Mes už sportą

2014-06-03

01 pagrindineKas apjungė krepšinį, regbį ir rankinį? I dalis

„Mes už sportą“ – šio šūkio vedini jėgas suvienijo krepšininkai, regbininkai ir rankininkai. Tikslas visų vienas, kad žmonės daugiau sportuotų ir ateitų į stadionus bei arenas palaikyti savo ekipas. Juk šią vasarą ir rudenį Lietuvos rinktinių laukia itin atsakingos dvikovos. Specialiai „Mes už sportą!“ projektui buvo sukurtas linksmas video klipas.

„Rankinis artimesnis krepšiniui, todėl mesti rankinio kamuolį buvo paprasčiau. Tuo tarpu regbio kamuolį rankose laikiau pirmą kartą. Metimo technika jį metant kiek sudėtingesnė“, – po nuotaikingo patirties pasidalinimo tarp skirtingų sporto šakų kalbėjo jaunasis krepšinio talentas Artūras Gudaitis. Jis, kartu su Lietuvos regbio-7 rinktinės kapitonu Dovydu Taujansku ir Lietuvos rankinio rinktinės nariu Vaidotu Grosu, susitiko „Žalgirio“ arenoje, kad pasidalintų savo patirtimi su kolegomis bei pats išmoktų jam naujų sporto šakų subtilybių. O svarbiausia, lydimi skardaus šūkio „Mes už sportą!“, kartu pakviestų sirgalius palaikyti Lietuvos rinktines artėjančiose atsakingose varžybose.

„Krepšinis puikiai pažįstamas, tačiau regbio dar neteko žaisti. Buvo be galo įdomu iš profesionalų kolegų sužinoti apie jų atstovaujamų sporto šakų taktikos bei technikos subtilybes“, – kalbėjo rankininkas Vaidotas Grosas. Jis neliko skolingas ir kiek galėdamas pats pasakojo apie rankinį ir patarė A.Gudaučiui kaip mesti 7 metrų baudos smūgį. D.Taujanskas vaikystėje žaidė tiek krepšinį, tiek ir rankinį, tad didelių netikėtumų metant apvalius kamuolius nebuvo. „Krepšinį ir rankinį nuolat žaisdavau kieme. Man buvo daug įdomiau Artūrui ir Vaidotui papasakoti apie regbį ir parodyti jiems kaip metamas ovalus regbio kamuolys“.

Lietuvos krepšinio lygoje šiuo metu kovojama dėl aukso, o krepšinio rinktinės laukia Pasaulio čempionatas Ispanijoje rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Lietuvos regbio-7 rinktinė birželio 14-15 dienomis rungtyniaus Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione vyksiančiame Europos čempionate (A divizionas). Iškovojus pirmąją vietą tarp dvylikos ekipų, atsivertų galimybė patekti į Elitinį divizioną. Tuo tarpu Lietuvos rankinio rinktinė yra vos per žinsgnį nuo patekimo į Pasaulio čempionatą. Kad tai pasiektų, jai reikia įveikti Rusijos rinktinę dviejų tarpusavio rungtynių trileryje. Antrosios rungtynės vyks būtent Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 14 dieną. „Mes už sportą!“ iniciatyvos dalyviai prašo visų sirgalių palaikyti Lietuvos rinktines.

Ateinančią savaitę parodysime, kaip sekėsi merginoms mesti į krepšinį, regbio stendą ir rankinio vartus.

Video: 

Foto: E.Šemiotas

Varžybų rezultatai