Naująjį sezoną Lietuvos rankinis pasitinka su esminiais pokyčiais varžybų sistemoje

2021-09-02

Jau ateinantį savaitgalį Lietuvoje oficialiai startuos naujasis 2021–2022 metų rankinio sezonas. Jį mūsų šalies rankinis pasitinka su daug esminių naujovių ir pokyčių.

„Dragūnas“ – praėjusių metų Baltijos lygos čempionas

„Dragūnas“ – praėjusių metų Baltijos lygos čempionas

Jau ateinantį savaitgalį startuoja Baltijos rankinio lyga, kurioje varžysis penkios stipriausios mūsų šalies komandos.  Prie jau pernai šiose varžybose dalyvavusių Vilniaus „Šviesos“, Kauno „Granito-Kario“, Klaipėdos „Dragūno“ ir Alytaus „Varsos“ jungiasi ir HC „Vilniaus“ rankininkai. Šios 5 komandos dviejų ratų sistema varžysis ne tik tarpusavyje, bet ir su 12 stipriausių Latvijos bei Estijos komandų.

Lietuvos klubų tarpusavio mačų rezultatai bus skaičiuojami ne tik bendroje Baltijos lygos lentelėje, bet ir Lietuvos rankinio lygoje (LRL). Po reguliaraus sezono pagal tarpusavio rezultatus Lietuvos komandos bus išdėstytos nuo 1 iki 5 vietos ir pagal tai gaus varžovus ketvirtfinalyje.

Prie 5 Baltijos lygoje žaisiančių Lietuvos klubų atkrintamosiose kovose prisijungs 3 geriausiai LRL pasirodžiusios komandos. Ketvirtfinalio ir pusfinalio etape bus žaidžiama iki dviejų pergalių, o finale – trijų. Aukščiausias vietas galutinėje rikiuotėje užėmusios komandos įgaus teisę kitais metais žaisti Baltijos lygoje, tad kovojama bus ne tik dėl 1–4 vietų, bet ir dėl 5–8 pozicijų.

LRL reguliariajame sezone šį sezoną varžysis 8 klubai (nuo atkrintamųjų prisijungs 5 Baltijos lygoje žaidžiančios komandos): Panevėžio „Grifas“, Šiaulių „Dubysa“, HC „Utena“, Vilniaus „Amber“, Šalčininkų „Sokol“, Klaipėdos „Dragūnas-2“, HC „Molėtai“ ir Kauno „Ąžuolas“. Visos komandos žais dviejų ratų sistema, o 3 pirmąsias vietas užėmusios komandos LRL ketvirtfinalyje būtent ir kausis su Baltijos lygoje žaidžiančiais klubais. Kitos 5 LRL ekipos atkrintamosiose varžybose žais su trimis stipriausiomis Lietuvos I-osios rankinio lygos komandomis.

I-osios lygos ketvirtfinalyje bus žaidžiama dviejų rungtynių serija, o laimėtojai susitiks finaliniame ketverte. 5 pirmąsias vietas užėmusios komandos kitąmet žais LRL, o 3 iškris arba toliau liks.

I-ojoje lygoje šį sezoną varžysis Pasvalio „Kurana“, Varėnos „Ūla“, Klaipėdos „Mėmelis“, Vilniaus „Amber-2“, Kauno „Gaja“ ir Lietuvos jaunių rinktinė. Šios ekipos iki atkrintamųjų varžybų tarpusavyje sužais po du sykius.

Naujoji varžybų vykdymo sistema komandoms sudaro puikias galimybes kilti aukščiau ir taip yra skatinama sveika konkurencija visose varžybų pakopose.

Varžybų rezultatai