Moterų rinktinė sužinojo savo varžoves pasaulio čempionato atrankos varžybose (VIDEO)

2018-06-19

Glazgo mieste (Škotija) buvo ištraukti 2019 metų pasaulio moterų rankinio čempionato atrankos burtai. Praėjusioje atrankoje trečią vietą savo grupėje užėmę Lietuvos merginos prieš burtų traukimo ceremoniją pateko į antrą pagal pajėgumą burtų krepšelį.

lietuva turkija 2

Burtai lėmė, jog Lietuvos moterų rankinio rinktinė šioje atrankoje susitiks su Šveicarijos, Suomijos ir Farerų salų rankininkėmis. Preliminariai stipriausia grupės ekipa turėtų būti iš pirmojo krepšelio tekusi Šveicariją, kuri neseniai vykusioje atrankoje į Europos pirmenybes savo grupėje užėmė trečiąją vietą, į priekį praleidusi tik tituluotas Kroatijos ir Norvegijos komandas, bet aplenkusi Ukrainą.

Suomės teoriškai turėtų būti silpniausia grupės komanda. Praėjusio Europos čempionato atrankos dar pirmajame etape jos nusileido mūsų būsimoms kitoms varžovėms – Farerų salų rankininkėms bei graikėms ir į kitą etapą nepateko, o pasaulio čempionato atrankos varžybose suomės paskutinį kart žaidė tik 2013 metais, tad į kovą dėl teisės žaisti pasaulio čempionate jos grįžta po ilgos pertraukos.

Farerų salų merginos Europos čempionato atrankoje pateikė nemažą staigmeną, kai pirmajame etape eliminavo tas pačias suomes bei graikes. Vis tik, antrajame atrankos etape nykštukinės šalies merginos jau nežibėjo – pralaimėtos visos 6 rungtynės ir užimta paskutinė vieta grupėje.

Į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą pateks grupių nugalėtojos bei geriausia antroji visų grupių rinktinė. Tuomet prie šių ekipų prisijungs Europos čempionate dalyvaujančios komandos.  Viso pasaulio čempionate Japonijoje varžysis 24 rinktinės, o iš jų 13 bus iš Europos.

 

Varžybų rezultatai