Mirė IHF taurės laimėtojas Valius Babarskas

2023-06-05

Eidamas 65-uosius metus mirė garsus Lietuvos rankininkas Valius Babarskas (1958 – 2023). Didžiąją dalį karjeros Kauno „Granito“ komandoje žaidęs V. Babarskas daug prisidėjo prie vienos skambiausių Lietuvos rankinio pergalių per visą istoriją.

Valius Babarskas_maza

1958 m. soalio 30 d. Alytuje gimęs V. Babarskas rankininko karjerą pradėjo Klaipėdos „Maisto“ komandoje. Vėliau persikėlė į Kauną ir su „Granito“ komanda iškovojo ryškiausias karjeros pergales.

Kauno Granitas1987 m. „Granitas“ tapo Tarptautinės rankinio federacijos IHF taurės laimėtoju. Vienas pagrindinių komandos gynėjų V. Babarskas finalo dvikovoje su Madrido „Atletico“ komanda pelnė 3 įvarčius. Pusfinalio susitikimuose su tituluotu Vokietijos klubu „VFL Gumersbach“, V. Babarskas prie pergalės pridėjo 5 įvarčius. 1988 m. V. Babarskas su „Granitu“ nukeliavo iki IHF taurės turnyro finalo.

V. Babarskas su „Granitu“ iškovojo keturis SSRS čempionato medalius – 1979 ir 1986 m. bronzą, 1981 ir 1985 m. sidabrą. 1987 m. rankininkui suteiktas SSRS tarptautinės klasės sporto meistro vardas. Lietuvos rinktinės sudėtyje V. Babarskas laimėjo SSRS tautų spartakiados bronzos (1979) ir sidabro (1983) medalius.

Nuo 1989 m. V. Babarskas karjerą tęsė Vokietijos klubuose.

Valius Babarskas_4

V. Babarsko pėdomis pasekė ir jo sūnūs, atstovaujantys nacionalinei Lietuvos rankinio rinktinei. Rinktinės kapitonas Gerdas Babarskas rungtyniauja Prancūzijos „Aix“ klube, Povilas Babarskas žaidžia Vokietijos „Grosswallstadt“ komandoje.

Valius Babarskas_3Pasak sūnų, Valius Babarskas iki paskutiniųjų gyvenimo akimirkų turėjo nuostabią žmoną Aušrą, kurią mylėjo labiau už viską pasaulyje ir su kuria leido kiekvieną savo gyvenimo dieną, užaugino du sūnus, kurie klausė jo patarimų nuo pirmųjų žingsnių rankinio aikštelėje ir kurie jo dėka pasiekė gerų rezultatų bei tapo Lietuvos rankinio dalimi. Jis buvo mylimiausias senelis prieš kelias savaites gimusiai anūkei ir vyresniam anūkui, su kuriuo daug laiko praleisdavo kartu ir iš kurio pirmiausia į rankas gavo rankinio kamuolį. Bet nebuvo pamiršti ir ūkio darbai – pjauti žolę, kalti vinį. Jis buvo nuostabus ir labai geras žmogus, vyras, tėvas, senelis.

Atsisveikinti galima birželio 7 d. 9-21 val. ir birželio 8 d. 9-13 val. laidojimo namuose „Rekviem“ (Jonavos g. 41A, Kaunas). Urna išnešama birželio 8 d. 13 val.. Valius Babarskas bus laidojamas Karmėlavos kapinėse.

Varžybų rezultatai