Moterų rankinio čempionate Garliavos ir Kauno ekipų pergalės

2015-02-16

Lietuvos moterų rankinio čempionate antrojo etapo didžiosios ketveriukės varžybose sužaistos dar dvejos rungtynės: Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ (26 tšk.) rezultatu 38:30 (16:13) įveikė Vilniaus LEU „Šviesą-Eglę“(19 tšk.) kolektyvu, o Kauno „ACME-Žalgiris“ (34 tšk.) rezultatu 46:37 (23:19) nugalėjo Vilniaus „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ (25 tšk.) rankininkes.

Garliavos ekipos gretose rezultatyviai žaidė Kornelija Norvilaitė (10 įv.), Diana Šatkauskaitė (9 įv.) ir Laura Masiulevičiūtė (5 įv.).

LEU „Šviesa-Eglė“ kolektyve taiklumu išsiskyrė Rasa Mikalonytė (9 įv.), Rita Repečkaitė (8 įv.) ir Indrė Norvilytė (7 įv.).

Antrame susitikime nugalėtojoms „ACME-Žalgiris“ komandai įvarčius pelnė Audinga Kniubaitė – 13, Daiva Būtėnaitė – 9, Gintarė Lydekaitė – 8.

Pralaimėjusiųjų „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ kolektyvui – Greta Kavaliauskaitė – 12, Inesa Verbovik – 9, Ieva Balčiūtė – 5.

„Rungtynės Garliavoje vyko pagal varžybų šeimininkių garliaviškių scenarijų. Jos diktavo savo sąlygas visą rungtynių laiką nuo pat mačo pradžios. Tiesa, pusantro kėlinio HC „Garliava“ komandos pranašumas buvo tik 2-4 įvarčiai, bet 45-ąją dvikovos minutę jos spurtavo, pelnydamos septynis be atsako įvarčius. Įgijusios dešimties įvarčių persvarą 34:24 jos be įtampos užbaigė rungtynes. Garliaviškėms ši pergalė leido dar labiau įsitvirtinti turnyro lentelės antroje pozicijoje, nes savo taupyklėje turi jau 28 taškus, trimis daugiau nei jų artimiausios varžovės „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ ekipa“, – trumpai dvikovą Garliavoje apibūdino susitikimo inspektorius Tadas Jansonas.

„Kitame susitikime tarp lyderio „ACME-Žalgiris“ ir „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ komandų buvo pademonstruotas ganėtinai atviras rankinis. Rankininkų terminais kalbant buvo daug bėgimo, daug metimų ir daug įvarčių. Abi ekipos mažiau dėmesio skyrė gynybai, daugiau puolimui, todėl įvarčiai pylėsi kaip iš gausybės rago. Tačiau labiau koncentruotos ir tikslesnės buvo žalgirietės, kurios šventė pergalę devynių įvarčių persvara. Savaime suprantama žiūrovams tokios rezultatyvios rungtynės labiau prie širdies, tik gal būt ne specialistams, kurie yra reiklesni ir jiems yra svarbiau žaidimo kokybė, o ne įvarčių lietus“,- po mačo sakė ir antrosios dvikovos varžybų inspektorius Tadas Jansonas.

Po šių kovų turnyre pirmauja Kauno „ACME-Žalgiris“ klubas, pelnęs 18 pergalių iš tiek pat galimų ir surinkęs 36 taškus, po jo rikiuojasi Kauno rajono HC „Garliava SM-CASCADA“ (28 tšk.),

Vilniaus „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ (25 tšk.), Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ (19 tšk.).

Turnyro lentelė (žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Kauno „ACME-Žalgiris“                                   18   18    0     0       831:505       36

2. Kauno raj. HC „Garliava SM-CASCADA“           17   14    0     3       684:530       28

3. Vilniaus „Eastcon Tauras–Vilniaus kolegija“       17   12    1     4       684:569       25

4. Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“                              18    9     1     8       571:568       19

Dvidešimt pirmas čempionato turas numatytas kovo 7 dieną, o prieš tai bus sužaistos atidėtos rungtynės tarp “Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija” bei Kauno rajono HC “Garliava SM-CASCADA” komandų.

Vasario 28 – kovo 1 d. vyks rankinio taurės turnyro pusfinalio ir finalo susitikimai.

Varžybų rezultatai