M.Andriuška: „Vienerias rungtynes paskyrėme eksperimentams“

2019-10-28

Mindaugas AndriuškaLietuvos vyrų rankinio rinktinė, kuri ruošiasi 2021 metų pasaulio čempionatui savaitgalį sužaidė dvejas draugiškas rungtynes su Baltarusijos rinktine.

Pirmosiose rungtynėse Lietuvos rankininkai varžovams nusileido itin skaudžiu rezultatu (25:45), tačiau antrajame mače vaizdas jau buvo kitoks ir Lietuvos rinktinė pralaimėjo vos 3 įvarčiais (27:30).

Nors abu susitikimus lietuvaičiai kaimynams pralaimėjo, tačiau kaip kalbėjo ekipos vyriausiasis treneris Mindaugas Andriuška pagrindiniu tikslu buvo ne pergalės, o žaidimo tobulinimas.

„Labai gerai, kad pavyko susirinkti praktiškai visiems, kuriuos kvietėme ir vyrai tikrai noriai suvažiavo. Gaila tik,  kad pirmose rungtynėse tas rezultatas gavosi toks didelis“, – po rungtynių su kaimynais kalbėjo vyriausiasis rinktinės treneris

Kokios pagrindinės to pralaimėjimo dideliu skirtumu pirmose rungtynėse priežastys?

Pirmajame mače norėjome išbandyti naujas gynybines schemas. Bandėme aktyvią gynybą, ją dažnai kaitaliojome. Tai žaidžiant su galingu varžovu tie eksperimentai turi savo kainą. Geriau sužinot, ką galima daryti ir ko negalima per draugiškas rungtynes nei per oficialias.

Antrajame mače vaizdas jau buvo kur kas geresnis?

Antrose rungtynėse jau žaidėme varžybiniu ritmu. Buvo kur kas mažiau eksperimentų tiek taktikoje, tiek keitimuose. Norėjosi aišku ir pergalės, bet vietomis dar pritrūkome drausmės.

Kaip sekėsi į komandos žaidimą įsijungti naujiems žaidėjams?

Karolis Antanavičius, Deividas Jovaišas, Džiugas Jusys ir kiti tikrai dirbo noriai treniruotėse, o tai yra svarbiausia. Viskas su jais yra gerai, reikia tik toliau dirbti ir rezultatai ateis.

Ar ekipos branduolys dar gali stipriai keistis pasaulio čempionato atrankai?

Neturėjome Giedriaus Morkūno, Jono Truchanovičiaus, Mindaugo Urbono bei dar kelių žaidėjų. Pagrindas, be abejo, išliks, bet rinktinėj turi žaisti visi, kas tuo metu yra geriausi.

Varžybų rezultatai