Naujajame Lietuvos moterų rankinio lygos sezone – revanšinės nuotaikos

2017-10-13

Jau šį savaitgalį startuoja Lietuvos moterų rankinio lygos kovos. Aukščiausiame divizione varžysis 5 stipriausios ekipos, o atkrintamosiose varžybose prie jų dar prisijungs stipriausia pirmosios lygos komanda. Reguliariajame sezone visos aukščiausios moterų lygos ekipos sužais keturis ratus. Pirmajame ture mūsų laukia Vilniaus derbis, kuriame susitiks „Alandeko – Vichy“ su „Eglės Šviesos – SM Tauro“  ekipa bei Kauno „ACME Žalgirio“ ir Šiaulių „Dubysos ŠSG“ akistata. Prieš pat čempionato pradžią siūlome susipažinti su kiek pasikeitusiomis Lietuvos moterų lygos komandomis.

Kauno raj. HC „Garliava SM – Cascada“

Praėjusiais metais Garliavos rankininkės perrašė Lietuvos rankinio istoriją. Po keturių metų pertraukos nukarūnuotos buvo daugkartinės šalies čempionės Kauno „ACME – Žalgiris“ merginos, o ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio lipo būtent Kauno rajono ekipa. Galima teigti, jog tas jėgų persiskirstymas pernai buvo visiškai dėsningas, o Garliavos ekipa pribrendo pergalėms.

Garliava team

Kaip ir pernai taip ir šiemet komandos vadžias aikštėje laikys labiausiai patyrusi komandos žaidėja Laima Bernatavičiūtė. Vis dėl to, su kiekvienais metais komandos jaunimas stiprėja i tuo buvo galima įsitikinti praėjusios finalo serijos metu. Kairiajame krašte žaidžianti Greta Rinkevičiūtė jau dabar yra įsitvirtinusi Lietuvos moterų rinktinės sudėtyje, nors jai dar tik 18 metų. Moterų rinktinėje įsitvirtinti bando ir Ugnė Slavėnaitė, kuri rungtyniauja linijoje ir jau pernai buvo viena iš Garliavos lyderių. Centro pozicijoje ši ekipa didesnių problemų taip pat neturės, viena perspektyviausių šios pozicijos žaidėjų Emilė Aglinskaitė ir toliau vilkės Kauno rajono marškinėliais, o po truputėlį jai auga ir pamaina – Lietuvos U17 rinktinės viena iš lyderių Rusnė Markinaitė. Garliavos vartus saugos patyrusi Roberta Zarembienė bei dvi jaunos vartininkės Benita Šliupaitė bei Raminta Kripaitytė.

Nors pokyčių „Garliavos SM – Cascados“ sudėtyje praktiškai neįvyko, tačiau galima teigti, jog sezoną čempionės pasitinka sustiprėjusios. Pagrindinė to priežastis – greitas jaunų žaidėjų tobulėjimas.

Kauno „ACME – Žalgiris“

Žalgiriečių galvose šiuo metu kirba tik viena mintis – susigrąžinti pernai prarastą čempionių titulą. Pagrindo tokioms mintims kaunietės tikrai turi, kadangi naująjį sezoną komanda pasitinka sustiprėjusi, o LRF supertaurės varžybose Garliavoje jau sugebėjo įveikti savo pagrindines varžoves iš Kauno rajono.

zalgiris supertaure

Kauno ekipos sustiprėjimą galima sieti su Neringos Gudaitytės, Gerdos Trušytės bei Martynos Vaitkutės įsigijimu. Nors komanda turėjo atsisveikinti su į Turkiją išvykusia Amanda Vareikiene, tačiau vartininkų grandis „ACME – Žalgiris“ ekipoje vis dar išlieka itin stipri. Patyrusi Kristina Kvedarienė vis dar yra pagrindinė tiek Lietuvos rinktinės, tiek Kauno klubo vartų sargė. Puikios jos rungtynės prieš Vokietijos ir Ispanijos rinktines tik dar kartą įrodė, jog Kristina vis dar yra geriausia šalies vartininkė. Tiesa, pamaina Kristinai komandoje taip pat yra. Evelina Stukaitė bei Gabrielė Janušauskaitė taip pat laukia savojo šanso.

Jau LRF supertaurės varžybose visos komandos naujokės parodė, jog komandoje vaidins anaiptol ne antraeilį vaidmenį. „ACME – Žalgiris“ savo sudėtyje išsaugojo ir pagrindines savo žaidėjas: Audingą Kniubaitę, Inesą Verbovik, Klaudija Šidlauskytę, Viltę Lubytę, Simoną Kazlauskaitę. Visos jos yra Lietuvos moterų rinktinės narės, o po traumos atsigaudinėja ir dar vienas ginklas, kurio praėjusį pavasarį Kauno klubas neturėjo – Dovilė Ilčiukaitė.

