LRF taurės finaliniame ketverte prognozuojama įnirtinga kova

2023-02-03

Artėjantį savaitgalį vasario 4-5 d. Alytaus arenoje vyks Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro finalinis ketvertas. Dėl LRF taurės kovos keturi vyrų ir keturi moterų klubai. Šeštadienį vyks pusfinaliai, o sekmadienį finalai.

Itin nenuspėjama kova laukia vyrų turnyre. Pusfinalyje Lietuvos čempionė Vilniaus „Šviesa“ susitiks su vicečempione Kauno „Granito-Kario“ komanda, o turnyro šeimininkai Alytaus „Varsos-Stronglaso“ rankininkai žais su titulą ginančiu Klaipėdos „Dragūnu“.

Dragunas_Varsa_5

Prieš finalinį ketvertą atliktoje Lietuvos rankinio lygos klubų trenerių apklausoje trys treneriai favoritais laiko namuose žaisiančius „Varsos“ rankininkus. Po du trenerius mano, kad taurę laimės „Dragūnas“ arba „Šviesa“. Apklausoje prie favoritų nebuvo paminėtas „Granitas-Karys“.

Dragunas_Varsa_Petkevicius„Favoritų etiketę mums klijuoja, nes gan sėkmingai pradėjome sezoną ir esame tarp Lietuvos čempionato lyderių. Bet tai yra taurės turnyras ir jo specifika tokia, jog kiekvienos rungtynės yra lemiamos. Rungtynių baigtį gali lemti mažiausios smulkmenos – kaip tą dieną seksis komandai, kaip bus psichologiškai nusiteikę rankininkai, – teigė po penkerių metų pertraukos į finalinį ketvertą sugrįžusios „Varsos-Stronglaso“ komandos treneris Egidijus Petkevičius. – Mums turėtų padėti namų sienos. Prie savo sirgalių norisi žaisti kaip galima geriau. Tai kartais padeda, bet kartais gali ir pakišti koją. Mus slėgs didesnė įtampa negu varžovus. Per visą klubo istoriją dar nesame laimėję LRF taurės. Čempionų titulas ir Supertaurė jau yra mūsų kolekcijoje. Todėl sieksime perrašyti istoriją ir iškovoti trūkstamą trofėjų.“

Aiškesnis favoritas moterų turnyre. Apklausoje net penki treneriai iš septynių teigė, kad favoritė yra Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“. Šį sezoną „Garliava“ jau iškovojo Supertaurę, o Lietuvos čempionate laimėjo visas dešimt rungtynių. Du treneriai favoričių statusą priskyrė Vilniaus „Eglės“ rankininkėms. „Eglės“ ir „Cascada-HC Garliava SM“ komandų keliai susikirs jau pusfinalyje.

HC Garliava

„Jau pusfinalyje kris viena iš turnyro favoričių, bet tokie yra burtai ir jų nepasirinksi. Pusfinalyje lygias galimybes laimėti turi abi komandos. Tiek mes, tiek „Eglė“ turi pakankamai ilgą atsarginių suolelį, turi ir pakankamai tokių rungtynių patirties, – sakė „Cascada-HC Garliava SM“  ekipos trenerė Rita Urnikienė. – Tai, kad daugelis trenerių mus įvardija favoritėmis – tik papildoma našta mums. Nelaikom savęs favoritėmis, nes prieš finalinį ketvertą turime ir netekčių. Traumą gavo pagrindinė vartininkė Skirmantė Gečaitė, kelios merginos sirgo ir neaišku kaip atsistatys iki savaitgalio. Labai atsakingai ruošiamės turnyrui, nes jau pusfinalyje teks kovoti su kitomis favoritėmis. Nes mano nuomone, kitas pusfinalis yra silpnesnis.“

Kitame pusfinalyje praėjusių metų taurės laimėtoja ir šalies čempionė, bet šį sezoną labai atjaunėjusi Kauno „Žalgirio“ komanda susitiks su finalinio ketverto debiutante „Molėtų“ ekipa.

LRF taurės finalinio ketverto tvarkaraštis (įėjimas nemokamas):

Šeštadienis
12:00 Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ – Vilniaus „Eglė“ (Youtube transliacija)
14:15 Kauno „Žalgiris“ – SK „Molėtai“ (Youtube transliacija)
16:30 Kauno „Granitas-Karys“ – Vilniaus „Šviesa“ (Sport1 televizija)
18:45 Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – „Klaipėdos Dragūnas“ (Sport1 televizija)

Sekmadienis
13:00 Moterų turnyro finalas (Sport1 televizija)
15:30 Vyrų turnyro finalas (Sport1 televizija)

Varžybų rezultatai