LRL atkrintamųjų starte staigmenų užfiksuota nebuvo

2021-04-15

Trečiadienį Lietuvos rankinio lygoje įvyko dvejos rungtynės. Atkrintamąsias kovas Klaipėdoje pradėjo „Dragūnas“ ir Šiaulių „SC Dubysa“, rungtynės baigėsi klaipėdiečių pergale 44:28 (23:13). Vilniuje vykusiose rungtynėse VHC „Šviesa“ įveikė HC „Uteną“ rezultatu 48:25 (24:14).

DSC_6902Prarasti kamuoliai klaipėdiečiams nesutrukdė

Baltijos rankinio lygos finale savaitgalį triumfavęs Klaipėdos „Dragūnas“ po spėjo grįžti į žaidybinę nuotaiką ir neleido svečiams perimti iniciatyvos (3:0, 8:3, 13:9). Persvarą klaipėdiečiai dar padidino ir užbaigė kėlinį pirmaudami rezultatu 23:13.

Nors antrąjį kėlinį šiauliečiai pradėjo aktyviai žaisdami, „Dragūnas“ greitai  grįžo į saugesnę 10-ies įvarčių persvarą (26:18, 29:19). Tai buvo paskutinis šiauliečių priartėjimas. Nuo to laiko „Dragūnas“ sparčiai tolo ir užbaigė rungtynes pirmaudamas 44:28.

„Rezultatas gana neblogas, bet gana daug praleistų įvarčių. Mes, vartininkai, stengėmės padėti, bet buvo spragų gynyboje. Buvo daug prarastų kamuolių, neišnaudojome progų, kai buvo galima perimti kamuolius ir patiems užpulti. Bet daug atakų dėl to neįvyko. Atsakomosiose rungtynėse bandysime įgyvendinti tai, kas šiandien nepavyko, reikėtų daugiau greitų atakų“, – rungtynių eigą apžvelgė Klaipėdos „Dragūno“ vartininkas Mantas Stankaitis.

„Atvažiavome į Klaipėdą kovoti, bet „Dragūnas“ yra fiziškai stipresnė komanda, jų meistriškumas yra aukščiausio lygio, ką parodė ir Baltijos lygos finalas. Mes atvažiuodami niekada nenorime pralaimėti tokiu skirtumu, norime kovoti, rodyti gražų rankinį, stengiamės parodyti kovingumą. Rezultatas parodo, kad Klaipėdos komanda yra stipresnė. Nors jau sezono pabaiga, mums dar yra kur tobulėti – ir prarasti kamuoliai, ir nekokybiški perdavimai, neįmesti šimtaprocentiniai metimai nuo 6 metrų linijos… Galimybes sau susikuriame, bet neįmetame“, – reziumavo Šiaulių „SC Dubysos“ žaidėjas Donatas Stripeika.

Klaipėdos „Dragūnas“: Danylo Hlushak – 9, Rokas Palskys – 7, Tomas Drakšas – 5, Deividas Virbauskas, Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus – 4, Orestas Biknius – 3, Gabrielius Virbauskas ir Gytis Šmantauskas – po 2,  Arvydas Bučius, Ignas Savičius, Edvinas Aidukonis ir Tomas Valentukevičius – po 1.

Šiaulių „SC Dubysa“: Ugnius Ivanovas ir Tomas Baliutavičius – po 7, Aivaras Budrys – 5, Rokas Lesčinskas – 4, Povilas Šalna ir Justas Mielenis – po 2, Donatas Stripeika – 1.

DSC_1437Uteniškių aštuonetas „Šviesai“ nepasipriešino

Panašus rungtynių scenarijus buvo ir sostinėje. Nuo pirmųjų minučių bet kokie „Utenos“ lūkesčiai buvo užgesinti (6:1, 12:4). Rungtynių antroje pusėje svečiai pradėjo žaisti rezultatyviau, tačiau apčiuopiamai priartėti ar perlaužti rezultato nepavyko ir komandos į pertrauką išėjo „Šviesai“ pirmaujant rezultatu 24:14.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos žaidė apylygį žaidimą, tačiau po sėkmingos aikštelės šeimininkų atkarpos rungtynių pabaiga tapo formalumu (27:15, 30:18, 37:19). Po šios serijos netrukus sekė dar viena, po kurios „Šviesa“ pirmavo jau daugiau nei dvigubai (45:22). Rungtynės baigėsi vilniečių pergale – 48:25.

„Svarbiausia buvo pasiekti pergalę, tą ir padarėme. Tačiau liūdna, kad Karolis Bliuvas patyrė traumą, neaišku, kokio ji rimtumo. Tačiau smagu buvo pačiam grįžti į aikštelę, debiutuoti iš naujo ir įmesti tuos porą įvarčių. Akcentavome gynybą, bet ji ne visada veikė. Savaitgalį vėl bandysime laimėti ir išvengti traumų“, – trumpai žaidimą apžvelgė Vilniaus VHC „Šviesa“ žaidėjas Karolis Antonovičius.

„Sveikiname „Šviesos“ komandą, tikrai pelnytai laimėjo. Mūsų planai buvo sustabdyti greitą jų žaidimą. Visos Lietuvos komandos žino, kad „Šviesa“ yra greita komanda, kuri baudžia už klaidas. Mūsų tikslas buvo gynyba, jų žaidimo stabdymas ir neskubėti atakose. Atvažiavome tik aštuoniese, tad nors rezultatas nekoks, komandos žaidimu esu patenkintas ir džiaugiuosi komandos atsidavimu“, – atviras buvo HC „Utena“ žaidėjas Justinas Nikitinas.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius – 8, Artūras Švilpa ir Mantas Urvikis – po 7, Eimantas Sinkevičius ir Tadas Rasakevičius – po 5, Tomas Bernatavičius ir Domantas Pukas – po 4, Skirmantas Plėta – 3, Karolis Antonovičius ir Karolis Bliuvas – po 2, Modestas Adomėnas – 1.

HC „Utena: Mantas Zabulis – 9, Ernestas Nikitinas – 7, Karolis Ubeika, Justinas Nikitinas ir Kęstutis Klimanskas – po 2, Kasparas Ubeika – 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos kovos planuojamos jau šį šeštadienį. Utenoje vyks atsakomoji „Utenos“ ir „Šviesos“ dvikova, Šiauliuose SC „Dubysa“ priims Klaipėdos „Dragūną“, o Alytuje „Varsa-Stronglasas“ sužais savo pirmąsias atkrintamąsias rungtynes su Panevėžio „Grifu“.

Varžybų rezultatai