LRF taurės turnyro finale susitiks „Žalgiris“ ir „Cascada-HC Garliava“

2023-02-04

Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro finale sekmadienį susitiks titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ ir Kauno raj. „Cascada-HC Garliava“. Finalo pora paaiškėjo po šeštadienį vykusių pusfinalių.

Garliava_Egle_3

Alytuje vykstančiame LRF taurės finaliniame ketverte pirmoji kelialapį į finalą iškovojo „Cascada-HC Garliava SM“. Po dvejų metų pertraukos taurę siekianti susigrąžinti „Cascada-HC Garliava SM“ pusfinalyje rezultatu 38:27 (18:10) nugalėjo Vilniaus „Eglę“.

„Cascada-HC Garliava SM“ – „Eglė“ rungtynių vaizdo įrašas

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Karolina Sparnauskaitė, pelniusi 10 įvarčių, 7 įvarčius įmetė Mantė Voskresenskaja, po 5 – Martyna Ustilaitė ir Emilė Aglinskaitė. „Eglės“ komandai 8 įvarčius pelnė Greta Makovskytė, 6 – Beatričė Ruseckaitė, 4 – Rita Rakauskienė.

„Tai buvo vienos geriausių mūsų rungtynių šį sezoną. Buvome labai susikoncentravę, gerai puolėme, puikiai žaidė vartininkė. Visa tai lėmė, kad gan greitai išsiveržėme į priekį ir varžovėms visų rungtynių metu neleidome priartėti. Galbūt mes labiau norėjome laimėti. Tikėjomės, kad „Eglė“ atkakliau priešinsis ir bus atkaklesnė kova, nes vilnietės šį sezoną tikrai gerai žaidžia. Bet vilnietėms pritrūko kelių traumuotų žaidėjų ir mes iškovojome užtikrintą pergalę“, – pusfinalį komentavo rezultatyviausiai „Cascada-HC Garliava“ gretose žaidusi K. Sparnauskaitė.

Garliava_Egle_4

„Rungtynėms paruoštas planas neveikė. Ėmėmės plano B, bet jau buvo per vėlu, nes varžovės buvo per toli nutolusios. „Garliava“ buvo tikrai stipresnė, o mums trūko tiek neįmestų, tiek ir neatmuštų metimų. Neįmanoma laimėti, kad vienai komandai sekasi viskas, o kitai komandai niekas nesiseka. Objektyviai vertinant, „Garliava“ šiandien buvo verta pergalės ir kelialapio į finalą. Mums labai trūko ir vienos pagrindinių komandos lyderių Gretos Sadauskaitės, kuri prieš finalinį ketvertą gavo traumą ir jai prireiks operacijos“, – teigė „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas.

Kitame moterų turnyro pusfinalyje titulą ginantis „Žalgiris“ 33:28 (16:13) įveikė finalinio ketverto debiutantę SK „Molėtų“ komandą.

Zalgiris_Moletai_1

Kamilė Rupeikaitė nugalėtojoms pelnė 9 įvarčius, po 5 įvarčius surinko Austėja Narauskaitė, Agnė Gudlinkytė ir Samanta Dunkulytė. „Molėtų“ komandai 12 įvarčių pelnė Laura Salamanavičė, 4 – Goda Matelytė.

„Žalgiris“ – „Molėtai“ rungtynių vaizdo įrašas

„Stengėmės palaikyti aukštą rungtynių tempą ir mums tai pavyko, nes turėjome ilgesnį žaidėjų suolelį ir galime dažniau rotuoti žaidėjas. Antrame kėlinyje, siekdami išsaugoti daugiau jėgų finalui, dažniau keitėme žaidėjas ir varžovėms pavyko prie mūsų priartėti. Trukdė ir jaudulys. Reikia suprasti jaunas rankininkes, nes daugeliui jų tai pirmas finalinis ketvertas ir jaudulys yra savaime suprantamas dalykas. Bet mes augam, einam į priekį ir tokios įtampos rungtynės mums yra labai reikalingos“, – tvirtino „Žalgirio“ treneris Miglius Astrauskas.

Zalgiris_Moletai_2

„Rungtynės buvo gan geros. Rungtynių pabaigoje galėjome perimti iniciatyvą, bet nesusikalbėjimas ir kvailokos klaidos sutrukdė pavyti varžoves. Mūsų komanda labai jauna, merginoms trūksta tokio lygio rungtynių patirties ir rungtynių pabaigoje nepavyko padaryti tai, ką turėjome padaryti. „Molėtai“ pirmą kartą istorijoje žaidė finaliniame ketverte. Viskas čia mums nauja ir čia visai kita atmosfera. Todėl jaudulio buvo pernelyg daug visai komandai. Bet tai labai gera patirtis tiek žaidėjoms, tiek ir man, kaip jaunai trenerei“, – sakė „Molėtų“ ekipą treniruojanti Lina Umbrasaitė.

Sekmadienį Alytaus arenoje moterų turnyro finalas prasidės 13.00 val. Įėjimas nemokamas.

Zalgiris_Moletai_3

„Finale esame laikomos favoritėmis, tačiau nereikia iš anksto užmigti ant laurų ir tikėtis, kad taurę mums atiduos be kovos. Taurės turnyre vienos rungtynės viską lemia ir niekada negali nuvertinti varžovių, nes gali būti skaudžiai nubaustas. Jeigu „Žalgiris“ sužais geras rungtynes, o mes prastas, favoričių vardas nieko nelems. Apie tai mus jau įspėjo trenerė, todėl finale laukiame atkaklios kovos“, – teigė viena „Cascada-HC Garliava“ komandos lyderių K. Sparnauskaitė.

„Tikiuosi, kad mūsų jaunos komandos finale jau neslėgs tokia įtampa, kokia buvo pusfinalyje. Prieš savaitę žaidėme su „Garliava“ čempionato rungtynes ir įrodėme, kad momentais galima lygiai kovoti su lyderėmis. Labai tikiuosi, kad tokių gerų momentų finale bus kuo daugiau“, – tvirtino „Žalgirio“ treneris M. Astrauskas.

LRF taurės finalus transliuos „Sport1“ televizija.

LRF taurės finalinio ketverto tvarkaraštis:

Vasario 5 d. (sekmadienis)
13:00 Moterų turnyro finalas
15:30 Vyrų turnyro finalas

Varžybų rezultatai