Merginų rinktinė ruošiasi atrankai į pasaulio čempionatą

2016-03-15

Merginų iki dvidešimties metų pasaulio čempionatas numatytas šiais metais Rusijoje. Vietas ten jau užsitikrino šeimininkės, danės, rumunės ir švedės. Likusios Europos ekipos atrankines kovas į šį turnyrą pradeda jau šią savaitę.

Europos zonos atrankoje kausis 27 ekipos ir kovos dėl kelialapių į minėtą turnyrą. Lietuvės pateko į antrą atrankos grupę kartu su Vokietija, Čekija ir Bulgarija. Teisę žaisti pasaulio čempionate iškovos tik grupės nugalėtojos. Atrankinės šios grupės kovos vyks Hodonino mieste, Čekijoje, kovo 18-20 dienomis.

LTU-W1996-komanda-POL-2Rinktinės trenerė Gintarė Rašimienė prieš išvykstant į Čekiją pasidalino mintimis apie laukiančias kovas ir pasiruošimo etapą, kuris pradėtas savaitės pradžioje. Kol kas ekipa analizuoja varžovių žaidimą, ruošiasi taktiškai bei fiziškai.

Trenerė pasidžiaugė, kad komandoje ypač gera psichologinė būklė ir emocinis nusiteikimas, o būtent pastarasis, pasak G. Rašimienės, gali tapti svarbiausiu merginų ginklu kovose Čekijoje. „Ši ekipa jauna, bet labai ambicinga. Technika ir taktika nelabai ką nustebinsim, bet žaidėjos išalkę pergalių, kurių pastaruoju metu nepavyksta iškovoti. Pačių žaidėjų pasitikėjimas savimi ir komanda yra labai didelis“, – ekipos „arkliuką“ įvardina G. Rašimienė.

Primename, kad rinktinės branduolį sudaro praėjusiais metais Europos U19 čempionate Ispanijoje dalyvavusios merginos. „Ta patirtis labai svarbi. Žaidėjoms tai davė daug. Teko žaisti su tomis pačiomis varžovėmis su kuriomis teks žaisti atrankoje į pasaulio čempionatą“, – apie neįkainojamą praėjusių metų patirtį kovose su stipriausiomis Europos ekipomis užsiminė G. Rašimienė.

Lietuvos merginų rinktinė pirmąją dieną išmėgins jėgas su Bulgarijos rinktine, po to lauks dvikova su šeimininkėmis. Grupės kovos baigsis mūšiu su Vokietijos rinktine.

Ekipos trenerė neslėpė, kad tvarkaraštis yra itin palankus ir tai yra geriausias įmanomas variantas.

Merginų U20 sudėtis

Marškinėlių numeris Žaidėja Klubas
1 JANUŠAUSKAITĖ GABRIELĖ KAUNO „SM GAJA-ŽALGIRIS“
2 LAPINSKAITĖ LAURA VINIAUS SM TAURAS
5 IVANAUSKAITĖ ROBERTA KLAIPĖDA DRAGŪNAS-VIESULAS
7 IVANAUSKAITĖ BRIGITA KLAIPĖDA DRAGŪNAS-VIESULAS
8 PUPŠYTĖ DEIMANTĖ ŠIAULIŲ SM DUBYSA
9 TRUŠYTĖ GERDA ALAN-DEKO – VICHY – VILNIAUS KOLEGIJA
10 DRULYTĖ ERIKA HC GARLIAVA SM – CASCADA
11 DŽEVERAKAITĖ EVELINA HC GARLIAVA SM – CASCADA
12 ŠIUŠYTĖ ESINA KLAIPĖDA DRAGŪNAS-VIESULAS
14 SADAUSKAITĖ GRETA VINIAUS SM TAURAS
15 ZENKOVAITE JUSTINA UTENA  DSC
16 ŠLIUPAITE BENITA HC GARLIAVA SM – CASCADA
17 VERBOVIK INESA ACME – ŽALGIRIS
18 AGLINSKAITĖ EMILĖ HC GARLIAVA SM – CASCADA
20 RINKEVIČIŪTĖ GRETA HC GARLIAVA SM – CASCADA
24 ABRUTYTE FAUSTA KRETINGA  SM
25 BURKAITĖ GRĖTA ACME – ŽALGIRIS
Varžybų rezultatai