LRL finalai startavo be didesnės intrigos

2021-05-15

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje prasidėjo finalai. Mažajame finale Klaipėdos „Dragūnas“ priėmė ir įveikė Kauno „Granitą-Karį“ rezultatu 34:26 (18:11), o didžiajame finale VHC „Šviesa“ užtikrintai įveikė Alytaus „Varsą-Stronglasą“ 35:23 (17:15).

DRA-GRA2

Pirmąkart per dešimtmetį iš didžiojo finalo išstumti klaipėdiečiai šioje akistatoje buvo nusiteikę kovingai. Rungtynių pradžioje žaidę apylygį žaidimą, jie pradėjo tolti (2:1, 5:3, 10:5) ir tokį skirtumą išlaikė didžiąją kėlinio dalį (11:6, 14:9). Kėlinio pabaigoje užtikrinčiau sužaidęs „Dragūnas“ į pertrauką išėjo pirmaudamas rezultatu 18:11.

Antrąjį kėlinį „Dragūnas“ pradėjo didindamas pranašumą (21:13, 27:17). Tačiau netrukus „Granitas-Karys“ perėmė iniciatyvą ir pradėjo tirpdyti klaipėdiečių persvarą (28:21, 30:25).  Laiku atsitokėję „Dragūno“ žaidėjai kėlinį užbaigė sėkminga atkarpa ir laimėjo rezultatu 35:23.

„Analizavome priešininkų puolimą, kad galėtume jam paruošti tinkamą gynybą. Manau, labai gerai vartuose stovėjo abu vartininkai. O ar pavyko įgyvendinti tikslus, nesu įsitikinęs. Darėme daug klaidų, kelis kartus praradome kamuolį, kelis kartus nesugebėjome užpulti greitomis. Bet turėsime dar porą treniruočių, analizuosime savo klaidas, o visa kita parodys laikas“, – trumpai žaidimo eigą aptarė Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Mykolas Lapiniauskas.

„Važiavome tikėdamiesi pergalės. Tikėjomės normaliai apsiginti ir sėkmingai sumesti metimus, kas mums ne visada pavyksta. Tikriausiai nugalėjo nuovargis, nespėjome atsigauti nuo paskutinių rungtynių. Nesumetėme metimų, o už tai gynyboje teko atidirbti dvigubai. Greitai susirinkome įvarčius į mūsų vartus ir antrame kėlinyje jau nebesugebėjome atsigriebti. Manau, labiausiai pritrūko jėgų, nes nuvargus kojos lėčiau dirba, nei ten, nei ten nebespėji. Po šių rungtynių reikės gerai pailsėti ir ištaisyti gynybos spragas“, – sunkumus žaidime apžvelgė Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Vladas Tomkevičius.

Klaipėdos „Dragūnas“: Deividas Virbauskas – 9, Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus – po 6, Gabrielius Virbauskas – 4, Mykolas Lapiniauskas – 3, Lukas Juškėnas ir Rokas Palskys – po 2, Gintaras Cibulskis ir Danylo Hlushak – po 1.

Kauno „Granitas-Karys“: Tadas Bučinskas – 7, Karolis Grigas – 5, Mantas Sturonas, Vladas Tomkevičius, Andrius Montvilas ir Arminas Stankūnas – po 3, Matas Jurkevičius ir Aurimas Balčiūnas – po 1.

Sostinėje intriga iki rungtynių galo neišsilaikė

VHC-VARVHC „Šviesos“ rankininkai su „Varsa-Stronglasu“ rungtynes pradėjo užtikrintai greitai perėmė žaidimo iniciatyvą ir išsiveržė 4  įvarčiais (3:1, 6:2). Šią persvarą vilniečiams pavyko išlaikyti didžiąją kėlinio dalį, tačiau ant kulnų lipantys dzūkai neleido aištelės šeimininkams nutolti (10:6, 12:8). Pirmojo kėlinio laikui einant į pabaigą „varsiečiai“ pradėjo mažinti skirtumą (14:11, 16:14). Pirmasis kėlinys pasibaigė vis dar pirmaujant Šviesai –  17:15.

Antrajame kėlinyje intriga išsilaikė tik pusę laiko. Vilniaus rankininkai niekaip neįstengė atitolti saugesne persvara (19:17, 24:21). Tačiau tuomet alytiškiai tarsi išsijungė – iki kėlinio pabaigos jiems pavyko įmesti vos du įvarčius, o „Šviesa“ sparčiai tolo (31:21, 34:22). Rungtynės baigėsi užtikrinta „Šviesos“ pergale –  35:23.

„Žaidimas sekėsi neblogai. Gal priekyje šiek tiek buksavome, tačiau viskas gerai susiklostė. Buvo greitas puolimas ir gynyba, siekėme sustabdyti pagrindinius metančius žaidėjus – Juozaitį ir Adamkevičių. Akcentavome gerą gynybą, o iš geros gynybos išeiname į puolimą. Ateinančios rungtynės bus kovingos, nebėra kada ilsėtis“, – trumpai pakomentavos VHC „Šviesa“ vartininkas Mantas Pranckevičius.

„Pradžia sunki, tačiau vėliau apylygės rungtynės buvo. Gaila, kad praradome savo abu centrinius žaidėjus ir neturėjome kuo juos pakeisti. Antrajame kėlinyje pavargome, o jie išnaudojo visas progas, kurias tik galėjo išnaudoti, ir rezultatas toks, koks yra. Stengsimės iki trečiadienio užsigydyti, atsigauti, galbūt išvysime vieną ar abu centrinius žaidėjus ir stengsimės lyginti serijos rezultatą“,- atviravo buvo Alytaus „Varsos-Stronglaso“ žaidėjas Aurelijus Sabonis.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Karolis Antanavičius – 6, Valdas Drabavičius, Šarūnas Ugianskis, Skirmantas Plėta ir Laurynas Palevičius – po 4, Tomas Bernatavičius – 3, Taurintas Markiavičius, Eimantas Sinkevičius ir Rosvaldas Ramunis – po 2, Tadas Rasakevičius, Ignas Jonuška, Artūras Švilpa ir Karolis Antonovičius – po 1.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Gintautas Adamkevičius ir Simonas Babarskas – po 4, Žygimantas Micevičius, Vilius Juozaitis ir Tautvydas Petrušauskas – po 3, Eimantas Tumasonis ir Remigijus Čepulis – po 2, Aurelijus Sabonis ir Ridas Čeginskas – po 1.

Atsakomosios finalų rungtynės vyks ateinantį trečiadienį. Kaune „Granitas- Karys“ priims „Dragūną“ ir šiose rungtynėse paaiškės ar „Dragūnas“ iškovos bronzą ar seriją iki dviejų pergalių kelsis atgal į Klaipėdą. Tuo tarpu Alytuje „Varsa-Stronglasas“ priims VHC „Šviesos“ rankininkus. Dėl aukso žaidžiama iki 3 pergalių.

informacija: rankiniolyga.lt

Varžybų rezultatai