LRF taurės finale – turnyro šeimininkų ir šalies čempionų akistata

2023-02-04

Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro finale sekmadienį susitiks turnyro šeimininkai Alytaus „Varsa-Stronglasas“ ir šalies čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai.

Sviesa_Granitas_2

Pirmieji kelialapį į finalą iškovojo „Šviesos“ rankininkai. Pusfinalyje „Šviesa“ 34:27 (20:14) nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“. Vilniečiai atsirevanšavo kauniečiams už praėjusių metų taurės turnyro pusfinalyje patirtą pralaimėjimą.

Rezultatyviausiai „Šviesos“ gretose žaidė 10 įvarčių pelnęs Karolis Bliuvas, po 6 įvarčius įmetė Tomas Bernatavičius ir Mantas Urvikis, 5 – Valdas Drabavičius, 3 – Eimantas Sinkevičius, 2 – Laurynas Palevičius, 1 – Šarūnas Ugianskis. „Granito-Kario“ komandai 10 įvarčių pelnė Manvydas Lazauskas, 6 – Modestas Štarolis, po 2 – Berkantas Drungilas, Matas Jurkevičius, Martynas Giedraitis ir Karolis Grigas, 1 – Gustas Rinkevičius, Klaudijus Pauša ir Andrius Montvilas.

Sviesa_Granitas_3

„Gerai išanalizavome varžovus ir žinojom, kad privalome žaisti greitą rankinį bei neįklimpti į jų diktuojamą žaidimo ritmą. Pradžioje rungtynių ne viskas sekėsi, jaudulys darė savo. Vėliau įsibėgėjome ir pavyko atitrūkti nuo varžovų. Antrame kėlinyje kilo nerimo, kai „Granitas“ sumažino atsilikimą iki penkių įvarčių. Gerai, kad komanda nesustojo ir iškovojome pergalę. Disciplina bei greitas žaidimas ir buvo raktas į pergalę. Gerai žaidė vartininkas, o kai vartai padeda, tai galima rengti greitas atakas, kas ir yra mūsų varikliukas“, – sakė po trejų metų pertraukos Lietuvos taurę siekiančios susigrąžinti „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Kol vykdėme rungtynių planą, kol susimetėme savo metimus, rezultatas buvo lygus. Deja, šį sezoną mus persekioja ir tiesiog žudo nerealizuotos progos ir vaikiškos klaidos. Dėl jų leidome „Šviesai“ atitrūkti ir susikrauti nemenką persvarą. Antrame kėlinyje pradėjome vytis varžovus ir sumažinome atsilikimą. Bet pasivyti neužteko nei jėgų, nei tikėjimo savo jėgomis“, – teigė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.

Kitame pusfinalyje „Varsos-Stronglaso“ komanda po atkaklios kovos 26:22 (14:11) įveikė titulą praradusį Klaipėdos „Dragūną“. Iki tol „Dragūnas“ finaluose žaidė net šešis kartus iš eilės ir taurę laimėjo tris kartus. Lietuvos taurės dar niekada nelaimėjusi „Varsa“ į taurės finalą pateko vos antrą kartą klubo istorijoje, po septynerių metų pertraukos.

Varsa_Dragunas_3

Nugalėtojams Žygimantas Micevičius pelnė 8 įvarčius, 6 – Vilius Juozaitis, po 3 įvarčius surinko net keturi alytiškiai – Gintautas Adamkevičius, Gabrielius Civinskas, Arminas Stankūnas ir Tadas Stankevičius. „Dragūno“ gretose rezultatyviausias buvo 6 įvarčius pelnęs Gytis Šmantauskas, po 4 įvarčius įmetė Laurynas Simonavičius ir Tomas Drakšas, po 3 – Mykolas Lapiniauskas ir ukrainietis Danil Plakhotin, po 1 – ukrainiečiai Vladislav Korzhuk ir Ighor Odinokov.