Kauno ekipa tarpsezoniu iš Lietuvos moterų ekipų neabėjotinai sustiprėjo labiausiai. Klausimas tik ar to užteks, jog „ACME – Žalgiris“ vėl susigrąžintų čempionių vardą.

Vilniaus „Eglė Šviesa – SM Tauras“

Vilniaus ekipą galima laikyti realiausia pretendente, kuri galėtų mesti iššūkį dviems lygos lyderėms. Vis dėlto, to buvo tikimąsi ir praėjusį sezoną, tačiau vilnietės ketvirtfinalyje kiek netikėtai pralaimėjo miesto derbyje ir iš tolimesnės kovos buvo eliminuotos.

Komandos pagrindą ir toliau sudaro jaunimo bei patirties mišinys. Pagrindiniais smuikais „Eglės Šviesos – SM Tauro“ ekipoje ir toliau turėtų groti patyrusios Rita Repečkaitė, Auksė Sviderskienė bei rinktinės kovų jau užgrūdinta talentingoji Greta Sadauskaitė. Prie komandos šį sezoną prisijungė ir dvi naujokės – Samanta Dunkulytė iš Pasvalio bei Inga Sadauskaitė iš Panevėžio. Kokį vaidmenį jos vaidins ekipoje kol kas sunku pasakyti.

šviesa eglė

Komandos branduolį ir toliau sudarys Vilniaus SM „Tauro“ auklėtinės. Tuo vilnietės iš dalies yra panašios į Garliavos ekipą, kuri taipogi daugiausiai remiasi savo mokyklos auklėtinėmis. Vis dėlto, jeigu Garliavos merginos jau yra pribrendę aukščiausio lygio moterų rankiniui, tai vilnietėms tam, jog pasiektų tokį lygį dar gali prireikti keletos sezonų. Potencialo ši ekipa tikrai turi ir bent karts nuo karto mesti iššūkį dviems lygos lyderėms tikrai gali.

Šiaulių „SM Dubysa – ŠSG“

Pernai šiaulių rankininkes iš kovos dar varžybų ketvirtfinalyje eliminavo vėliau bronziniais apdovanojimais pasipuošusi Klaipėdos „Dragūno – Viesulo“ komanda. Šiais metais šiauliečių realus uždavinys turėtų būti kova dėl apdovanojimų.

Nors komanda neteko vienos iš lyderių Neringos Gudaitytės, tačiau ekipą papildė dar keletas perspektyvių žaidėjų. Šiais metais Šiaulių ekipos marškinėliais vilkės kretingiškės Roberta Piekutė bei Judita Jakavičiūtė. Nors abi rankininkės dar tik žengs pirmuosius žingsnius moterų rankinyje, tačiau daugiausiai pagalbos iš jų komanda greičiausiai tikisi ateityje.

Šiaulių komandai pavyko išlaikyti visą ekipos branduolį, todėl ženklaus pokyčio ekipos žaidime tikėtis nevertėtų. Kadangi pernai komanda liko už pusfinalio borto, todėl šiemet galimybės gerinti praėjusių metų rezultatus visiškai realios.

Vilniaus „Alandeko – Vichy“

Sostinės ekipos patekimas į finalinį ketvertą pernai tapo bene didžiausia staigmena. Reguliariajame sezone vos šeštos likę  „Alandeko – Vichy“ merginos ketvirtfinalyje eliminavo kitą Vilniaus komandą „Eglę – Šviesą“. Būtent sostines derbiu sezonas prasidės ir šiemet, todėl jau nuo pirmų rungtynių galima tikėtis labai daug intrigos.

Pokyčių komandoje praktiškai neįvyko. Į Vilniaus klubą atvyko rungtyniauti alytiškė Raminta Tamoševičiūtė,  kuris praėjusiais metais dar žaidė Alytaus „SRC“ komandoje. Vilniaus „Alandeko – Vichy“ išlaikė savo rezultatyviausią žaidėją Eriką Verbovik, kurios sustabdymas visoms Vilniaus komandos varžovėms yra prioritetinis uždavinys. Taip pat išsaugotos ir kitos lyderės: Erika Ivaško, Greta Noreikaitė, Ana Dovydienė, Ieva Balčiūtė bei kitos.

Pagrindinis šios komandos uždavinys bus įrodyti tai, jog praėjusių metų blykstelėjimas lygos ketvirtfinalyje anaiptol nebuvo vienadienis reiškinys. Būtent stabilumo trūkumas praėjusiais metais buvo pagrindinis komandos trūkumas ir jeigu ekipai pavyktų išlaikyti stabilesnę formą viso sezono metu, tik tuomet galima būtų tikėtis ir vėl pakovoti galbūt net ir dėl prizinių vietų.

 

Varžybų rezultatai