Moterų rinktinės treneris Karolis Kaladinskas: „Turime atsispirti nuo dugno“

2019-08-22

Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten nuvesti bandys naujas vyriausiasis  treneris – zarasiškis Karolis Kaladinskas.

moterų rinktinė vokietija

Lietuvos merginų iki 19 metų rinktinei ir Vilniaus „Eglei – SM Taurui“ iki šiol vadovavęs 31-erių strategas prie moterų rinktinės vairo pakeitė trenerį iš Danijos Bo Miltoną Anderseną.

Jaunimo čempionatai išryškino Lietuvos merginų rankinio problemas

Šią vasarą dvi Lietuvos merginų rinktinės dalyvavo Europos čempionato B divizionų kovose. Tiek U17 rinktinė, tiek dviem metais vyresnės merginos liko per žingsnį nuo medalių ir finišavo ketvirtoje vietoje.

Šalies devyniolikmetėms, kurios dar prieš du metus dabinosi sidabru, vadovavęs K. Kaladinskas teigė, jog šie du čempionatai išryškino Lietuvos merginų rankinio problemas: „Nors rezultatas gal ir nebuvo tas, kurio merginos tikėjosi pačios, tačiau perspektyvų šios rinktinės turi. Didžiausia abiejų rinktinių problema, jog jaučiame trūkumą žaidėjų, metančių iš toli, o be jų žaisti prieš fiziškai stiprias rinktines yra sunku. Galima sakyti, jog nuo sesių Ivanauskaičių kartos tokių žaidėjų neatsiranda. Turime Aušrą Šponę, dar keletą merginų, tačiau to šiai dienai nėra gana.“

Lietuvos moterų rinktinės treneriu tapęs K. Kaladinskas tikisi, jog jaunąją kartą pavyks įvesti neskausmingai ir į moterų rinktinės schemas. Tam kartu su Lietuvos rankinio federacija parengtas specialus planas: „Pavyko susitarti su federacija, jog kiekvieną kartą rinktinei stovyklaujant prie jos prisijungtų ir po kelias perspektyviausias jaunimo rinktinės žaidėjas. Taip jas palengva pratinsime prie moterų rinktinės žaidimo bei schemų. Taip pat tai leis nuo pirmos treniruočių dienos dirbti pilnavertiškai, kadangi dažnai užsienyje rungtyniaujančios žaidėjos negali prisijungti prie rinktinės nuo pat pirmų stovyklos dienų.“

Jaunas rinktinės branduolys

KaladinskasDebiutinių rungtynių prie moterų rinktinės vairo laukiantis K. Kaladinskas neslepia, jog moterų rinktinėje šiuo metu vyksta kartų kaita, o branduolys su kiekvienomis rungtynėmis tampa vis jaunesnis.

„Jau dabar žinome, jog rudenį neturėsime Živilės Jurgutytės ir Marijos Gedroit. Taip pat dėl traumos negalės padėti Roberta Ivanauskaitė, nebus ir Jūratės Žilinskaitės. Su visomis žaidėjomis stengiamės bendrauti ir norisi surinkti, kuo stipresnę sudėtį jau pirmoms rungtynėms su Juodkalnija ir Vengrija, tačiau panašu, jog teks daugiau verstis Lietuvoje rungtyniaujančiomis žaidėjomis“, – apie netektis rinktinėje  kalbėjo K. Kaladinskas.

„Didžioji rinktinės žaidėjų dalis yra labai jauno amžiaus. Mūsų amžiaus vidurkis svyruoja tarp 21-erių metų, todėl patyrusių žaidėjų svarba yra labai didelė. Tokios žaidėjos kaip Jūratė Žilinskaitė, Greta Kavaliauskaitė, Amanda Vareikienė mums yra svarbios ne tik aikštėje, bet ir tuo, ką jos gali duoti jaunimui treniruočių metu“. – patyrusių žaidėjų naudą išskyrė moterų rinktinės treneris.

Atrankos starte – vienodo pajėgumo varžovės

Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionato atrankoje varžysis antrojoje grupėje su Juodkalnijos, Vengrijos ir Italijos rinktinėmis. Į finalinį čempionato etapą pateks dvi pirmąsias vietas užėmusios rinktinės bei geriausia trečia visų grupių nacionalinė komanda.

Atranką į Europos čempionatą Lietuvos moterų rinktinė pradės rugsėjo 25 dieną rungtynėmis išvykoje su Vengrijos rinktine, o rugsėjo 29 dieną lietuvaitės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje surems ginklus su Juodkalnija.

Vyriausiasis rinktinės treneris K. Kaladinskas teigė, jog pasiruošimas rungtynėms jau yra prasidėjęs ir apie būsimas varžoves yra surinkta nemažai informacijos, tačiau išskirti kažkurios iš rinktinių jis nenorėjo: „Abi komandos tikrai pajėgios. Ir faktas, jog nė vienose iš rungtynių mes tikrai nebūsime favoritės, todėl jeigu norime kažką pasiekti šiose rungtynėse, privalėsime akcentuoti gynybą ir joje atidirbti maksimaliai. Būtent gynybai bus skiriamas ir didelis dėmesys treniruočių stovyklos metu. Ieškosime optimalios sudėties aikštėje, stengsimės išnaudoti visus mūsų žaidėjų turimus privalumus“.

Tikslas – pakilti nuo dugno

Praėjusią atranką į Europos čempionatą Lietuvos rinktinė pradėjo itin skambiai – lygiosiomis išvykoje sužaista su galinga Vokietijos rinktine, tačiau po to rezultatai nebebuvo tokie džiuginantys. Per likusias rungtynes lietuvaitės iškovojo vos vieną tašką – namie taip pat lygiosiomis buvo sužaista su turkėmis.

Bo Miltonas Andersenas iš moterų rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukė po atrankos į pasaulio čempionatą pirmojo etapo. Nors jame tarp keturių rinktinių lietuvaitės užėmė antrąją vietą, aplenkdamos Suomijos ir Farerų salų rinktines, tačiau tai jos padarė iškovodamos vos vieną pergalę: paskutinę varžybų dieną rezultatu 34:25 nugalėta Suomijos rinktinė.

Naujam žingsniui su rinktine besiruošiantis Karolis Kaladinskas skambių pažadų ateinančiam atrankos ciklui dalinti nėra linkęs: „Tikslas yra atsispirti nuo dugno. Puikiai suprantame, jog šiuo metu situacija nėra gera – tai rodo ir jaunimo rinktinių ir moterų rinktinės rezultatai. Turime jauną ir ambicingą rinktinę, su kuria turime daug dirbti, maksimaliai ruoštis kiekvienoms rungtynėms ir tada galėsime pradėti tikėtis rezultatų.“

Varžybų rezultatai