Moterų lygoje – favoričių atotrūkis

2015-12-09

Lietuvos moterų rankinio čempionato lyderės „ACME-Gaja-Žalgiris“ trečiadienį namuose, Kauno sporto halėje priėmė pirmojo rato „skriaudikes“ Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ komandą, kuriai prieš mėnesį buvo pralaimėjusios jų aikštėje rezultatu 30:33 (16:15). Todėl šį kartą žalgiriečių papildomai motyvuoti nereikėjo, jos pačios žūt būt siekė revanšo. Ir tai kaunietėms pavyko padaryti gana įtikinamu  santykiu 41:33 (22:10).

Kitoje poroje Garliavoje vietos HC „Garliava SM-CASCADA“ susitiko su Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ekipa, kur Klaipėdos klubas vis dar negali rungtyniauti pilna jėga, nes dėl traumų nežaidžia keletas pagrindinių žaidėjų. Antrąjį kartą tarpusavyje šį sezoną pergalę šventė HC „Garliava“ klubas rezultatu 47:28 (23:12).

Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ komandoje taikliai žaidė Inesa Verbovik (7įv.), Daiva Būtėnaitė, Dovilė Ilčiukaitė ir Viltė Lubytė (po 5įv.), Neringa Palionytė (4įv.), Audinga Kniubaitė ir Simona Kazlauskaitė (po 3įv.), Gabija Vidūnaitė, Rita Oksaitė ir Klaudija Šidlauskytė (po 2įv.), Greta Burkaitė, Laura Žukovaitė ir Gabrielė Vaičiutė (po 1įv.).

LEU „Šviesa-Eglė“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Auksė Sviderskienė ir Rasa Mikalonytė (po 7 įv.), Rita Repečkaitė (6įv.), Indrė Norvilytė (4įv.), Laura Lapinskaitė (3įv.), Asta Čižaitė (2įv.), Laima Pavydytė, Luka Jonaitytė, Viktorija Nadzeikaitė ir Greta Sadauskaitė (po 1įv.).

HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipoje agresyviai rungtyniavo Diana Šatkauskaitė, pelniusi 14 įvarčių, o taip pat Kamilė Bušaitė (6įv.), Laura Masiulevičiūtė, Karolina Sparnauskaitė ir Greta Rinkevičiūtė (po 4įv.), Laima Bernatavičiūtė, Evelina Dževerakaitė, Emilė Aglinskaitė, Ugnė Slavėnaitė  ir Erika Drūlytė (po 3įv.).

Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ septyniukėje pasižymėjo Brigita Ivanauskaitė (12įv.), Roberta Kairytė (5įv.), Deimantė Briedytė ir Skirmantė Pociūtė (po 4įv.), Dovilė Mižutytė (2įv.), Sofija Sokolova (1įv.).

„Matyt žalgirietės padariusios išvadas po pirmųjų rungtynių Vilniuje, šįkart jos buvo nusiteikusios žymiai kovingiau. Tiesa, susitikimo pradžioje vilnietės dar pabandė šeimininkių kantrybę ir išsiveržė į priekį rezultatu 3:0, tačiau po to sekė žalgiriečių taiklių metimų serija(9:0) ir kuo toliau tuo labiau ryškėjo „ACME-Gaja-Žalgiris“ komandos persvara. Reikia pasakyti, kad jau pirmoje rungtynių dalyje kaunietės praktiškai išsprendė dvikovos baigti , įgydamos dvylikos įvarčių pranašumą – 22:10, todėl antroje susitikimo dalyje galėjo labiau eksperimentuoti ir galvoti apie rezervo ruošimą ateinančioms kovoms. Tad rezultatas dar kiek pasvyravęs kaip sieninio laikrodžio švytuoklė, tai vienos tai kitos septyniukės naudai,  galiausiai sustojo ties 41:33 riba ir arbitrai užfiksavo „ACME-Gaja-Žalgiris“ komandos pergalę“,- po mačo trumpai komentavo rungtynių eigą inspektorius Romas Sindaras.

„Uostamiesčio rankininkės tik vienintelį kartą pirmavo šioje dvikovoje Garliavoje, kuomet jų lyderė Brigita Ivanauskaitė pataikė nuo 7metrų žymos. Vėliau jos ilgam įstrigo šeimininkių gynybos pinklėse ir HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvas, tuo puikiai pasinaudojo ir dominavo visoje aikštelėje. Šeimininkės turėdamos aukštesnio meistriškumo žaidėjų sudėtį bei ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį galejo lengviau manevruoti sudėtimi bei tolygiau paskirstyti jėgas. Kai tuo tarpu Klaipėdos komandos trenerės Auksuolės Stropienės galimybės buvo ribotos. Ne tik kad komanda mažiau patyrusi ir labai jauna, bet dar labai yra išretinta ligų bei traumų. Todėl joms buvo praktiškai neįmanoma atsispirti Garliavos rankininkių antpuoliams ir po pirmojo kėlinio jau buvo aišku kas laimės šį susitikimą (23:12).

Antrame kėlinyje  Kauno rajono atstovės nemažindamos spaudimo didino pranašumą ir įsirašė penktąją pergalę čempionate įtikinamu rezultatu 47:28“,- po rungtynių sakė dvikovos inspektorius Algis Mikučionis.

Turnyro lentelė:

Nr. Komanda Rung. Laim. Lyg. Pral. Įvarčiai Taškai
1. Kauno „ACME-Gaja-Žalgiris“ 7 6 0 1 276:207 12
2.  HC „Garliava SM-CASCADA” 6 5 0 1 237:167 10
3. Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ 6 4 0 2 195:202 8
4. Šiaulių SM „Dubysa – Salve“ 6 1 0 5 167:236 2
5. Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ 7 0 0 7 208:271 0

Taikliausiųjų čempionato sąrašo viršuje Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ komandos atstovė Brigita Ivanauskaitė, privertusi varžovių vartininkes kapituliuoti 92 kartus. Po jos seka pastarųjų sezonų rezultatyviausioji čempionatų žaidėja garliavietė Diana Šatkauskaitė, turinti savo sąskaitoje 49 įvarčius, bet žaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Po šių susitikimų Lietuvos moterų rankinio čempionate skelbiama daugiau kaip mėnesio pertrauka iki sausio 13 d.

Varžybų rezultatai