„Pergalę lėmė gynyba. Ko gero, tai geriausios mūsų rungtynės gynyboje šį sezoną. Vartininkai žaidė puikiai ir buvo vieni iš pergalės kalvių. Puolimas nebuvo geriausias, bet gynyba su kaupu atpirko ne itin rezultatyvų puolimą. Prieš savaitę gavome šaltą dušą Klaipėdoje, kai Lietuvos čempionato rungtynėse turėjo pripažinti daug geriau žaidusio „Dragūno“ pranašumą. Norėjosi reabilituotis ir visiems įrodyti, kad Klaipėdoje mes nebuvo tokie, kokie esame iš tikrųjų. Namuose žaistas pusfinalis mums buvo papildomas stimulas atsirevanšuoti“, – pergale džiaugėsi „Varsos-Stronglaso“ komandos treneris Egidijus Petkevičius.

Varsa_Dragunas_2

„Rankininkai neįvykdė keltų reikalavimų. Gan lengva pergalė prieš savaitę, kai kuriuos mūsų žaidėjus paveikė į neigiamą pusę. Su tokiu prastu išpildymu negali laimėti rungtynių. Pergale net nekvepėjo. Su tokiomis problemomis grįžtame namo ir stengsimės taisyti klaidas. Sveikiname Alytaus komandą su pergale. Alytuje tęsiasi šventė. Tuo tarpu mes nesulaužėme tradicijos, nes dar niekam nepavyko laimėti Lietuvos taurės tris kartus iš eilės“, – teigė 2021 ir 2022 metais Lietuvos taurę laimėjusio „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Finalas, kuriame pečius surems „Varsa-Stronglasas“ ir „Šviesa“, vyks 15.30 val. Alytaus arenoje.

Varsa_Dragunas_4

„Finale sunku išskirti favoritą. Dar prieš finalinį ketvertą sakiau, kad favoritė yra „Šviesa“, turinti daug patyrusių žaidėjų, kurie jau eilę metų žaidžia kartu. Vilniečiams finale gali pasitarnauti ir tai, kad pusfinalyje jiems nereikėjo žaisti tokių atkaklių ir įtemptų rungtynių kaip mums ir jie galėjo patausoti lyderių jėgas finalui. Bet jeigu kovosime taip, kaip pusfinalyje, tai tikiuosi, kad savo kovingumu kompensuosime nuovargį, – sakė „Varsos-Stronglaso“ treneris E. Petkevičius. – Per visą klubo istoriją dar nesame laimėję Lietuvos taurės ir tai mums yra papildomas stimulas. Po pusfinalio priminiau vyrams, kad taurė buvo ranka pasiekiama, kai 2016 metų turnyro pusfinalyje nugalėjome Lietuvoje dominavusį „Dragūną“ ir patekome į finalą. Deja, finale pralaimėjome „Granitui“ ir likome be trofėjaus. Todėl turime pasimokyti iš klaidų ir tos emocijos turi vesti į priekį. Į priekį mus ves ir sirgalių palaikymas. Pusfinalyje tai labai padėjo, nes gausiai užpildytose tribūnose jautėsi šventiška atmosfera ir buvo kova ne tik aikštelėje, bet ir tribūnose. Jautėsi tikra finalinio ketverto dvasia.“

„Nesiryšiu prognozuoti, kad yra finalo favoritas. Finale susitiks dvi atakuojančios komandos, todėl įvarčių bus tikrai daug. Manau, kad tai bus finalo vardo vertos rungtynės. „Varsai“ padės namų sienos ir sirgaliai, tai bus jų pranašumas. Bet mes privalome susikaupti prieš finalą ir negalvoti daugiau apie nieką kita, kaip tik apie mūsų pačių žaidimą“, – tvirtino „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

LRF taurės turnyro finalus rodys „Sport1“ televizija.

LRF taurės finalinio ketverto tvarkaraštis:

Vasario 5 d. (sekmadienis)
13:00 Moterų turnyro finalas
15:30 Vyrų turnyro finalas

Varžybų rezultatai