Merginų rinktinė prarado galimybes kovoti dėl Europos čempionato medalių, vaikinai iškovojo pirmąją pergalę

2019-06-28

Lenkijoje vykstančiame Europos vaikinų ir merginų iki 17 metų paplūdimio rankinio čempionate Lietuvos merginų rinktinė pasitraukė dėl kovos iš medalių, tačiau pirmąją pergalę paguodos kovose pasiekė vaikinai.

Lietuva - Portugalija u17

Tarp 8 stipriausių Europos paplūdimio rinktinių patekę Lietuvos septyniolikmetės šiandien patyrė du pralaimėjimus bei prarado galimybes kautis dėl patekimo į pusfinalį. Pirmosiose rungtynėse lietuvaitės tik po labai atkaklios kovos nusileido be pralaimėjimų žygiuojančiai Vengirjos rinktinės.  Pirmajame sete varžovės pranašumą įrodė rezultatu 23:18, o antrajame didžiąją dalį laiko pirmavę lietuvės pergalę išleido tik paskutinėmis sekundėmis. Pasibaigus pagrindiniam kelinuko laikui rezultatas buvo lygus 12:12, bet per pridėtą laiką varžovės pelnė tašką ir šventė pergalę rezultatu 13:12, o rungtynes laimėjo 2:0. 10 taškų Lietuvos rinktinei pelnė Mantė Voskresenskaja, 8 Vakarė Damulevičiūtė, 6 Martyna Ustilaitė, 4 Vesta Jančytė, 2 Goda Bernackaitė.

Antrosiose rungtynėse Lietuvos merginų rinktinė taip pat 0:2 pralaimėjo Portugalijos rankininkėms.  Pirmajame kėlinuke mūsų šalies rankininkės varžoves paleido jau pirmosiomis jo minutėmis ir vėliau jau pasivyti nebeįstengė. Varžovės šventė pergalę 23:16. Antrajame sete vyko itin atkakli kova, tačiau Lietuvos merginų rinktinė ir antrajame sete buvo priverta pripažinti portugalių pranašumą 26:22. Po 16 taškų pelnė Mantė Voskresenskaja ir Vakarė Damulevičiūtė, po 2 pridėjo Goda Bernackaitė, Martyna Ustilaitė, Miglė Malyševa.

Rytoj Lietuvos merginų dar laukia TOP8 rungtynės su Vokietija, tačiau į pusfinalį lietuvaitės patekti jau nebegali. Jos tęs kovas dėl 5-8 vietų.

Lietuva Bulgarija u17Pirmąją pergalę Europos čempionate iškovojo Lietuvos vaikinų iki 17 metų paplūdimio rankinio rinktinė. Visas tris rungtynės grupės etape patyrę Lietuvos rankininkai tęsia kovą paguodos kovose dėl 9-15 vietų.

Pirmosiose paguodos rungtynėse lietuvaičiai užtikrintai 2:0 įveikė bendraamžius iš Bulgarijos.  Pirmajame sete lietuviai savo pranašumą prieš varžovus įrodė rezultatu 20:15, o antrajame varžovus įveikė 17:12. Po 10 taškų pelnė Romas Aukštikalnis bei Justas Čimbaras, 8 pridėjo Airidas Petronis, 6 – Dovydas Lankauskas, 2 – Modestas Adamonis, 1 – Tomas Drakštas.

Rytoj pirmą kartą Europos čempionate dalyvaujančios vaikinų rinktinės laukia akistata su Prancūzijai bei tolesnės kovos dėl 9-15 vietų.

Varžybų rezultatai