Nors įvarčiu pasižymėjo ir Gintautas Adamkevičius (23:25), tačiau itin svarbų tikslų metimą į varžovų vartus atliko S.Plėta (26:23), o Nedas Buronko metė pro šalį. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Vilniečių persvarą dar vienu įvarčiu padidino Tadas Rasakevičius – 27:23.

Nugalėtojams S.Plėta pelnė 7 įvarčius, T.Rasakevičius ir Šarūnas Ugianskis pridėjo po 5, Laurynas Palevičius – 4. Alytaus ekipai Ž.Micevičius surinko 9 įvarčius, N.Buronko pasižymėjo 6 kartus.

Nors Alytaus klubas praėjusiais metais Lietuvos rankinio lygoje užėmė antrąją vietą, tačiau taurės varžybose šios komandos sėkmė nelydi. „Varsa-Stronglasas“ už pusfinalio etapo borto lieka ketvirtus metus iš eilės.

„Šviesa“, kuri pernai dabinosi lygos auksu, sieks susigrąžinti ir prarastą LRF taurę. Praėjusiais metais taurės pusfinalyje jie pralaimėjo „Dragūnui“, o prieš du metus Alytuje finale įveikė būtent klaipėdiečius ir iškovojo šį titulą.

Kur kas lengvesnis kelias į LRF taurės finalo ketvertą buvo „Granito-Kario“ rankininkams. Jie pirmąsias rungtynes namuose prieš HC „Molėtus“ buvo laimėję 36:29, tad išvykoje beliko neiššvaistyti šios 7 įvarčių persvaros.

Jau susitikimo pradžioje kauniečiai parodė, kad nėra linkę juokauti ir pradėjo rungtynes spurtu 6:0. Įpusėjus pirmajam kėliniui svečiai iš Kauno pirmavo 7 įvarčiais (13:6), o po pirmojo kėlinio persvara buvo kiek aptirpusi – 19:15.

Vis tik grąžinti intrigos dėl vietos pusfinalyje molėtiškiams nepavyko. „Granito-Kario“ pranašumas viso antrojo kėlinio metu laikėsi stabilus ir likus žaisti 10 minučių klausimų praktiškai nebebuvo likę – 31:25. Per likusį susitikimo laiką skirtumas tarp komandų taip ir nepakito – 40:34.

Nugalėtojams Matas Jurkevičius įmetė 11 įvarčius, Marius Kairys pridėjo 7 tikslius metimus. Molėtų ekipai Mindaugas Agurkis surinko 9 įvarčius, Eivydas Semėnas – 7.

„Granitas-Karys“ prieš metus LRF taurės varžybose sugebėjo nužengti iki finalo, tačiau jame turėjo pripažinti „Dragūno“ pranašumą. Pastarąjį kartą LRF taurės nugalėtoju Kauno klubas tapo 2018 metais, kuomet finalinis ketvertas vyko Alytuje, o finale buvo įveiktas tas pats „Dragūno“ klubas.

Likusios 2 finalo ketverto dalyvės paaiškės po atsakomųjų RK „Šiaulių“ ir Vilniaus HC „Amber“ bei Klaipėdos „Dragūno“ ir HC „Vilniaus“ akistatų.

Varžybų rezultatai