„Motor“ neklumpa SEHA lygoje, be Urbono likusi „Spartak“ pasitraukė iš EHF taurės

2019-09-09

Lietuvoje vis dar laukiant naujojo sezono starto, kuris oficialiai prasidės rugsėjo 14 dieną supertaurės varžybomis Molėtuose, užsienyje žaidžiantys lietuviai jau fiksuoja pirmuosius rezultatus.

Itin galingai naujojo sezono pradžioje atrodo Zaporožės „Motor“ ekipa, kurioje žaidžia Aidenas Malašinskas. SEHA lygoje rungtyniaujantys Ukrainos čempionai iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Šįkart prieš lietuvio ekipą neatsilaikė ir Čempionų lygos nugalėtojai „Vardar“ rankininkai.

Be lietuvio rungtyniavęs „Motor“ klubas minimaliu skirtumu 32:31 nugalėjo praėjusiais metais pagrindinį trofėjų Europoje iškovojusią „Vardar“ komandą. Tai jau antroji ukrainiečių pergalė Pietryčių lygoje, pirmosiose rungtynėse 25:24 buvo įveiktas Prešovo „Tatran“ ekipa. Iš Utenos kilęs A. Malašinskas rungtynes praleido dėl čiurnos skausmų, tačiau ekipa tikisi, jog įžaidėjas iki Čempionų lygos kovų bus pasiruošęs padėti komandai.

Europos taurės varžybos pirmajame ture baigėsi ne tik Klaipėdos „Dragūnui“, bet ir dar dviems lietuviams rungtyniaujantiems užsienyje.

Maskvos „Spartak“ klubas, kuriame rungtyniauja Mindaugas Urbonas, nesugebėjo panaikinti „Malmo“ (Švedija) per pirmąsias rungtynes susikrauto pranašumo. Pirmasis mačas Švedijoje baigėsi lietuvio klubo pralaimėjimu 23:31. Antrajame mače „Spartak“ jau vertėsi be traumą patyrusio M. Urbono ir varžovams nusileido minimaliu skirtumu 29:30 bei į kitą etapą nepateko.

Praėjusį sezoną Klaipėdos „Dragūną“ eliminavęs „Dubrava“ klubas šįmet EHF taurėje susitiko su Maltos „YOBETIT“ klubu, kuriame rungtyniauja Augustinas Bilota. Kroatų klubas didesnio pasipriešinimo iš Maltos ekipos nesulaukė ir pirmąsias rungtynes laimėjo 45:22, antrąsias 36:21 ir žengė į kitą etapą. Lietuviui įvarčių per šiuos mačus pelnyti nepavyko.

Pralaimėjimą antrojoje Vokietijos lygoje patyrė M. Dumčiaus „Elbflorenz“ komanda. Lietuvio klubas  rezultatu 28:33 nusileido Hamburgo „HSV“ rankininkams. Kairiarankis lietuvis šiose rungtynėse pasižymėjo dviem įvarčiais.

Pralaimėjimą patyrė ir šioje lygoje rungtyniaujanti „EHV Aue“ ekipa, kurios garbę gina vartininkas Vilius Rašimas bei Benas Petreikis. Nors B. Petreikis pelnė 4 įvarčius, tačiau lietuvių ekipa 22:26 nusileido „Ferndorf TuS“ komandai.

BeNe lygoje pralaimėjimu startavo Alsmėrio „Green Park“ ekipa su Vaidu Trainavičium, kuri 24:28 nusileido „Hauten“ klubui. Lietuvis pirmosiose rungtynėse pelnė 4 įvarčius.

Iš Klaipėdos „Dragūno“ į BeNe lygoje žaidžiančią „Atomix“ ekipą išvykęs Karolis Bliuvas jau pirmosiose rungtynėse pelnė 3 įvarčius, bet jo komanda 24:38 pralaimėjo „Tongeren“ klubui.

Varžybų rezultatai