Moterų rinktinė mes iššūkį rumunėms

2015-10-08

Antano Skarbaliaus treniruojama nacionalinė moterų rankinio rinktinė sieks galimybės prasibrauti į tolimesnį Europos čempionato etapą. Pirmasis varžovas, stojantis skersai kelio – Rumunijos rinktinė, su kuria lietuvės išvykoje susigrums ketvirtadienį.

Rumunijos rinktinėje žaidžia viena pajėgiausių pasaulio rankininkių Cristina Neagu, dar 2010-aisiais pripažinta geriausia pasaulio rankininkė, kuri praėjusių metų rinkimuose taip pat pretendavo į šį titulą. Tačiau varžovių komandoje, tikėtina, nežais kelios vyresnės ir svarbią patirtį turinčios žaidėjos. Todėl tai galėtų būti šansas, kuriuo lietuvės privalo pasinaudoti.

Tačiau rungtynių favoritėmis vis dėlto laikomos rumunės. Rumunijos rinktinė gruodžio mėnesį rungtyniaus pasaulio čempionate Danijoje. 2014 m. Europos čempionate, vykusiame Kroatijoje ir Vengrijoje, užėmė 9 vietą, o 2010 metais rumunės pasidabino Europos čempionato bronzos medaliais. Rankinio istorijoje rumunės yra vieną kartą tapusios pasaulio čempionėmis (1962 m.) ir du kartus pasaulio vicečempionėmis (1973 ir 2005 m.). Lietuvos moterų rinktinės geriausi pasiekimai pasiekti prieš 20 metų. 1993 metais pasaulio čempionate užimta 13 vieta, o 1996 metais Europos čempionate – 12 vieta.

Nors treneris A. Skarbalius į Lietuvos rinktinę pakvietė 17 rankininkių, tačiau tarp jų yra tik viena legionierė – šiais metais į Vestmanajero IBV klubą (Islandija) išvykusi Greta Kavaliauskaitė

Rezultatyvaus žaidimo lietuvių gretose galima tikėtis tiek iš jaunesnių, tiek iš turinčių didesnę patirtį rinktinės žaidėjų. Viena jų – Laima Bernatavičiūtė, kuri paskutinėje atrankoje į 2014-ųjų metų Europos čempionatą net 52 įvarčiais, kuriuos pelnė per šešias atrankos rungtynes. Todėl tikėtina, jog ir šių metų kvalifikacijos turnyre L. Bernatavičiūtė turės savo šansą bei išsiskirs rinktinėje su didesniu įvarčių skaičiumi.

Nacionalinei moterų rinktinei nuo 1997-ųjų nebuvo pavykę įveikti didžiųjų čempionatų kvalifikacijos barjero, todėl šį ketvirtadienio vakarą 19:00 val. Lietuvos laiku moterų rinktinė pradės žygį, kuriuo sieks pakeisti nusistovėjusią nesėkmingų atrankos turnyrų istoriją.

Europos čempionato atrankos grupė, kurioje žaidžia lietuvės:

Norvegija, Rumunija, Baltarusija, Lietuva.

 

Varžybų rezultatai