Moterų rinktinės treneris K.Kaladinskas apie laukiantį mačą su Juodkalnija: „Turime pasirodyti gerai visas rungtynes, o ne vieną kėlinį“

2019-09-27

Lietuvos moterų rankinio rinktinė atranką į 2020-ųjų metų Europos čempionatą pradėjo pralaimėjimu išvykoje Vengrijos rinktinei rezultatu 19:33 (12:16). Sekmadienį lietuvaičių laukia mačas su itales sutriuškinusia Juodkalnijos moterų rinktine.

Lietuva - Vengrija

Tik grįžęs į Lietuvą naujasis moterų rinktinės treneris Karolis Kaladinskas apie rungtynes Vengrijoje kalbėjo, jog pozityvių ženklų pirmosiose rungtynėse buvo galima įžvelgti: „Visas braižas, kurio laikėmės buvo atspindys pirmojo kėlinio. Vėliau nesumesti metimai ir per didelis klaidų skaičius vengrėms leido pajusti savąjį žaidimą ir tuomet jas sustabdyti, žaidžiančias namuose, buvo jau per sudėtinga užduotis“.

Lietuvos moterų rankinio rinktinė Vengrijoje rungtynes pradėjo išties puikiai. Iki pat pirmojo kėlinio vyko kova įvartis į įvartį, o vienu metu lietuvaitės net ir pirmavo 9:7. Vėliau varžovės perėmė iniciatyvą ir pirmąją rungtynių pusę užbaigė spurtu, kurį pratęsė ir antrojo kėlinio pradžioje. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės gretose žaidė Greta Kavaliauskaitė, kuri pelnė 9 įvarčius ir pateko į pirmojo turo Europos čempionato atrankos varžybų rezultatyviausiųjų žaidėjų trejetuką.

Treneri, kas galbūt geriausiai pavyko Vengrijoje, o kur vis dėlto buvo pagrindinės problemos?

Pasidarėm po rungtynių peržiūrą tai didžiąją dalį pirmojo kėlinio pavyko išlaikyti žaidybinę drausmę. Vienu metu net pirmavome 2 įvarčiais, tačiau tada nerealizavome savo padėčių ir varžovės iškart už tai baudė. Kėlinį užbaigėme jau su deficitu. Kol akcentuotai laikėmės drausmės, tol viską kontroliavome. Antrajame kėlinyje jau nepavyko ir kontroliuoti tempo,o varžovės tuo pasinaudojo. Žiūrėsime dar kartą savo klaidas ir stengsimės iki sekmadienio rungtynių jas išgyvendinti. Su Juodkalnija turime pasirodyti gerai visas rungtynes, o ne tik vieną kėlinį.

Karolis KaladinskasPirmajame kėlinyje laikytis leido drausmė gynyboje?

Akcentavome gynybą prieš rungtynes. Grėta Burkaitė turėjo specialias užduotis gynyboje, stabdyti varžoves centre, tačiau problemos atsirado, kai į žaidimą geriau pasijungė vengrių kraštai. Varžovės pagreitino savo žaidimą, padarė pokyčius puolime ir tai sudarė mums daug problemų. Bet kokiu atveju didelių problemų pozicinėje gynyboje nebuvo, daugiausiai mums koją kišo prasti sprendimai puolime, klaidos, po kurių gavome greitus įvarčius. Taip pat kiek pritrūko ir geresnio vartininkių žaidimo, tačiau tikėkimės, jog čia mūsų rezervas ir ateityje turėsime tvirtesnį užnugarį.

Kokių dar rezervų yra prieš sekmadienio rungtynes Klaipėdoje?

Kraštų žaidimas. Vengrijoje iš kraštų pelnėme 2 įvarčius, atlikome tik 6 metimus. Norėtųsi gerinti šį rezultatą išplečiant žaidimą. Juodkalnija ginasi „susiaurintai“, atakuoja antras puolėjas, tad turėsime plėsti savo žaidimą į kraštus. Jeigu pavyks išnaudoti savo progas ten, tuomet atsidarys plotai ir atsitraukusioms žaidėjoms bei linijai.

Triuškinama Juodkalnijos pergalė prieš itales nebaugina?

Tai komanda, turinti 13 žaidėjų Čempionių lygoje, 10 iš jų žaidžia viename klube („Budučnost“), tad jos pajėgumas buvo aiškus jau ir iki rungtynių su Italija. Tai labai gerai susižaidusi rinktinė, kadangi dauguma žaidėjų rungtyniauja viename klube ir dar aukščiausiame lygyje. Komandoje yra gana aiškios lyderės, kurios tiek klube, tiek rinktinėje meta po 7-8 įvarčius ir tai stabilumo pavyzdys.

Kiek Juodkalnijos žaidimas skiriasi nuo Vengrijos?

Esminis skirtumas yra greitis. Vengrių pozicinės atakos gana ilgos ir tai buvo mums visai paranku, o Juodkalnija rengia žaibiškas atakas. Būtent dėl to ir tų įvarčių yra tiek daug. Pagrindinis uždavinys ir bus primesti joms kiek lėtesnį žaidimo tempą.

Kaip vyksta žaidėjų reabilitacija po rungtynių? Ar visos sveikos ir pasiruošę žaisti sekmadienį?

Mūsų medikas atlieka tikrai puikų darbą ir visos žaidėjos jau yra pastatytos ant kojų. Rungtynės vakar buvo tikrai kietos, būta ir gana nešvarios kovos, tad džiugu, jog pavyko išvengti rimtesnių traumų ir panašu, jog visos galės rungtyniauti ir su Juodkalnija.

Galima teigti, jog mače su Vengrija buvo žaidžiamas itin kietas rankinis?

Teisėjai nubrėžė tokią liniją ir leido gana kietą žaidimą. Manau, mes galėjome būti ir dar kietesnės, kartais to fiziškumo stabdant varžovių atakas mums pritrūkdavo. Ateityje turime būti dar kietesnės.

Rungtynes su Juodkalnija Lietuvos rinktinė sekmadienį žais 16:00 Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Varžybų rezultatai